Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фармацевтичні науки / Фармацевтична хімія та фармакогнозія


Дроздова Анна Олександрівна. Розробка складу і технології парентерального лікарського засобу, що містить іони калію, магнію, глутамінату та сорбітол : Дис... канд. наук: 15.00.02 - 2009.



Анотація до роботи:

Дроздова А.О. Розробка складу і технології парентерального лікарського засобу, що містить іони калію, магнію, глутамінату та сорбітол. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи. – Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2009.

Дисертація присвячена розробці та впровадженню науково-обгрнутованої технології виготовлення, методам стабілізації та контролю якості парентерального розчину, що містить іони калію, магнію, глутамінату, сульфату та сорбітол під назвою «Каглутамагол». Проведені комплексні дослідження фізико-хімічних перетворень парентерального розчину у флаконах і ампулах у процесі зберігання. Відпрацьовані методики аналізу та проведені біологічні випробовування запропонованої лікарської форми. Вивчено фармакокінетику іонів калію та магнію при застосуванні парентеральної лікарської форми «Каглутамагол». Встановлено основні фармакокінетичні показники, що характеризують розподіл іонів калію і магнію в організмі.

  1. Теоретично та експериментально обґрунтовано науковий підхід до вирішення проблеми створення нового вітчизняного лікарського засобу кардіотропної та енерготонічної дії «Каглутамагол». Опрацьовано склад препарату, раціональна методика стабілізації, технологія виготовлення та встановлено термін придатності розчину для парентерального введення, що містить іони калію, магнію, глутамінату, сульфату та сорбітол.

  2. Досліджено фізико-хімічну кінетику парентерального розчину «Каглутамагол» та закономірності його розкладу. Встановлено, що зміна його фізико-хімічних властивостей відбувається за кінетичним рівнянням першого порядку. Визначені константа швидкості розкладу, період напіврозкладу та енергія активації розчину «Каглутамагол».

  3. Визначено оптимальний склад та основні критерії якості парентерального розчину у флаконах і ампулах, виготовлених з різних марок скла. Встановлено, що оптимальною тарою є ампули, виготовлені зі скла марки НС-3, а також флакони, виготовлені зі скла марки НС-2. Доведено, що досліджені види первинної упаковки не викликають статистично достовірних відмінностей у показниках якості розчину «Каглутамагол».

  4. Вивчено вплив технологічних чинників на стабільність досліджуваного розчину, зокрема, рН середовища, температури, газової фази, антиоксидантів, режимів стерилізації та умов зберігання. Встановлено, що найбільш оптимальним є спосіб приготування у середовищі повітря, що дозволить виробляти даний розчин як в умовах промислового фармацевтичного виробництва, так і в умовах аптек. Обґрунтована стабілізація парентерального розчину додаванням 0,1% натрію сульфіту. Оптимальним режимом стерилізації досліджуваного розчину є автоклавування при температурі 121 оС протягом 8 хвилин.

  5. Розроблено раціональну промислову і аптечну технологію виготовлення розчину для парентерального застосування, відпрацьовані методики контролю технологічного процесу. Розроблено проекти нормативно-технологічної та аналітичної документації на парентеральний розчин «Каглутамагол». Технологія апробована в промислових умовах на ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», ТОВ Філія «Дослідний завод ГНЦЛС», ДП «Львівдіалік» і в аптеках №99 КП «Фармація» (м. Київ) та в ЦРА №20 (м. Яготин), про що свідчать акти апробації.

  6. Експериментально доведена стабільність досліджуваного розчину в ампулах і флаконах по 10 мл протягом двох років зберігання при кімнатній температурі у захищеному від світла місці.

  7. Вивчено фармакокінетику іонів калію та магнію при застосуванні парентеральної лікарської форми «Каглутамагол». Встановлено основні фармакокінетичні показники, що характеризують розподіл іонів калію і магнію в організмі: об’єм розподілу, кліренс плазми, площа під фармакокінетичною кривою, час напіввиведення, константа швидкості елімінації.

  8. Результати наукових досліджень впроваджені в навчальний процес на кафедрах фармацевтичного профілю провідних вищих навчальних закладів. Наукова новизна проведених досліджень захищена патентом України на корисну модель (патент України №29583 від 25.01.2008 року).