Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Андрікевич Ірина Іванівна. Стан мікробіоценозу товстої кишки при гострих захворюваннях бронхо-легеневої системи у дітей грудного віку та корекція виявлених порушень : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2008.



Анотація до роботи:

Андрікевич І.І. Стан мікробіоценозу товстої кишки при гострих захворюваннях бронхо-легеневої системи у дітей грудного віку та корекція виявлених порушень. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.10 – педіатрія. – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Київ, 2008.

Дисертація присвячена питанням діагностики та корекції порушень мікробіоценозу товстої кишки у дітей грудного віку при гострих захворюваннях бронхо-легеневої системи. Представлені результати обстеження 80 дітей, хворих на гостру пневмонію, та 60 дітей, хворих на гострий обструктивний бронхіт. Визначені особливості клінічних проявів порушення мікробіоценозу товстої кишки у обстежених дітей, кількісний та якісний склад мікрофлори та стан місцевого імунітету товстої кишки шляхом визначення імуноглобулінів у копрофільтратах (sIgA, IgA, IgG, IgM). При гострій бронхо-легеневій патології вивчений вплив окремих фармакологічних груп антибіотиків, кількості та тривалості їх курсів та вплив шляху введення даних препаратів на стан мікрофлори товстої кишки. Для оцінки дисбалансу аеробної та анаеробної мікрофлори запропоновано визначати ІСМ. В комплексному лікуванні дітей грудного віку з гострою бронхо-легеневою патологією та наявністю порушень мікробіоценозу товстої кишки використаний пробіотичний препарат Симбітер ацидофільний, що призводить до нормалізації індигенної мікрофлори, зменшенні кількості УПМ та покращенні показників місцевого імунітету товстої кишки.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, що полягає у підвищенні ефективності корекції антибіотикоасоційованих порушень мікробіоценозу товстої кишки у дітей грудного віку, хворих на гостру пневмонію та гострий обструктивний бронхіт, шляхом застосування мультипробіотика Симбітера ацидофільного.

1. У дітей грудного віку, хворих на гостру пневмонію та гострий обструктивний бронхіт, на фоні антибіотикотерапії мають місце клінічні (диспептичний, больовий та дерматоінтестинальний синдроми) та мікробіологічні ознаки порушення мікробіоценозу товстої кишки.

2. При гострих бронхо-легеневих захворюваннях у дітей грудного віку вірогідно знижується рівень індигенної мікрофлори товстої кишки – біфідобактерій та лактобактерії (відповідно (4,75 lg КУО/г) та (2,90 lg КУО/г)) у порівнянні із здоровими дітьми (р<0,05). Разом з тим, відмічається зростання рівня умовно-патогенних мікроорганізмів в товстій кишці (гемолітичної кишкової палички, золотистого стафілокока, ентерококів, грибів роду Candida, клебсієл, протею та цитробактеру).

3. Встановлений негативний вплив антибіотиків різних фармакологічних груп на стан мікрофлори товстої кишки у дітей грудного віку при гострих бронхо-легеневих захворюваннях. Індигенна мікрофлора товстої кишки найбільше пригнічується препаратами із групи цефалоспоринів 3-го покоління, аміноглікозидів та їх комбінацією. В той час, як цефалоспорини 1-2-го поколінь, пеніциліни та макроліди в меншій мірі впливають на стан мікробіоценозу товстої кишки. Використання двох курсів антибіотикотерапії в більшій мірі порушує мікробіоценоз товстої кишки у обстежених дітей, у порівнянні із одним курсом терапії.

4. При копрологічному дослідженні випорожнень у дітей грудного віку, хворих на гостру бронхо-легеневу патологію спостерігається стеаторея, креаторея, амілорея та наявність слизу в калі, зміщення рН середовища товстої кишки в кислий бік (5,45), порівняно із даним показником у здорових дітей (6,16), що свідчить про функціональні порушення кишкового тракту.

5. При гострій пневмонії та гострому обструктивному бронхіті у дітей грудного віку на фоні антибіотикотерапії має місце вірогідне зниження секреторного імуноглобуліну у копрофільтраті (sIgA), у порівнянні із здоровими дітьми (р<0,05).

6. Встановлена висока ефективність використання мультипробіотику Симбітеру ацидофільного для корекції порушень мікробіоценозу товстої кишки при гострій бронхо-легеневій патології у дітей грудного віку, що полягає в нормалізації індигенної мікрофлори, зменшенні кількості умовно-патогенних мікроорганізмів та покращенні показників місцевого імунітету товстої кишки.

Публікації автора:

  1. Вплив цефалоспоринів на стан мікробіоценозу товстої кишки та його корекція у дітей грудного віку, хворих на гостру пневмонію // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2008. - №1. – С. 68-71.

  2. Вплив антибіотикотерапії на стан мікробіоценозу товстої кишки у дітей грудного віку при гострих захворюваннях бронхо-легеневої системи // Современная педиатрия. – 2007. - №4. – С. 181-184. Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка статті до друку.

  3. Вміст біфідобактерій та лактобацил товстої кишки у дітей грудного віку, хворих на гостру пневмонію // Современная педиатрия. – 2008. - №1. – С. 147-150. Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка статті до друку.

  4. Місцевий імунітет товстої кишки у дітей грудного віку при гострих захворюваннях бронхо-легеневої системи // Современная педиатрия. – 2008. - №3. – С. 148-151. (співавтори Бережний В.В., Чернишов В.П.). Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка статті до друку.

  5. Порушення мікробіоценозу товстої кишки у дітей грудного віку при захворюваннях бронхо-легеневої системи / Матеріали науково-практичної конференції „Медико-соціальні проблеми дитячого віку”. – Тернопіль. – 2007. – С. 15 – 16 (співавтори Бережний В.В., Токарчук Н.І.). Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  6. Виникнення дисбіозу товстої кишки у дітей грудного віку на фоні антибіотикотерапії / Матеріали 76-ої міжвузівської конференції студентів та молодих вчених з міжнародною участю „Працюємо, творимо, презентуємо”. – Івано-Франківськ. – 2007. – С. 116. Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  7. Вплив пробіотика ІІ-го покоління на стан мікробіоценозу товстої кишки у дітей грудного віку при захворюваннях бронхо-легеневої системи / Матеріали міжнародної науково-практичної конференції студентів, молодих вчених, лікарів та викладачів „Актуальні питання експериментальної та клінічної медицини”. – Суми. – 2007. – Частина 1. – С 146 – 147. Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  8. Вплив антибіотикотерапії на мікробіоценоз товстої кишки у дітей грудного віку при захворюваннях бронхо-легеневої системи / Матеріали IV Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених „Молодь та перспективи сучасної медичної науки”. – Вінниця. – 2007. – С. 79. (співавтори Бережний В.В., Токарчук Н.І.). Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  9. Вплив характеру вигодовування дітей грудного віку на стан мікрофлори товстої кишки при захворюваннях бронхо-легеневої системи / Матеріали IX з’їзду Всеукраїнського Лікарського Товариства, Українські медичні вісті. – Київ. – 2007. – С. 149 – 150 (співавтори Бережний В.В., Токарчук Н.І.). Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  10. Клінічна ефективність використання Симбітеру ацидофільного для корекції дисбіозу товстої кишки у дітей грудного віку, хворих на гостру пневмонію / Матеріали V Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених „Молодь та медицина майбутнього”. – Вінниця. – 2008. – С. 175. (співавтори Акчурін О.М.). Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  11. Стан місцевого імунітету товстої кишки у дітей грудного віку при захворюваннях бронхо-легеневої системи / Матеріали 77-ої міжвузівської конференції студентів та молодих вчених з міжнародною участю „Працюємо, творимо, презентуємо”. – Івано-Франківськ. – 2008. – С. 149. (співавтори Акчурін О.М.). Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  12. Застосування мультипробіотика “Симбітер ацидофільний” для корекції порушень мікробіоценозу товстої кишки у дітей грудного віку при захворюваннях бронхо-легеневої системи / Матеріали міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених “Актуальні проблеми клінічної, профілактичної, експериментальної медицини, стоматології та фармації”. – Донецьк. – 2008. – С. 173. Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  13. Кількісний склад нормальної мікрофлори товстої кишки у дітей грудного віку, хворих на гостру пневмонію, під впливом цефалоспоринів 3-го покоління / Матеріали міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених “Молодь – медицини майбутнього”. – Одеса. – 2008. – С. 351-352. Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.

  14. Клініко-мікробіологічна характеристика порушень мікробіоценозу товстої кишки у дітей грудного віку, хворих на гостру пневмонію, під впливом антибіотикотерапії / Матеріали XIV університетської науково-практичної конференції молодих вчених та фахівців. – Вінниця. – 2008. – С. 3-4. Автором особисто проведено аналіз даних, підготовка тезисів до друку.