Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Левчинський Дмитро Львович. Розвиток процесів управління діяльністю організації на основі проектів : дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. - Д., 2005.



Анотація до роботи:

Левчинський Д.Л. Розвиток процесів управління діяльністю організації на основі проектів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22. – Управління проектами і програмами. – Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Дніпропетровськ, 2005.

Дисертація присвячена удосконалюванню механізму процесів планування, стимулювання і контролю за змінами для ефективної підтримки проектної діяльності організації, спрямованої на постійне удосконалювання, інновації і розвиток.

Описано процеси управління змінами на кожній стадії життєвого циклу проектів, а саме: технологію організації вихідних даних, їхню інтерпретацію, методи і засоби ініціалізації і загальний контроль за змінами.

Запропоновано схему аналізу прийняття рішень, результатом якої є: портфель пропозицій із указівкою пріоритету, бюджет, розподіл відповідальності, очікуваний рівень задоволення споживачів і очікувана ефективність прийнятих рішень.

Розглянуто процеси загального контролю за змінами. Показано, що вимір якості припускає: вимір витрат на якість, вимір рівня задоволення, досягнень.

Розроблено показники для виміру рівня задоволення і досягнень. Показники дозволяють здійснювати загальний контроль за змінами, є свого роду індикаторами що показують, де знаходиться організація за рівнем якості обслуговування і яка ефективність дії проектів.

Розроблено й апробовано систему мотивації персоналу на основі бальної оцінки внеску в досягнення результату, що підтримує загальну стратегію підприємства і діяльність по управлінню проектами і програмами.

  1. Розглянуто особливості організації підприємств, чия діяльність спрямована на самовдосконалювання і проектне управління.

Визначено, що подальшим розвитком організаційних систем управління може бути вирішення таких завдань, як: розробка системи оцінки рівня задоволення споживача; прогнозування змін організаційних витрат при задоволенні побажань споживачів; установлення взаємозв'язку між рівнем задоволення споживача, витраченими для цього зусиллями і корисним результатом; розробка системи залучення і мотивації, інтегрованої з загальною стратегією організації і сфокусованої на задачі проектного менеджменту.

2. Показано, що ефективність діяльності організації можна розглядати як міру відповідності визначеним вимогам (побажанням споживачів), що можуть бути виражені в кількісній формі.

Для виміру досягнутих зрушень у задоволенні побажань споживачів розроблена система індивідуальних показників і запропонований узагальнюючий (інтегральний) критерій зрушень на основі бальної оцінки.

3. Для системного аналізу можливих рішень, спрямованих на перетворення (реінжинірінг, удосконалювання) на основі проектів виробничих процесів з метою підвищення продуктивності і якості розроблено матричний метод.

Метод дозволяє ідентифікувати і врахувати зміни по всьому організаційно-економічному ланцюжку і, використовуючи функціональний зв'язок між структурними складовими процесу, зв'язати організаційні зміни і витрачені зусилля з кінцевим результатом – очікуваною ефективністю, продуктивністю.

4. Установлено функціональний зв'язок між ефективністю роботи підприємства і рівнем задоволення споживача.

Отримане вираження з високим ступенем вірогідності може бути використане для аналізу і прогнозування ефективності проектних дій, спрямованих на удосконалювання виробничих процесів, підвищення продуктивності і якості.

5. Досліджено динаміку змінення прибутку і загальних витрат підприємства при орієнтації у своїй діяльності на якість і обслуговування.

Аналіз результатів показав, що прибуток підприємства і загальні витрати виробництва і обслуговування зростають, при чому витрати випереджають.

Отримана закономірність може використовуватися під час моделювання прийняття відповідних рішень.

6. Показано, що всі рішення у відношенні вибору інвестиційних проектів можна моделювати однаковим стандартним способом, застосовуючи як загальну схему ті самі компоненти: перетворення; таблиця параметрів для розрахунку варіації значень NPV; модель прирощених витрат, як результат реакції на задоволення потреб споживачів; вигоди від розширення замовлень; таблиця можливих інвестиційних результатів.

Розроблено процедури аналізу прирощених витрат, викликаних змінами в організаційному ланцюжку при задоволенні побажань споживача, і обліку їх в оцінці досягнень.

7. Описано процеси керування змінами на кожній стадії життєвого циклу проектів, що включають технологію організації вихідних даних для аналізу ухвалення рішення, їхню інтерпретацію, методи і засоби ініціалізації і загальний контроль за змінами.

Названі процеси одержали свій подальший розвиток, розширені і доповнені автором новими елементами, заснованими на результатах досліджень.

Запропоновано схему аналізу прийняття рішень, результатом якої є: портфель пропозицій проектів із указівкою пріоритету, бюджет, розподіл відповідальності, очікуваний рівень задоволення споживачів і очікувана ефективність проектних рішень.

8. Розглянуто процеси загального контролю за змінами. Показано, що контроль за змінами припускає: вимір зусиль, вимір рівня задоволення, досягнень (прибутку на капітал, що інвестується, досягнутої продуктивності, досягнутих зрушень в якості обслуговування).

Розроблено ряд показників для оцінки і виміру досягнень. Запропоновані показники дозволяють здійснювати загальний контроль за змінами, є свого роду індикаторами що показують, як просувається організація у досягненні своєї головної мети.

9. Розроблено й апробовано системи пріоритетів і мотивації на основі бальної оцінки внеску і досягнення результату, які підтримують загальну стратегію підприємства і спрямовані на стимулювання інновацій і проектної діяльності.

Впровадження систем у практику управління організацією дозволило підвищити її ефективність і продуктивність. Економічний ефект склав близько 2 млн. грн.

Публікації автора:

  1. Белоконь А.И., Левчинский Д.Л. Управление изменениями и качеством в инвестиционно–строительных компаниях /Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. – Дн-ськ: ПДАБтаА, 2004. - №10. С.11-18.

  2. Белоконь А.И., Левчинский Д.Л. Основы принятия решений при управлении деятельностью организации с помощью проектов / Новини науки придніпров’я. Наук. – практ. журнал. Серія: Інженерні дисципліни. – Дн-ськ: Видавництво “Дніпро - VAL”, 2004. – с. 63-68.

  3. Белоконь А.И., Трифонов И.В., Левчинский Д.Л. Стимулирование инноваций и развития организации / Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. – Дн-ськ: ПДАБтаА, 2004. - № 9. С.4-10.

  4. Белоконь А.И., Левчинский Д.Л. Изменения в структуре затрат и прибыли предприятия при смене организационной политики / Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. – Дн-ськ: ПДАБтаА, 2004. - № 11. – с.9-15.

  5. Белоконь А.И., Левчинский Д.Л. Переустройство организаций в направлении создания проектно-ориентированных систем / Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. –Вип. 6. –Д.: ДНУЗТ, -2005. –с.212-215.