Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика


Нгуєн Куок Туан. Розробка стратегії регулювання зайнятості трудових ресурсів (на прикладі матеріалів В'єтнаму): дисертація канд. екон. наук: 08.09.01 / НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Нгуєн Куок Туан. Розробка стратегії регулювання зайнятості трудових ресурсів (на прикладі матеріалів В'єтнаму) – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.09.01 – „Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика”. – Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, Київ, 2003.

Дисертація присвячена актуальним проблемам регулювання зайнятості трудових ресурсів у В'єтнамі та його регіонах. Обґрунтовано, що розвиток багатоукладної економіки у В'єтнамі вимагає регулювання соціально-економічних проблем, у тому числі соціально-трудових, які ринковий механізм не може вирішити самостійно й ефективно. Розкрито соціально-економічну сутність зайнятості в умовах ринкових відносин, доведено значимість формування інфраструктури ринку праці, формування і використання трудових ресурсів при регулюванні зайнятості трудових ресурсів у сучасних умовах В'єтнаму і його регіонів. Розроблено модель розробки стратегії регулювання зайнятості регіону, на основі якої розробляється стратегія регулювання зайнятості у регіоні Дунгкуок, В'єтнам.

Пропозиції здобувача обговорено та ухвалено у відділі управління освітою Посольства В'єтнаму в Україні, використано на підприємстві ТОВ “Харпродукт”, використовуються у навчальному процесі Одеського державного економічного університету на кафедрі управління трудовими ресурсами.

В дисертаційній роботі розроблено основи формування і нове розв'язання наукового завдання щодо теоретико-методологічних і методичних засад розробки стратегії регулювання зайнятості трудових ресурсів та запропоновано заходи по її удосконаленню на рівні регіону. Це знайшло відображення в розширенні і поглибленні понятійного апарату, методичних підходів до оцінки ефективності регулювання зайнятості та впливу регіональних факторів на формування ринку праці, визначенні соціальна-економічної структури і динаміки населення за галузями, регіонами та держави, що має певне значення для подальшого розвитку наукових основ регіональної і соціально-економічної політики В'єтнаму.

За результатами проведеного дослідження сформульовані такі висновки.

1. Економічне становище на сучасному етапі у В'єтнамі викликає необхідність орієнтації на створення ринкового середовища, яке б сприяло інноваційному характеру управління виробництвом, у тому числі, трудовими ресурсами, з урахуванням регіональних особливостей відтворення „людського фактору”, конкуренції між робітниками, довготермінових інвестицій у „людський капітал” та ін.

2. Структурні зрушення у сфері зайнятості, зміни в особистому факторі та підвищення ролі кваліфікованих кадрів для економіки В'єтнаму визначили перегляд принципів зайнятості, розробку альтернативних варіантів організації управління трудовими ресурсами з акцентом на гнучкі та індивідуальні форми праці, утворення системи безперервної освіти кадрів, удосконалення підготовки фахівців з вищою освітою.

3. Регулювання соціально-економічної сфери, зайнятості трудових ресурсів на рівні регіонів В'єтнаму є необхідним та новим ефективним елементом політики держави в умовах розвитку ринкових відносин, яке спрямовано на скорочення безробіття, стабілізацію зайнятості та економіки регіону.

4. Найбільша ефективність у регулюванні сфери зайнятості регіонів В'єтнаму досягається при використанні стратегічного регулювання, запропонованої моделі розробки стратегії з урахуванням територіальних особливостей. Як методи впливу на зайнятість необхідні більш бездоганні адміністративні й економічні методи. Потребує розвитку інфраструктура ринку праці, створення служби зайнятості й інформаційного центру зайнятості при Комітеті з праці і соціальних проблем В'єтнаму.

5. Розвиток ринкових важелів і стимулів господарювання, зміна соціально-економічного середовища у В'єтнамі має вплив на перерозподіл функцій та повноважень органів виконавчої влади щодо регулювання зайнятості, що потребує удосконалення системи техніко-економічних показників, які використовуються в управлінні трудовими ресурсами, та узгодженості соціально-економічної напруженості в окремих галузях, регіонах і в країні в цілому.

Публікації автора:

              1. Нгуєн К.Т. Необхідність навчання і підвищення кваліфікації робітників у В’єтнамі // Вісник соціально-економічних досліджень: Зб. наук. пр. – Одеса: АТЗТ IРЕНТТ.-2000. -Вип. 6.-С.258-262.

              2. Нгуен К.Т. Концепция развития профессионального обучения как важное направление стратегии регулирования занятости в регионе Дунгкуок, Вьетнам. // Труды Одесского политехнического университета: Научный и производственно-практ. сб. – Одесса: ОНПУ.-2001.–Вып. 2 (14).–С.201-203.

              3. Нгуєн К.Т. Забезпечення потреби в кваліфікованих робітниках у промислових регіонах В’єтнаму. // Вісник соціально-економічних досліджень: Збір. наук. пр. – Одеса: АТЗТ IРЕНТТ.-2001.-Вип. 10.–С.133-137.

              4. Нгуен Куок Туан. К стратегии использования трудовых ресурсов в промышленном регионе Дунгкуок, Вьетнам. // Ринкова економіка: Сучасна теорія та практика управління: Зб. наук. пр. ОНУ ім. І. І. Мечникова – Одеса: Астропринт.-2002. -Т. 5.-Вип. 5.–C.376-385.

              5. Нгуен К.Т. Теоретические аспекты разработки стратегии использования трудовых ресурсов в период реформирования єкономики: Препр. / Одесский государственный экономический университет.–Одесса: 2000.– 37 с.

              6. Гродзинська I.О., Нгуєн К.Т., Новицький Н.В. Методичнi пiдходи до загальних критеріїв оцінювання знань бакалаврів у системi вищої освiти. // Матеріали наук.-практ. конф. “Проблеми багатоступеневої пiдготовки фахiвцiв в економiчному закладi.”. – Одеса: ОДЕУ.-2002. –С.21-22. Особистий внесок автора – запропоновано методичні положення щодо розробки концепції розвитку вищої школи В’єтнаму.

              7. Гродзинская И.А., Нгуен К.Т. Методология формирования организационных систем управления экономикой. // Матеріали III Міжнар. наук.-практ. конф. “Теорія і практика перебудови економіки.”.–Черкаси: ЧДТУ.-2002.-С.8-10. Особистий внесок автора – запропоновано методологічний підхід до групування факторів впливу щодо регулювання економіки.