Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Куцаєва Тамара Олександрівна. Розвиток вищої освіти в УРСР (1965-1985 рр.) : дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 208арк. — Бібліогр.: арк. 175-196.



Анотація до роботи:

Куцаєва Т.О. Розвиток вищої освіти в УРСР (1965-1985 рр.). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – Історія України. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2006 р.

У дисертації досліджено процес розвитку, стан та функціонування вищої освіти в УРСР впродовж 1965-1985 рр., періоду, який завдяки складному комплексу специфічних умов, виділяється у окремий період в історії розвитку української вищої освіти взагалі. На значному обсязі фактичного матеріалу сформовано уявлення та ґрунтовно досліджено суспільно-політичні, духовні, економічні та соціальні фактори, що вплинули на розвиток вищої освіти, як певної суспільної інституції, важливої частини його духовного життя. Виокремлено ті найбільш суттєві аспекти оформлення матеріально-технічної бази вузів та організації навчально-методичного процесу, які безпосередньо походили від потреб суспільства та держави щодо рівня підготовки, змісту знань, професійної спрямованості та конкурентоспроможності фахівців вищої кваліфікації. На основі аналізу та узагальнень наукового доробку провідних навчально-методичних та наукових осередків, якими, завдяки великому людському (науковому) потенціалу, була і залишається значна частина українських вузів, встановлено тенденції підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів вузів. Аналогічну картину було сформовано про розвиток вузівської науки, що відображає безпосередній внесок вищої школи у формування інтелектуального та наукового потенціалу суспільства. встановлено не можливість визначення позитивних здобутків вищої освіти лише через досягнення кількісних показників, без врахування їх якісних аспектів їх розвитку. Здійснено оцінки ефективності функціонування вищої освіти, її конкурентоспроможності та внеску у сферу освіти, культури, науки у 1965-1985 рр.