Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Оториноларингологія


Терещенко Жанна Анатоліївна. Слухові та вестибулярні розлади у хворих на системні аутоімунні захворювання: дисертація канд. мед. наук: 14.01.19 / АМН України; Інститут отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Терещенко Ж.А. Слухові та вестибулярні розлади у хворих на системні аутоімунні захворювання. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.19 – оториноларингологія.
– Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка Академії медичних наук України, Київ, 2003.

Дисертація присвячена питанням порушення слухової та вестибулярної функції у хворих на дифузні захворювання сполучної тканини. В роботі вивчався вплив імуносупресивних препаратів (глюкокортикостероїдів та цитостатиків) на стан слуху та вестибулярної функції. Розглянуті питання перспектив відносно збереження або покращення стану слухової та вестибулярної функцій після проведеної терапії в залежності від ступеня втрати слуху та глибини вестибулярних порушень. Вивчений взаємозв’язок між станом слухової і вестибулярної функцій у обстежених хворих та прогностичне значення стану вестибулярного апарату щодо оборотності змін слуху під впливом глюкокортикостероїдів та цитостатичних препаратів.

1. У хворих на системні аутоімунні захворювання сполучної тканини виявляється порушення слухової функції різного ступеня переважно по перцептивному типу (57,8% – за результатами тональної порогової аудіометрії, 84,3% – за даними дослідження слуху в розширеному діапазоні частот).

2. У більшості хворих на дифузні захворювання аутоімунного генезу (77,5%) виявляються вестибулярні розлади. Вестибулярна дисфункція характеризується переважно комбінованим вестибулярним синдромом.

3. На частоту враження органу слуху та частоту виникнення вестибулярних порушень впливає тривалість основного захворювання та активність цього процесу: чим вище активність та довша тривалість системної патології, тим частіше зустрічаються порушення слухової та вестибулярної функцій.

4. При наявності змін на тональних порогових аудіограмах у хворих на системні аутоімунні захворювання імуносупресивна терапія не приводить до покращення слуху. Однак, використання глюкокортикостероїдів та цитостатиків на ранніх стадіях сенсоневральної приглухуватості дозволяє достовірно (р<0,05) покращити слух на тони в області розширеного діапазону частот, тобто приводить до зупинки або попередження прогресування патологічного процесу з боку органу слуху.

5. При аналізі вестибулометричних даних після проведеного лікування встановлено, що показники мають тенденцію до покращення під впливом імуносупресивної терапії, про що свідчить позитивна динаміка як при виконанні спонтанних проб, так і при проведенні експериментальних тестів.

6. У хворих на системні аутоімунні захворювання сполучної тканини характер вестибулярного синдрому має прогностичне значення у відношенні динаміки слуху та вестибулярної функції.

Публікації автора:

1. Терещенко Ж.А. Аутоімунна нейросенсорна приглухуватість // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 2001. - №1. - С.53-58.

2. Мітін Ю.В., Івашківський О.І., Терещенко Ж.А. Слухові розлади у осіб з системними аутоімунними захворюваннями // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 2001. - №6.
- С. 39-42. (Здобувач була головним виконавцем дослідження, нею виконувалась статистична обробка та аналіз отриманих результатів).

3. Терещенко Ж.А. Аналіз показників вестибулометрії у пацієнтів з системними аутоімунними захворюваннями в динаміці // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 2003. - №2.
- С. 89-91.

4. Мітін Ю.В., Терещенко Ж.А. Характеристика вестибулярної функції у пацієнтів з системними захворюваннями аутоімунного генезу // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 2003. - №3. - С. 21-23. (Здобувачем виконувалась клінічна частина роботи, проводився аналіз одержаних результатів та статистична обробка матеріалу).

5. Мітін Ю.В., Івашківський О.І., Терещенко Ж.А. Ураження органу слуху при дифузних захворюваннях сполучної тканини // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 1999. - №3, додаток. - С. 377-378. (Здобувачем виконувалась клінічна частина роботи та статистична обробка отриманого матеріалу).

6. Мітін Ю.В., Терещенко Ж.А. Порушення слуху у хворих на колагенози // Матеріали IX з’їзду оториноларингологів України. - Київ. - 2000. - С .226-227. (Здобувач була головним виконавцем дослідження, їй належить головна ідея публікації та аналіз отриманих результатів).

7. Мітін Ю.В., Терещенко Ж.А. Кохлео-вестибулярні розлади у хворих на системні аутоімунні захворювання // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 2001. - №3, додаток. - С. 115-116. (Здобувач була головним виконавцем клінічної частини дослідження, нею проведений аналіз отриманих результатів).

8. Мітін Ю.В., Терещенко Ж.А. Стан вестибулярної функції у хворих з деякими порушеннями імунного гомеостазу // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 2001. - №5, додаток.
- С. 88-89. (Здобувачем виконувалась клінічна частина роботи, проводився аналіз одержаних результатів).

9. Мітін Ю.В., Терещенко Ж.А. Слухова та вестибулярна функція при системній аутоімунній патології сполучної тканини // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 2002.- №3, додаток. - С. 57. (Здобувачем виконувалась клінічна частина роботи, проводився аналіз одержаних результатів).

10. Мітін Ю.В., Терещенко Ж.А. Взаємозв’язок слухової та вестибулярної функцій у хворих на дифузні захворювання сполучної тканини // Журнал вушних, носових та горлових хвороб. - 2003. - №5, додаток. – С. 109. (Здобувачем виконувалась клінічна частина роботи та проводився аналіз одержаних результатів).