Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій


Недашківський Олексій Леонідович. Розробка високоточних та швидкодіючих систем фазового автопідстроювання ведених пристроїв тактової синхронізації : дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Державний ун-т інформаційно-комунікаційних технологій. — К., 2007. — 163арк. — Бібліогр.: арк. 129-139.



Анотація до роботи:

Недашківський О.Л. Розробка високоточних та швидкодіючих систем фазового автопідстроювання ведених пристроїв тактової синхронізації. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.13 – радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій. – Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, м. Київ, 2007 р.

Дисертація присвячена підвищенню показників якості систем фазового автопідстроювання частоти в пристроях синхронізації телекомунікаційних мереж.

В роботі запропоновано та досліджено нові структури двозв’язних СФС, розроблено методику визначення параметрів коригувальної СФС з умови підвищення порядку астатизму. Запропоновано замкнено-розімкнені системи ФАП та досліджено вплив додаткового розімкненого каналу, коли в цьому каналі формуються похідні і який не впливає на стійкість всієї системи ФАП. Здійснено підвищення швидкодії розроблених структур цифрових ітераційних систем тактової синхронізації. Запропоновано методику синтезу розімкненого каналу ітераційної системи ФАП при задавальному діянні у вигляді різниці фаз двох напруг, що порівнюються за фазами, та накладеною завадою. Наведено спосіб розв’язку задачі розширення зони синхронізму за допомогою комбінованих систем. Запропоновано спосіб зменшення впливу збурень при побудові оптимальних за швидкодією ітераційних СТС, а саме негативного впливу нелінійності типу насичення. Запропоновано і досліджено структури виокремлених пристроїв тактової синхронізації для обладнання ЦСК та ЦСП. Розроблено пропозиції по синхронізації обладнання ЦСК та ЦСП за допомогою реалізованого виокремленого пристрою, який є оптимальним як за точністю так і за швидкодією. Представлено методику дослідження пристроїв такого класу.

Сукупність нових наукових результатів, сформульованих і обґрунтованих у дисертаційній роботі, вирішують конкретну наукову задачу в галузі технічних наук, а саме: підвищення основних показників системи ФАП, призначених для тактової синхронізації обладнання телекомунікаційних мереж.

Основними результатами дисертаційної роботи є аналіз, синтез та розробка нових структур ФАП. У дисертаційній роботі одержані наступні результати:

1. Запропоновано та проаналізовано замкнено-розімкнену систему ФАП з додатковим фазообертачем, що дозволяє значно мінімізувати помилку системи в сталих режимах. Доведеною перевагою такої структури є те, що застосування розімкненого каналу не впливає на стійкість всієї системи.

2. Отримано і апробовано нові структури СФС на базі двозв’язних та ітераційних систем, що дозволяє синтезувати СФС високої точності.

3. Вирішено задачу розширення діапазону синхронізму для СТС порівняно простими технічними засобами за допомогою комбінованих систем.

4. Запропоновано оптимальні за швидкодією системи в класі двоконтурних ітераційних СФС, застосування яких забезпечує виграш не тільки у швидкодії, але й у показниках точності.

5. Розвинуто концепцію і вперше розроблено та реалізовано спосіб усунення негативного впливу нелінійності типу насичення на точність систем ФАП за допомогою ЕКП.

6. Розроблено виокремлений пристрій тактової синхронізації, проведено його лабораторні та натурні експериментальні випробовування.

7. Запропоновано та практично реалізовано схеми використання розробленого пристрою для синхронізації цифрових комутаційних систем та телекомунікаційних мереж.

8. Результати дисертаційної роботи впроваджено в навчальний процес для підготовки фахівців відповідного напрямку, наукові розробки Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій та НВФ “СИНХРОНЕТ”. Розроблений ВПТС встановлено на мережі ВАТ “Укртелеком”.

Публікації автора:

  1. Андреев А.И., Охрущак Д.В., Недашковский А.Л. Синтез разомкнутого канала итерационной системы ФАП // Наукові праці Донецького державного технічного університету. – 2002. – №38. – С. 80-84.

  2. Дробик А.В., Топчий В.В., Недашковский А.Л. Фазовый детектор для комбинированной системы ФАПЧ // Радиотехника. – 2003. – № 133. – С. 239-241.

  3. Недашківський О.Л. Методики та схеми вимірювання параметрів пристроїв тактової синхронізації // Вісник ДУІКТ. – 2006. – 4, №1. – С.50-52.

  4. Нетудыхата Л.И., Гордиенко С.Б., Недашковский А.Л. Системы фазовой автоподстройки с нелинейной обратной связью // Радиотехника. – 2003. – № 133. – С. 222-227.

  5. Охтень О.И., Варфоломеева О.Г., Недашковский А.Л. Компенсация нелинейности типа насыщение в системе фазовой автоподстройки с экстраполирующим корректирующим устройством // Радиотехника. – 2002. – №125. – С. 191-195.

  6. Стасюк В.И., Охрущак Д.В., Недашковский А.Л. Повышение точности итерационной системы фазовой автоподстройки в установившихся режимах // Сборник научных трудов 1-го Международного радиоэлектронного Форума „Прикладная радиоэлектроника. Состояние и перспективы развития” МРФ-2002. – 2002. – Часть 1. – С. 402-405.

  7. Чумак О.І., Недашківський О.Л., Задоя Ю.Г. Розробка і дослідження алгоритму обробки сигналу в багатоканальних модемах з ортогональним поділом каналів // Радиотехника. – 2002. – №128. – С. 150-156.

  8. Юдин А.К., Охрущак Д.В., Недашковский А.Л. Итерационная оптимальная по быстродействию двухконтурная система фазовой автоподстройки с одним устройством управления // Вісник Українського Будинку економічних та науково-технічних знань. – 2002. – №2. – С. 147-152.