Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


794. Соловей Дмитро Анатолійович. Розробка технологічних і організаційних рішень з ремонту та відновлення конструкцій аеротенків очисних споруд: дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Харківський держ. технічний ун-т будівництва і архітектури. - Х., 2004. , табл.



Анотація до роботи:

Д.А. Соловей “Розробка технологічних та організаційних рішень з ремонту та відновлення конструкцій аеротенків очисних споруд”.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – технологія і організація промислового та цивільного будівництва. – Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, Харків, 2004.

У дисертації розроблено технологію ремонту та відновлення конструкцій аеротенків очисних споруд з використанням конструкцій, виготовлених з лиття шлаків.

Виконаний аналіз стану конструкцій аеротенків і факторів, які впливають на довговічність та експлуатаційну надійність очисних споруд.

Проведені деформаційні та лабораторні випробування та отримані технічні характеристики матеріалу. За допомогою розрахункових програм виконано розрахунок конструкцій плит перекриття та лотків аеротенку очисних споруд.

Розроблені та впроваджені ефективні технологічні та організаційні рішення з відновлення конструкцій з використанням сучасного матеріалу нікроліт, які дозволили знизити вартість та термін виконання ремонтно-відновлюваних робіт.

В дисертаційній роботі науково обґрунтована і розроблена технологія відновлення аеротенків з використанням ефективних конструкцій, виготовлених з шлаків феросплавної промисловості України, використання яких дозволить у 4-5 разів підвищити експлуатаційну довговічність одного з елементів системи очищення стоків.

1.На основі отриманих при дослідженні результатів проведено статистичний аналіз, досліджені матеріали, які використовуються при ремонтно-відновлювальних роботах на об’єктах очисних споруд систем водовідведення.

2.Виконаний аналіз конструктивних рішень аеротенка, його стану і факторів, які впливають на довговічність експлуатації залізобетонних конструкцій, показав, що головною причиною їх руйнування є агресивне газове середовище та карбонізація бетону, які призводять до корозії арматури та бетону.

3.Досліджено біологічний фактор в корозії бетонних та залізобетонних конструкцій аеротенків, який складається з трьох стадій: сульфатредукції, дегазації та мікробної корозії. Встановлено, що кожна стадія процесу залежить від визначених фізико-хімічних умов та фізіології організмів. Основним агентом корозії є продукт біоокислення сірководню – сіркова кислота, а корозія бетону належить до II і III виду. Визначені схеми появи сірководного агресивного середовища за участю мікроорганізмів та механізм об’ємної мікробної корозії поверхневого шару бетону.

4.Встановлено, що в результаті дії вказаних факторів зменшується термін експлуатації плит аеротенка у 5-6 разів в порівнянні з нормативними термінами, при цьому витрати на їх заміну значно перевищують нормативні. Дослідження процесів руйнування плит та розподільчих каналів дозволили встановити, що основним показником, який визначає довговічність конструкцій, є якість матеріалу, з якого вони виготовлені.

5.Досліджений досвід використання традиційних матеріалів. Однак, при їх позитивних властивостях (водонепроникність, хімічна стійкість, зносостійкість) вони мають деякі недоліки – ці матеріали працюють окремо від конструкції, що захищається, в силу несумісності їх реологічних властивостей.

6.Проблема захисту від корозії будівельних матеріалів, які використовуються в умовах техногенних середовищ, виносить ряд важливих завдань, пов’язаних з оцінкою ролі мікробіологічного фактора у біологічних пошкодженнях різних матеріалів з наступною розробкою методів визначення їх біологічної стійкості і захисту від агресивних середовищ.

7.Використання плит з нікроліту, не зважаючи на те, що їх вартість у 1.88 разів перевищує вартість залізобетонних плит, дозволяє за рахунок їх високої кислото- та лугостійкості збільшити безремонтний цикл цього конструктива у 4-5 разів, а враховуючи витрати, пов’язані з їх заміною, значно підвищити ефективність ремонтно-відновлювальних робіт та експлуатаційну довговічність аеротенків.

8.За допомогою розрахункової програми SCAD для ЕОМ та на основі отриманих характеристик матеріалу, виконаний розрахунок конструкцій. За результатами отриманих даних конструкції плит використані на реконструйованому об’єкті.

9.Розроблені та впроваджені ефективні технологічні та організаційні рішення відновлювальних робіт з використанням матеріалу нікроліт, які дозволили знизити вартість та термін виконання ремонтно-відновлювальних робіт та забезпечити довговічність конструкцій аеротенків очисних споруд.

10. Результати досліджень впроваджені в практику підприємства, яке експлуатує очисні споруди.

Публікації автора:

1.Коринько И.В., Соловей Д.А. Исследование факторов, снижающих долговечность строительных конструкций очистных сооружений. // Науковий вісник будівництва. - Вип.15. - Харків: ХДТУБА. - 2001. - С.118-122.

/Автор провів аналіз факторів, які впливають на довговічність та експлуатаційну надійність конструкцій очисних споруд./

2.Коринько И.В., Соловей Д.А. Анализ конструктивных и технологических решений восстановления отстойников очистных сооружений. // Зб. наук. пр.- Вип.10. – Київ: КНУБА. - 2002. - С.3-6.

/Автор виконав аналіз конструктивних елементів відстійника, а також факторів, які впливають на експлуатаційну надійність конструкції відстійника очисних споруд./

3.Коринько И.В., Соловей Д.А. Строительные материалы для защиты конструкций очистных сооружений от разрушения. // Науковий вісник будівництва. - Вип.17. - Харків: ХДТУБА. - 2002.- С. 83-85.

/Автор розглянув та запропонував матеріали, які можуть бути використані при ремонтно-відновлювальних роботах на очисних спорудах/.

4.Коринько И.В., Соловей Д.А. Восстановление гидроизоляционной способности бетона в сооружениях водоотведения. // Науковий вісник будівництва. - Вип.19. - Харків: ХДТУБА. - 2002. - С.91-95.

/Автор розглянув і запропонував технологічні рішення з відновлення гідроізоляції бетону/.

5.Гончаренко Д.Ф., Корінько І.В., Соловей Д.А. Застосування нікроліту при заміні залізобетонних конструкцій станцій аерації. // Ресурсоекономічні матеріали, конструкції, будівлі та споруди. - Вип.9. - Рівне: УУВГП. - 2003. -С.430-437.

/Автор запропонував технологію виконання ремонтно-відновлювальних робіт в конструкціях аеротенків з використанням сучасного матеріалу – нікроліт/.

6.Соловей Д.А. Технологические и организационные решения по замене поврежденных конструкций аэротенка. // Науковий вісник будівництва. - Вип.23. - Харків: ХДТУБА. - 2003. - C.204-207.

7.Гончаренко Д.Ф., Костюк Т.А., Потапов В.И., Соловей Д.А. Определение коэффициентов химической стойкости никролита по результатам годичных испытаний и прогноз их изменений в агрессивных средах. // Науковий вісник будівництва. - Вип.24. - Харків: ХДТУБА. - 2003. - C.45-50.

/Автор спрогнозував залежність між величинами коефіцієнтів хімічної стійкості та строком служби конструкцій з нікротіту/.

8. Гончаренко Д.Ф., Соловей Д.А. “Спосіб монтажу плит перекриття розподільчих каналів аеротенків очисних споруд.” Позитивне рішення Держбуду України по заявці №2003109405 від 10.12.2003