Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Холодильна та кріогенна техніка, системи кондиціонування


Белан Брахім. Сонячні системи тепло- і холодопостачання. : Дис... канд. наук: 05.05.14 - 2003.



Анотація до роботи:

Бєлал Брахім. Сонячні системи тепло- і холодопостачання. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.14 – “Холодильна і кріогенна техніка, системи кондиціонування”. Одеська державна академія холоду, Одеса, 2002.

Розглянуто сучасний стан проблеми і виявлено основні тенденції розвитку сонячної енергетики стосовно розвязання задач теплопостачання і охолодження. Вироблено основні вимоги до сучасних сонячних систем. Розроблено нові рішення для ГС з плоскими СК з урахуванням мінімізації енерговитрат і екологічно шкідливих наслідків їх практичного застосування. Робота теоретичного, експериментального і прикладного характеру виконувалась паралельно в ОДАХ і сонячному Центрі Алжира UDES.

Розроблено математичну модель термосифонної сонячної системи ГС; проведено обґрунтування квазістаціонарності режиму теплообміну для колектора, трубопроводів, а також для характеру ламінарної течії рідини у замкненому гідравлічному контурі ГС; розроблений алгоритм розрахунку густини сонячної енергії, яка припадає на одиницю площі похилого колектора для будь-якого його розташування на Земній поверхні (розрахунки проведено у середовищі математичного пакета Matlab); розроблено методику розрахунку оптимального нахилу плоского СК по відношенню до горизонту залежно від широти місця, при якому поглинювана сумарна сонячна енергія має максимальне значення.

Виконано експериментальні дослідження натурних зразків плоских сонячних колекторів на полігоні. Теоретичні та експериментальні результати перебувають у добрій відповідності. Розроблено схемні рішення і принципи інженерного оформлення ГС і сонячних водоаміачних холодильних систем. Розроблено повномасштабні пілотні установки сонячного нагрівання і охолодження (систем теплопостачання в Україні, холодильних – в Алжирі), що підтвердили високі характеристики створених систем.