Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні матеріали та вироби


Мішутін Андрій Володимирович . Розвиток наукових основ підвищення довговічності суднобудівних бетонів : Дис... д-ра наук: 05.23.05 - 2009.



Анотація до роботи:

Мішутін А.В. Розвиток наукових основ підвищення довговічності суднобудівних бетонів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття ученого ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.23.05 –будівельні матеріали і вироби. – Одеська державна академія будівництва й архітектури, Одеса, 2009.

Проаналізовані вплив середовища на суднобудівельні бетони в процесі експлуатації. Доведено, що довговічність бетону конструкцій тонкостінних плавучих і гідротехнічних споруд, які працюють в умовах градієнтів вологості, температури, тиску і солоності визначається в підводній частині споруди водонепроникністю, у надводній - морозостійкістю. Показано, що знизити градієнти локальних знакозмінних деформацій можливо за рахунок створення структури з капілярами близького розміру при зниженні загальної пористості. Досягнути цього дозволяє введення комплексних модифікаторів, що складаються з пластифікаторів, кольматуючих добавок і наповнювачів. Перерозподілити деформації за об'ємом конструкції дозволяє армування матеріалу не схильною до корозії фіброю. Застосування комплексних модифікаторів і наповнювача знижує відкриту пористість на 10-20% і середній розмір пор в 1.5-2 рази, що підвищує водонепроникність в 1.5-2 рази і морозостійкість на 150-200 циклів в морській воді. Отримані і впроваджені дрібнозернисті модифіковані бетони та фібробетони підвищеної довговічності. Розроблено прискорені методи визначення морозостійкості і корозійної стійкості суднобудівельного бетону по зміні його пошкодженості.

1. Розширено основи отримання модифікованих суднобудівних фібробетонів з високими експлуатаційними характеристиками і довговічністю за рахунок зниження капілярної поруватості і створення системи замкнутих пор малого розміру при використанні комплексного модифікатора [суперпластифікатор + кольматуюча добавка + наповнювач] і об’ємного дисперсного армування. Показано можливість отримання бетонів для тонкостінних конструкцій плавучих і гідротехнічних споруд з високою технологічністю, водонепроникністю не менше W12, морозостійкістю не нижче 400 циклів у морській воді.

2. Проаналізовано деструктивні впливи зовнішнього середовища, яким піддається суднобудівний бетон у процесі експлуатації. Доведено, що довговічність бетону тонкостінних плавучих і гідротехнічних споруд, які працюють в умовах значних і одночасних градієнтів вологості, температури, тиску і солоності, визначається адаптаційною здатністю його структури. У підводній частині споруди адаптаційну здатність структури бетону можна оцінити переважно водонепроникністю, у надводній – морозостійкістю, а в зоні перемінного рівня води – комплексом властивостей, що включають водонепроникність, морозостійкість, тріщиностійкість.

3. На підставі аналізу досліджень стану бетону плавучих і гідротехнічних споруд розроблено методологію призначення вимог до бетонів тонкостінних конструкцій, що експлуатуються у вологих умовах, у тому числі в морському середовищі. Регламентується кількість і якість в’яжучого, структурні характеристики бетону, міцність, непроникність (W10), морозостійкість (F400), корозійна стійкість. Показано, що залежно від умов експлуатації і цільового призначення бетонної конструкції необхідно висунути вимоги до різних якісних показників.

4. Виявлено загальні закономірності зміни структури бетону тонкостінних плавучих і гідротехнічних споруд у процесі експлуатації, розроблено класифікацію основних дефектів у структурі бетону. Доведено необхідність врахування зміни структури бетону при проектуванні складу бетону. Показано, що знизити градієнти локальних знакоперемінних вологісних деформацій можливо за рахунок створення умов для отримання капілярів одного розміру за умови зниження загальної поруватості. Досягти цього дозволяє введення комплексних модифікаторів, які складаються із пластифікуючих і кольматуючих добавок, а також наповнювача. Для перерозподілу локальних деформацій необхідно забезпечити передачу знакоперемінних деформацій по об’єму конструкції через об’ємне армування матеріалу конструкцій спеціальною фіброю. Названі заходи дозволяють створити резерв часу для прояву адаптаційних властивостей за рахунок приєднання до конструкційного процесу реліктових частин мінеральних в’яжучих. Запропоновано технологію і матеріали для відновлення бетону тонкостінних плавучих і гідротехнічних споруд.

5. Проаналізовано дії модифікаторів на структуру бетонів. Показано, що основні зміни якісних показників і довговічності бетону зумовлюються можливістю регулювання його капілярно-поруватої структури і проникності. Застосування комплексних модифікаторів і наповнювача дозволяє знизити відкриту поруватість на 10-20% і досягти зменшення середнього розміру пор у 1,5-2 рази, що дозволяє отримати мікропоруваті суднобудівні бетони і фібробетони з високою однорідністю пор.

6. Доведено ефективність застосування тонкодисперсного наповнювача для підвищення довговічності суднобудівного бетону. Показано позитивний вплив наповнювача на структуру композита і його механічні властивості. Міцність бетону зростає на 10-15 МПа, тріщиностійкість й ударна стійкість на 20-25%, морозостійкість на 100 циклів, водонепроникність на 2 атмосфери. Наповнювач, будучи активним у процесі самоорганізації структури, дозволяє ефективно керувати технологічною пошкодженістю бетону, відповідно змінювати загальний об’єм і тип міжкластерного простору. Таким чином, наповнювач істотно впливає на проникність композиційного матеріалу і на його адаптаційну здатність у процесі експлуатації.

7. Отримано і впроваджено дрібнозернисті бетони і фібробетони підвищеної водонепроникності і морозостійкості для тонкостінних плавучих і гідротехнічних споруд з новим комплексним модифікатором, що містить кольматуючу добавку, пластифікатор і наповнювач. Модифікатор дозволяє підвищувати водонепроникність у 1.5-2 рази і морозостійкість на 150-200 циклів у морській воді. Отримано високотехнологічні і довговічні суднобудівні бетони класів В60 і вище, які дозволяють знижувати товщину конструкцій плавспоруд. Вивчення роботи фібробетонів методом акустичної емісії показало, що введення волокон фібри збільшує стійкість до мікротріщиноутворень, підвищуючи опір до деструкції.

8. Запропоновано методику проектування і прогнозування довговічності бетону, який експлуатується у водному середовищі. Розроблено прискорений метод визначення морозостійкості бетону за рівнем змін його пошкодженості при заморожуванні та відтаюванні, а також прискорений метод визначення корозійної стійкості суднобудівного бетону за змінами його пошкоджень при зволожуванні і висушуванні.

9. Розроблено технології виготовлення і застосування дисперсно-армованого модифікованого бетону для тонкостінних елементів гідротехнічних споруд з гарантованою довговічністю і підвищеною стійкістю до динамічних впливів. Доведено, що спільне застосування дисперсного армування стійкої до корозії полімерної фібри і наповнювача дозволяє підвищити ударостійкість матеріалу у 3 рази, тріщиностійкість – більше, ніж на 40%, а також істотно підвищити морозостійкість і корозійну стійкість бетону й знизити величини його осідання і набухання у процесі експлуатації.

10. Результати досліджень впроваджено у виробництво. Розроблені і затверджені Регламент з технології виготовлення і застосування бетонів з комплексною добавкою [Пенетрон + С-3] для виготовлення і відновлення гідротехнічних споруд водного господарства, Регламент з технології приготування і застосування модифікованого бетону для гідротехнічних споруд меліорації і водопропускних споруд автодоріг з використанням полімерної фібри, а також Регламент з методики приготування високорухомих бетонних сумішей для ремонту тонкостінних гідротехнічних споруд. Розроблено Рекомендації з технології приготування і застосування важкого суднобудівного бетону при зведенні морських плавучих залізобетонних і композитних споруд. Розроблені суміші модифікованих бетонів використовувались при виробництві плавучих доків й відновленні й будівництві тонкостінних конструкцій гідротехнічних споруд меліорації. Результати роботи було враховано при розробці ДСТУ «Бетон суднобудівний. Основні вимоги» і ДБН «Бетонні і залізобетонні конструкції. Основні вимоги».

Публікації автора:

Монографія

Мишутин А.В. Повышение долговечности бетонов тонкостенных плавучих и портовых гидротехнических сооружений / А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин – Одесса: Одесский центр научно-технической и экономической информации, 2003 – 192 с. - здобувачем систематизовано результати досліджень, сформульовані основні принципи підвищення довговічності бетонів тонкостінних плавучих і портових споруд.

Патенти

1. Патент № 19814, Україна, Бетонна суміш з добавками [Пенетрон А + С-3] / Дорофєєв В.С., Мішутін А.В., Романов О.А. заявник і утримувач патенту ОДАБА, 2006 р. – здобувачем розроблено запропоноване співвідношення добавок.

2. Патент № 20590, Україна. Метод прискореного визначення морозостійкості бетону / Дорофєєв В.С., Вировой В.М., Мішутін А.В., Кровяков С.О., Романов О.А.. заявник і утримувач патенту ОДАБА, 2007 р. – здобувачем проведено експериментальну перевірку методу.

3. Патент № 32920, Україна, Бетонна суміш з наповнювачем (меленим піском), полімерною фіброю і комплексною добавкою [Пенетрон А + С-3] / Дорофєєв В.С., Мішутін А.В., Кровяков С.О., Гапоненко К.О. заявник і утримувач патенту ОДАБА, 2008 р. – здобувачем розроблено запропоноване співвідношення компонентів суміші.

4. Патент №38003, Україна, Спосіб визначення однорідності якості бетону / Дорофєєв В.С., Вировой В.М., Мішутін А.В., Кровяков С.О.,. заявник і утримувач патенту ОДАБА, 2008 р. – здобувачем проведено експериментальну перевірку способу.

Нормативні документи

1. Регламент з технології виготовлення і застосування бетонів з добавками системи Пенетрон та С-3 для виготовлення та відновлення гідромеліоративних залізобетонних споруд. Затверджений Держводгоспом України 2006 р. / Мішутін А.В., Бєлявський Ю.В., Романов О.А. – здобувачем розроблено основи застосування комплексної добавки Пенетрон - С-3 для гідромеліоративних споруд.

2. Регламент з технології приготування та використання бетонів для гідротехнічних споруд меліорації, водопропускних споруд і автодоріг, з використанням полімерної фібри. Державний комітет водного господарства України, 2006 р. / Мішутін А.В., Кровяков С.О., Бєлявський Ю.В., Гапоненко К.О. – здобувач розробляв склади та технології приготування модифікованого фібробетону.

3. Регламент з приготування високорухомих бетонних сумішей для ремонту тонкостінних гідротехнічних споруд. Державний комітет водного господарства України, 2007 р. / Мішутін А.В., Кровяков С.О., Бєлявський Ю.В., Гапоненко К.О. – здобувач розробляв склади і технології приготування високорухомих бетонних сумішей

4. Рекомендації з технології приготування і застосування важкого суднобудівельного бетону при будівництві морських плавучих залізобетонних і композитних споруд. Затверджено ХДЗ «Палада» в 2006 р. – здобувач розробив склади і технологію приготування суднобудівного бетону для композитних доків.

5. ДСТУ „Бетон суднобудівний. Основні вимоги” – здобувач коригував основні вимоги та методику іспитів суднобудівного важкого бетону.

6. Інструкція для обстеження та оцінки технічного стану елеваторних споруд/ Затверджено Мінсільгоспом України у 1992 р / Іванов Б.М., Мішутін А.В. здобувач розробляв методи оцінки технічного стану конструкцій.

7. Регламент з обстеження та оцінки технічного стану бетонних та залізобетонних гідротехнічних споруд водного господарства. Державний комітет водного господарства України, 2008 р. / Мішутін А.В., Бєлявський Ю.В., Кровяков С.О. та ін. – здобувач розробляв методи оцінки технічного стану бетону гідротехнічних споруд.

8. ДБН «Бетонні і залізобетонні конструкції. Основні вимоги» (2008 р.). – здобувач коригував основні вимоги та методику іспитів важкого та легкого бетонів.

Статті в наукових журналах, збірниках наукових праць

1. Мишутин А.В. Повышение надежности и долговечности бетона плавучих сооружений / А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин // Сборник научных трудов Международной инженерной академии «Перспективные задачи инженерной науки». Вып. 3 – GAUDEAMUS, 2003. – С.271-274. здобувач проводив аналіз довговічності бетону плавспоруд.

2. Мишутин Н.В. Опыт применения технологии восстановления бетонных, железобетонных и металлических конструкций различных сооружений, работающих в сильноагрессивных средах/ Н.В. Мишутин, А.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури. Випуск №1. Одеса: Місто майстрів, 2000. – С. 133-135 здобувачем виконано порівняння технологій відновлення бетону конструкцій, які працюють у складних умовах.

3. Мишутин А.В. Повышение долговечности и водонепроницаемости стыков сборно-монолитных железобетонных конструкций / А.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури. Випуск №2. Одеса: Місто майстрів, 2000. – С. 115-123. – здобувач проводив експериментальні роботи та аналізував види стиків конструкцій та їх водонепроникність.

4. Мишутин Н.В. Железобетонные плавучие сооружения и перспективы их использования / Н.В. Мишутин, А.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури. Випуск №6. Одеса: Астропринт, 2002. – С. 181-186. здобувачем проаналізовані перспективи використання плавучих залізобетонних споруд.

5. Мишутин А.В. Защитные свойства бетона по отношению к арматуре / А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин // Вісник Українського державного університету водного господарства та природокористування. Випуск №5(18), частина 3. Рівне, 2002- С. 113-117. здобувачем досліджувалися захисні властивості бетону до арматури у тонкостінних спорудах.

6. Кровяков С.А. Повышение технологической эффективности и надежности бетона плавсооружений / С.А. Кровяков, А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури. Випуск №7. Одеса: ОДАБА, 2002. – С. 81-85. здобувачем виконано порівняння ефективності різних добавок для бетону плавспоруд.

7. Мишутин А.В. Усадка и набухание гидротехнического бетона тонкостенных конструкций / А.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури. Випуск №8. Одеса: ОДАБА, 2002. – С. 143-147. – здобувач аналізував усадку і набухання модифікованого бетону.

8. Кровяков С.А. Анализ влияния полимерных фибр различной геометрии на свойства бетона в сухом и водонасыщенном состоянии / С.А. Кровяков, А.В. Мишутін, С.Р. Чепиль // Вісник Донбаської ДАБА 2002-1 (32) - Композиційні матеріали для будівництва. Макіївка, в-до ДонДАБА, 2002. – С. 110-114 здобувачем виконано аналіз впливу дисперсного армування на властивості бетону тонкостінних конструкцій.

9. Мишутин А.В. Сравнение свойств современных цементов и добавок при разработке состава бетона плавучих и стационарных сооружений / А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин, С.А. Кровяков // Вісник аграрної науки Причорномор’я. Випуск 1 (21). – Миколаїв: Видавництво Миколаївського державного аграрного університету, 2003. – С. 163-167 здобувач порівнював властивості модифікованого суднобудівного бетону з різними добавками.

10. Мишутин А.В. Исследование структурных характеристик модифицированных бетонов / А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин//Вісник Одеського національного морського університету, №10, 2003. – С. 221-225. здобувачем проведено аналіз структури суднобудівних бетонів при застосуванні сучасних модифікаторів.

11. Ключник С.Н. Вопросы теории и проектирования дисперсного армирования / С.Н. Ключник, А.В. Мишутин / Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 10 - Одеса: ОДАБА, 2003. – С. 87-90. здобувач розробляв принципи дисперсного армування при проектуванні бетонів для тонкостінних плавучих та гідротехнічних споруд.

12. Мишутин А.В, Состояние конструкций плавучих и стационарных железобетонных сооружений и пути повышения ресурса их эксплуатационной надежности / А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин, С.Г. Майданник // Будівельні конструкції, Випуск 59, книга 2, К. НДІБК, 2003 – С. 131-135. – здобувач виконав аналіз довговічності бетону конструкції плавспоруд.

13. Кровяков С.А. Исследование трещиностойкости фибробетона с использованием полностью равновесных диаграмм деформации // С.А. Кровяков, А.В. Мишутин // Будівельні конструкції. Міжвідомчий науково-технічний збірник. Випуск 59. Книга 1. Київ: НДІБК, 2003. – С. 288-293 – здобувач виконував побудування повністю рівноважних діаграм деформації бетонів і фібробетонів.

14. Белявский Ю.В. Повышение долговечности водопропускных металлических и железобетонных труб / Ю.В. Белявский, А.В. Мишутин// Автомобільні дороги і дорожнє будівництво, Випуск № 71, К., НТУ, 2004. – С.225-229 – здобувач обґрунтував методи підвищення довговічності залізобетону для водопропускних споруд.

15. Мишутин А.В. Повышение долговечности бетонов мелиоративных сооружений / А.В. Мишутин, А.А. Романов // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 14 - Одеса, 2004. – С. 170-172 – здобувач аналізував методи підвищення довговічності бетону тонкостінних конструкцій меліоративних споруд.

16. Шавва К.И. Комплексная количественная оценка уровня качества химических добавок для бетонов и ремонтных композиций, используемых в мелиоративном строительстве / К.И. Шавва, А.В. Мишутин, А.А. Романов, Ю.В. Заволока // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 15 - Одеса: Вид-во ЗРС, 2004. – С. 302-308 – здобувач аналізував вплив хімічних добавок на показники якості бетону, які забезпечують його довговічність.

17. Мишутин А.В. Структура – основа долговечности бетона / А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 17 - Одеса: ОДАБА, 2005. – С. 279-286 – здобувачем обґрунтовані методи управління структурою суднобудівного бетону для підвищення його довговічності.

18. Романов А.А. Комплексные задачи и решение по диагностике бетонных и железобетонных конструкций объектов гидромелиоративного назначения / А.А. Романов, А.В. Мишутин, Б.М. Усаченко, В.Н. Сергиенко // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 18 – Одеса: ОДАБА, 2005. – С. 230-239 – здобувач розробляв комплексну методику обстеження бетону тонкостінних конструкцій меліоративних та плавучих споруд.

19. Мішутін А.В. Вплив комплексних добавок на водонепроникнення дрібнозернистих бетонів / А.В. Мішутін, С.О. Кровяков, О.А. Романов // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 20 - Одеса: Місто майстрів, 2005. – С. 273-277 – здобувачем створено принцип комплексного модифікатора, який складається з кольматуючої та пластифікуючої добавок.

20. Мишутин Н.В. Повышение долговечности бетонов тонкостенных конструкций плавучих и портовых гидротехнических сооружений / Н.В. Мишутин, А.В. Мишутин // Технологии бетонов, №5, М: - 2005, С. 20-22. – здобувач систематизував методи підвищення довговічності бетону плавучих та портових споруд.

21. Мишутин А.В. Анализ влияния армирования бетона полимерными фибрами различной геометрии на его свойства / А.В. Мишутин, Н.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 21 - Одеса: ОДАБА, 2006. – С. 140-147 – здобувачем порівнювалась ефективність різних видів фібри для бетону тонкостінних конструкцій.

22. Мішутін А.В., Вплив комплексної добавки суперпластифікатор С-3 + Пенетрон на властивості дрібнозернистого бетону/ А.В. Мішутін, С.О. Кровяков, О.А. Романов // Дороги і мости. Випуск 6: Збірник наукових статей – Київ:ДержДорНДІ, 2006. – С. 257-266. – здобувач провів аналіз дії суперпластифікатора С-3 та кольматуючої добавки Пенетрон на властивості бетону.

23. Мішутін А.В. Дослідження взаємозв’язку морозостійкості та технологічної пошкодженості модифікованого дрібнозернистого бетону / А.В. Мішутін, О.А. Романов // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 23 - Одеса: Місто майстрів, 2006. – С. 215-220 – здобувач запропонував принцип дослідження морозостійкості бетону по рівню зміни його пошкодженності при заморожувані та відтаюванні.

24. Мішутін А.В. Застосування бетонів, модифікованих системою суперпластифікатор С-3 + Пенетрон для відновлення гідротехнічних та гідромеліоративних споруд / А.В. Мішутін, С.О. Кровяков, О.А. Романов, М.В. Заволока // Меліорація і водне господарство. Вип. 93-94. К.: Аграрна наука, 2006. – С.203-209 – здобувач розробляв технологію відновлення бетону конструкцій тонкостінних гідротехнічних споруд.

25. Мишутин А.В. Оценка влияния состава модифицированного бетона на его прочность, водонепроницаемость и морозостойкость с учетом изменения Ц/В смеси / А.В. Мишутин, С.А. Кровяков // Збірник наукових праць Луганського національного аграрного університету. Серія: Технічні науки. №71 (94). – Луганськ: вид-во ЛАНУ, 2007 - C. 348-356 – здобувачем вивчався вплив модифікаторів на властивості бетону з урахуванням зміни водопотреби суміші.

26. Дорофеев В.С. Повышение долговечности бетона тонкостенных гидротехнических сооружений за счет применения комплексных модификаторов / В.С. Дорофеев, А.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 27 - Одеса: Зовнішрекламсервіс, 2007, - С. 160-164. – здобувач обґрунтував принцип створення комплексного модифікатору з кольматуючою та пластифікуючою добавкою та наповнювачем.

27. Мишутин А.В. Влияние модификаторов на структуру и свойства бетонов для тонкостенных гидротехнических сооружений / А.В. Мишутин, Е.А. Гапоненко, С.А. Кровяков // Прогрессивные материалы и технологии в современном строительстве – Новосибирск, НГАУ, 2008 – С. 133-136. – здобувач проводив аналіз структури і властивостей фібробетонів.

28. Выровой В.Н. Механизм изменения структуры строительных композитов в условиях переменной влажности /В.Н. Выровой, В.С. Дорофеев, А.В. Мишутин, Л.И. Резникова, Г.В. Суханов // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 29. Частина 2. – Одеса: Зовнішрекламсервіс, 2008, – С. 54-63. – здобувач провів аналіз дій зовнішньої середи на матеріал конструкцій в умовах зміни вологості.

29. Гапоненко Е.А. Фибробетоны повышенной морозостойкости, водонепроницаемости и стойкости к динамическим воздействиям / Е.А. Гапоненко, А.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 29. Частина 2. – Одеса: вид-во ЗРС, 2008, – С. 64-70. – здобувачем розроблено принцип модифікації фібробетонів комплексною добавкою.

30. Мишутин А.В. Повышение долговечности модифицированных бетонов тонкостенных железобетонных конструкций, эксплуатируемых в воде / Мишутин А.В. // Шляхи підвищення надійності проектування, будівництва та експлуатації гідротехнічних споруд меліорації. Матеріали VI науково-практичного семінару. – Київ, 2007. – С. 132-137. – здобувач зробив аналіз експлуатації бетонів модифікованих суперпластифікатором, кольматуючими добавками, наповнювачем та полімерною фіброю.

31. Мишутин А.В. Применение полимерной фибры для тонкостенных конструкций гидротехнических сооружений / Мишутин А.В., Гапоненко Е.А. // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 25. – Одеса, Зовнішрекламсервіс, 2007. – С. 227-231. – здобувач провів експериментальні та аналітичні роботи по використанню полімерної фібри для конструкцій гідротехнічних споруд.

Тези у матеріалах конференцій

1. Мишутин А.В. Повышение надежности и долговечности бетонных силосов / А.В. Мишутин // Сб.трудов симпозиума “Дом Экспо 98” ОДАБА. – Одесса, 1998. – С.69-73.

2. Мишутин А.В. Повышение надежности и долговечности бетона / А.В. Мишутин // Мат-лы 39-го международного семинара по моделированию и оптимизации композитов. - Одесса: Астропринт, 2000. – С.61-62.

3. Мишутин А.В. Надежность и долговечность модифицированных бетонов / А.В. Мишутин // Мат-лы 40-го международного семинара по моделированию и оптимизации композитов. - Одесса: Астропринт, 2001. – С.129-130.

4. Мишутин А.В. Оптимизация состава бетона плавсооружений с применением методов компьютерного материаловедения / А.В. Мишутин, С.А. Кровяков // Структура, свойства и состав бетона. Вопросы теории бетоноведения и технологической практики. Материалы II научно-технического семинара. Ровно. 2002. – С.157-161. – здобувач розробив вимоги до властивостей бетону плавспоруд.

5. Влияние дисперсного армирования бетона полимерной фиброй на ударостойкость / А.В. Кровяков, А.В. Мишутин, С.Р. Чепиль, О.А. Попов // Мат-лы 41-го международного семинара по моделированию и оптимизации композитов. - Одесса: Астропринт, 2002. – С.49-50. – здобувач розробив склади модифікованих фібробетонів.

6. Мишутин А.В. Повышение надежности и долговечности бетона тонкостенных железобетонных конструкций, эксплуатируемых в морской среде / А.В. Мишутин // Мат-лы 42-го международного семинара по моделированию и оптимизации композитов. - Одесса: Астропринт, 2003. – С.76-79.

7. Mishutin A. Improvement the durability of concrete thin-walled construction of floating and coastal hydrotechnical structures / A. Mishutin, N. Mishutin / Federation international the concrete, proceeding of 2-nd international congress, Naples – Italy, 2006. – P.15-25. – здобувач аналізував структуру модифікованих суднобудівних бетонів.

8. Романов О.А. Дрібнозернисті бетони для гідромеліоративних споруд, модифіковані комплексною добавкою Пенетрон + С-3 / О.А. Романов, А.В. Мішутін, С.О. Кровяков // Проектування бетонів із заданими властивостями: Мат-ли V науково-практичного семінару „Структура, властивості та склад бетону”. – Рівне, Вид-во РДЦНТіЕІ, 2006. – С. 168-174. – здобувач розробив принцип створення комплексної добавки.

9. Кровяков С.А. Изопараметрический анализ водонепроницаемости модифицированных бетонов для сооружений гидромелиорации / С.А. Кровяков, А.В. Мишутин, А.А. Романов // Моделирование и оптимизация в материаловедении: Мат-лы 45-го междун. сем. MOK45. – Одесса: Астропринт, 2006. – С. 52-54 – здобувач розробив вимоги до бетону для тонкостінних споруд меліорації.

10. Кровяков С.А. Учет изменения пористости модифицированного бетона при оценке влияния его состава на водонепроницаемость и морозостойкость / С.А. Кровяков, А.В. Мишутин // Моделирование и оптимизация в материаловедении: Мат-лы 46-го междун. сем. MOK46. – Одесса: Астропринт, 2007. – С. 55-58. – здобувач аналізував зв’язок пористості з властивостями суднобудівного бетону

11. Мишутин А.В. Повышение долговечности бетонов тонкостенных гидротехнических сооружений / А.В. Мишутин // Моделирование и оптимизация в материаловедении: Мат-лы 46-го междун. сем. MOK46. – Одесса: Астропринт, 2007. – С. 110-113.

12. Мишутин А.В. Повышение долговечности модифицированных бетонов тонкостенных железобетонных конструкций, эксплуатируемых в воде / А.В. Мишутин // Шляхи підвищення надійності проектування, будівництва та експлуатації гідротехнічних споруд меліорації. Мат-ли VI науково-практичного семінару „Структура, властивості та склад бетону” – Киев: Поліпром, 2007. – с. 132-137.

13. Гапоненко К.О. Вплив наповнювача та дисперсного армування полімерними фібрами на властивості бетону для тонкостінних конструкцій, які експлуатуються в вологому середовищі / К.О. Гапоненко, А.В. Мішутін, С.О. Кровяков // Шляхи підвищення надійності проектування, будівництва та експлуатації гідротехнічних споруд меліорації. Мат-ли VI науково-практичного семінару „Структура, властивості та склад бетону” – Киев: Поліпром, 2007. – С. 37-43 – здобувач аналізував вплив наповнювача на властивості фібробетону.

14. Мишутин А.В. Дисперсно-армированные бетоны повышенной долговечности для тонкостенных плавучих гидротехнических сооружений / А.В. Мишутин // Компьютерное материаловедение и прогрессивные технологии. Мат-лы 47-го междун. сем. MOK47. – Одесса: Астропринт, 2008. – С. 105-110.

15. Гапоненко Е.А. Учет изменения Ц/В смеси равной подвижности при оценке влияния состава фибробетона на его прочность / Е.А. Гапоненко., С.А. Кровяков, А.В. Мишутин // Компьютерное материаловедение и прогрессивные технологии. Мат-лы 47-го междун. сем. MOK47. – Одесса: Астропринт, 2008. – С. 64-68 – здобувач проводив аналіз міцності суднобудівного фібробетону з урахуванням зміни Ц/В суміші.

16. Мишутин А.В. Модель процессов коррозии бетона плавучих железобетонных сооружений / А.В. Мишутин, А.С. Файвусович // Мат-ли науково-практичного семінару «Бетони і розчини з використанням ефективних добавок та відходів промисловості» – Київ: Полипром, 2008. – С. 173-181 – здобувач аналізував принципи зміни структури суднобудівного бетону при експлуатації.

17. Гапоненко Е.А. Мелкозернистые дисперсно-армированные бетоны повышенной водонепроницаемости, морозостойкости и трещиностойкости для гидротехнических сооружений мелиорации / Е.А. Гапоненко, А.В. Мишутин, С.А. Кровяков // Мат-ли науково-практичного семінару «Бетони і розчини з використанням ефективних добавок та відходів промисловості» – Київ: Полипром, 2008. – С. 59-64. – здобувач аналізував властивості фібробетону, які забезпечують підвищення його довговічності.