Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія науки і техніки


31. Звонкова Галина Леонідівна. Розвиток природничих і технічних наук у Харкові в другій половині ХІХ- на початку ХХ століття: дис... канд. техн. наук: 07.00.07 / НАН України; Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Звонкова Г.Л. Розвиток природничих і технічних наук у Харкові в другій половині ХІХ на початку ХХ століття. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.07 історія науки і техніки. Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М.Доброва НАН України. К., 2005.

У дисертації розкрито особливості, внутрішні і зовнішні чинники, що стимулювали прогрес природничих і технічних наук у дореволюційному Харкові та у перше десятиліття існування Радянської України. Показано особистий внесок вчених університету, ветеринарного, технологічного і сільськогосподарського інститутів у скарбницю європейської науки, зокрема, з фізики, хімії, біології, математики, медицини, ветеринарії, машинобудування. Визначено роль і місце досягнень науковців міста на тлі європейської культури.

Висвітлено, як створювались умови покращення підготовки спеціалістів, ефективного ведення наукових робіт, що мали прикладний характер і давали соціальний ефект. Проаналізовано діяльність наукових товариств, як об’єктивного процесу інтелектуального збагачення вчених, підвищення загальної і професійної культури.

Виявлено особливості дореволюційного і радянського періодів у характері управління вищою освітою і організацією наукової роботи, принципах підготовки молодих вчених.

Таким чином, науковою працею частково заповнено прогалину у вітчизняній історіографії з питання розвитку природничих і технічних наук у Харкові у хронологічних рамках другої половини ХІХ початку ХХ століття.