Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Політичні інститути, етнополітична конфліктологія, національні та політичні процеси і технології


Маліс Олександр Владиславович. Розвиток Інтернету як комунікативного засобу та його вплив на діяльність суб'єктів політичного процесу в Україні : Дис... канд. наук: 23.00.02 - 2009.



Анотація до роботи:

Маліс О. В. Розвиток Інтернету як комунікативного засобу та його вплив на діяльність суб’єктів політичного процесу в Україні. – Рукопис (225 с.).

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси. – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Київ, 2008.

Вперше у вітчизняній політичній науці в рамках єдиного комплексного й цілісного дослідження здійснено спробу системного аналізу українського політичного сегмента Інтернету.

Доведено, що Інтернет – це потужний інформаційно-пропагандистський засіб ведення політичної діяльності, який фактично поєднує функції телебачення й друкованих видань.

Показано, що специфіка політичного Інтернету полягає в активності споживача політичної інформації.

Виявлено, що стрімкий розвиток українського політичного сегмента Інтернету зумовлений, по-перше, раціонально немотивованим прагненням політиків прилучитися до Інтернету як до явища інформаційного суспільства та символу прогресу; по-друге, функціональним підходом до мережевого середовища.

Аргументовано, що найбільш сучасною й затребуваною формою політичної комунікації мережі є політичні Інтернет-сайти, що володіють унікальними можливостями для публічної комунікації суб’єктів політики. Проаналізовано політичні тексти, розміщені на сайтах провідних політичних партій і блоків.

Обґрунтовано, що мережеве співтовариство слабко інтегроване в реальну політичну систему. Показано, що політична складова українського сегмента Інтернету розвинена значно слабше від інформаційної.

Доведено, що поява досконаліших технологій, що полегшують включення громадян у політику, ще не привела ні до прямого мережевого представництва інтересів, ні до помітного розвитку кібердемократії в українському суспільстві

Публікації автора:

1. Маліс О. Інтернет як новий політичний феномен // Сучасна українська політика. Політики і політологи про неї. Вип. 12. – К., 2008. – С. 250-259.

2. Маліс О. Молодь як користувач і творець інформаційного суспільства // Сучасна українська політика. Політики і політологи про неї. Вип. 14. – К., 2008. – С. 125-129.

3. Маліс О. Тема політичного Інтернету в дослідженнях вітчизняних і зарубіжних учених // Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія «Питання політології». Збірник наукових праць. Вип.12. – Х., 2008. – С. 116-122.

4. Маліс О. Особливості застосування Інтернету у виборчих кампаніях // Сучасна українська політика. Політики і політологи про неї. Спецвипуск. – К., 2008. – С. 336-345.

5. Маліс О. Політичний сайт як посередник між суб'єктами політики та суспільством // Віче. Журнал Верховної Ради України. – 2008. – № 20. – С. 27-28.