Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Шарікадзе Олена Вікторівна. Стан фібринолітичної активності легень у дітей раннього віку, хворих на гострі захворювання органів дихання : дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Харківська медична академія післядипломної освіти. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Шарікадзе О.В. Стан фібринолітичної активності легень у дітей раннього віку, хворих на гострі захворювання органів дихання. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за фахом 14.01.10 – педіатрія. Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, 2005р.

Дисертація присвячена проблемі удосконалення діагностики гострих захворювань органів дихання у дітей раннього віку на основі вивчення порушень фібринолітичної та гемостатичної функцій легень.

Встановлено, що у здорових дітей регулюючий вплив паренхими легень полягає в зниженні гемостатичної і підвищенні фібринолітичної активності артеріальної крові. Встановлено, що у дітей з пневмонією паренхіма легень втрачає функціональну здатність по формуванню “артеріального входу” по відношенню до системи гемостазу та фібринолізу. Ускладнений перебіг пневмонії з розвитком БОС у дітей раннього віку сприяє дезінтеграції та розриву функціональних зв'язків регуляторної системи, що стає причиною розвитку системного ДВЗ-синдрому. Інтегральна оцінка (за даними коефіцієнта регуляції) впливу гострого обструктивного бронхіту на стан фібринолітичної та гемостатичної функції легень відображає зниження її фібринолітичної активності на тлі порушень коагуляційнеого потенціалу артеріальної крові. Показники системи фібринолізу та гемостазу та їх КР мають прогностичне значення стосовно перебігу пневмонії.

  1. У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і нове рішення наукової задачі по удосконаленню діагностики гострих захворювань органів дихання у дітей раннього віку, засноване на оцінці стану фібринолітичної і гемостатичної функції легень.

2. У здорових дітей раннього віку регулюючий вплив паренхіми легень міститься в зниженні гемостатичної і підвищенні фібринолітичної активності артеріальної крові, що проявляється вірогідним зниженням показників артеріальної крові, які характеризують гемостатичну ланку, та вірогідним підвищенням показників артеріальної крові фібринолітичної ланки системи гемостазу.

3. У дітей раннього віку при гострій пневмонії паренхіма легень втрачає функціональну здатність по формуванню “артеріального входу” стосовно системи гемостазу і фібринолізу, що підтверджується виявленим в артеріальній крові розвитком I фази ДВЗ-синдрому та вірогідним зниженням фібринолітичної і гемостатичної функції легень (за даними коефіцієнту регуляції).

4. Ускладнений перебіг пневмонії і з бронхо-обструктивним синдромом у дітей раннього віку сприяє дезинтеграцїі і розриву функціональних зв'язків регуляторної системи, що відображує стадію декомпенсації гемостатичної і фібринолітичної функції легень і стає причиною системного ДВЗ-синдрому

5. Інтегральна оцінка (за даними коефіцієнта регуляції) впливу гострого обструктивного бронхіта у дітей раннього віку на стан гемостатичної і фібринолітичної функцій легень відображує зниження її фібринолітичної активності на тлі порушень коагуляційного потенціалу артеріальної крові.

6. Розроблені специфічні діапазони показників системи гемостазу і фібринолізу та їх коефцієнтів регуляції, які мають прогностичне значення у відношенні до ускладненного та неускладненного перебігу пневмонії.

Публікації автора:

1. Вплив гіпоксемії на гемостатичну функцію легень у дітей раннього віку, хворих гострими захворюваннями органів дихання // Біль, знеболювання, інтенсивна терапія. – 2002. - №2 (д). – С. 133-134. – у співавт. з Фьокліним В.О. Автором проведені набір та обстеження дітей з гострими захворюваннями органів дихання, аналіз результатів біохімічного дослідження артеріальної та венозної крові, статистична обробка даних.

2. Гемостатична функція легень у дітей раннього віку, хворих гострими захворюваннями органів дихання // Вісник невідкладної та відновної медицини. – 2002. - Том 3. - №3. – С. 127-129. – у співавт. з Фьокліним В.О. Автором проведено клініко-лабораторне обстеження дітей, статистична обробка та аналіз отриманих даних.

3. Вплив порушень гемостатичної функції легень на перебіг гострої пневмонії в дітей раннього віку // Біль, знеболювання, інтенсивна терапія. - 2003. - №1. – С.35-38.

4. Вплив гострих захворювань органів дихання в дітей раннього віку на регуляцію легенями коагуляційного потенціалу артеріальної крові // Тези доповідей. Міжнародна наукова-практична конференція молодих вчених “Вчені майбутнього”, 17-19 жовтня 2002, м. Одеса – С. 107.

5. Стан фібрінолітичної функції легень у дітей раннього віку з гострою пневмонією // Мат. VII міжнародного конгресу студентів і молодих вчених, 21-23 травня, 2003, м. Тернопіль – С. 154.

6. Значення вивчення стану гемостатичної та фібрінолітичної функції легень в оптимізації діагностики та лікування гострої пневмонії у дітей раннього віку // Український медичний альманах. – 2004. - Том 7. - №5 (Додаток). – С. 66-70. – у спіавт. з Фьокліним В.О. Автор здійснював набір та обстеження дітей з гострими захворюваннями органів дихання, аналіз результатів біохімічного дослідження артеріальної та венозної крові, статистична обробка даних.

7. Взаємозв’язок клінічних показників та порушень фібрінолітичної функції легень у дітей, хворих гострими захворюваннями органів дихання // Мат. II з’їзду педіатрів України “Актуальні проблеми педіатрії на сучасному етапі”, 7-10 грудня 2004, м. Київ. – С.111. - у спіавт. з Фьокліним В.О. Автором проведено клініко-лабораторне обстеження, дослідження стану фібрінолітичної функції легень, статистична обробка даних.

8. Пат. 59074 А Україна, МКИ А61В10/00. Спосіб прогнозування розвитку ускладнень гострої пневмонії у дітей / Фьоклін В.О., Шарікадзе О.В. - № 2003010040; Заявл. 02.01.2003, Опубл. 15.08.2003. - Бюл. №8. – 1с. Автором проводився інформаційно-патентний пошук, набір матеріалу, аналіз отриманих даних, статистична обробка даних.