Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нормальна анатомія


Михайловський Олександр Володимирович. 1Розвиток і становлення топографії структур яремних венозних кутів у ранньому періоді онтогенезу людини : Дис... канд. наук: 14.03.01 - 2003.



Анотація до роботи:

Михайловський О.В. Розвиток і становлення топографії структур яремних венозних кутів у ранньому періоді онтогенезу людини. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія. – Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2003.

Дослідження присвячене вивченю топографо-анатомічних особливостей структур яремних венозних кутів на різних стадіях пренатального періоду розвитку і у новонароджених людини. У дисертації наведені теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної задачі щодо хронологічної послідовності розвитку, формоутворення і становлення венозних кутів шиї та лімфовенозних сполучень у ранньому періоді онтогенезу людини, які мають науково-практичне значення. Простежена динаміка ембріотопографії венозних кутів упродовж раннього періоду онтогенезу людини та встановлено зміни взаємовідношень яремних і підключичних вен, що їх формують, із суміжними анатомічними стуктурами у передплодів, плодів і новонароджених. Доповнені і розширені дані літератури стосовно часу, місця і джерела закладки венозних кутів, шийних відділів правої лімфатичної і грудної проток. Встановлені терміни уповільненого і прискореного росту складових венозних кутів шиї.

1. У дисертації наведені теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної задачі щодо хронологічної послідовності розвитку, формоутворення і становлення венозних кутів шиї та лімфовенозних сполучень у ранньому періоді онтогенезу людини, які мають науково-практичне значення.

2. Формування внутрішніх яремних та підключичних вен відбувається з передніх кардинальних вен наприкінці 6-го тижня внутрішньоутробного розвитку. На початку 7-го тижня (зародки 14,0 мм ТКД) внаслідок з’єднання лімфатичних щілин утворюються парні яремні лімфатичні мішки.

3. Лімфовенозні сполучення в ділянці шиї утворюються наприкінці 7-го тижня внутрішньоутробного розвитку у місцях щільного прилягання яремних лімфатичних мішків до стінок основних вен шиї.

4. Сполучення внутрішньої яремної та підключичної вен упродовж пренатального періоду онтогенезу зміщується в краніомедіальному напрямку, а розмір венозного кута змінюється з гострого на тупий.

5. Періодами прискоренного росту внутрішньої і зовнішньої яремних та підключичної вен є 9-12 тижні та 6-7 місяці внутрішньоутробного розвитку.

6. Венам шиї, які утворюють венозні кути, властива асимерія за скелетотопією, синтопією та морфометричними параметрами, що зумовлено синтопічним впливом суміжних структур.

7. Зміна топографо-анатомічних параметрів венозних кутів шиї в період новонародженості свідчить про незавершеність їх розвитку в пренатальному періоді онтогенезу.