Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


688. Сіняєва Ірина Резівна. Стан мікроелементного гомеостазу та захисного слизового бар'єру шлунка при хронічному гастродуоденіті у дітей: дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Харківська медична академія післядипломної освіти. - Х., 2004.



Анотація до роботи:

Сіняєва І.Р. Стан мікроелементного гомеостазу та захисного слизового бар'єру шлунка при хронічному гастродуодениті в дітей.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія. Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, Харків, 2004.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності діагностики та лікування хронічного гастродуоденіта в дітей на базі вивчення мікроелементного гомеостазу, факторів шлункової цитопротекції, стану вільно-радикального окислювання ліпідів і обґрунтування рекомендацій по вдосконаленню терапевтичних заходів.

Виявлено достовірні порушення в концентрації есенційних і умовно-токсичних мікроелементів у пристінковому слизовому гелі (ПСГ) й у крові, що відіграє важливу роль у патогенезі розвитку захворювання. Результати дослідження показали, що збільшення активності вільно-радикального окислювання (СРО) ліпідів, зниження рівня антиокисного ферменту – супероксид-дисмутази (СОД) у крові і шлунковому соку і порушення синтезу фукози на рівні захисного слизового бар'єру шлунка призводить до порушення бар'єрної функції слизової оболонки шлунка.

У дисертації наведено теоретичне обґрунтування й одержано нове вирішення наукової задачі сучасної педіатрії – вивчення ролі мікроелементного гомеостазу, факторів шлункової цитопротекції, стану вільно-радикального окислювання ліпідів і на цій основі розроблено схему реабілітаційних заходів у період загострення і ремісії хронічного гастродуоденіту в дітей.

1.Вперше показано роль порушень мікроелементного гомеостазу слизової оболонки шлунка у патогенезі хронічного гастродуоденіта у дітей, що супроводжується достовірним зниженням рівня більшості есенційних мікроелементів в крові і в шлуновому соку; при гіпертрофічному та ерозивному гастриті відзначається збільшення рівня умовно-токсичних мікроелементів – Pb, Ni, Al, Cr, Mo, Rb, Sr.

2.При хронічному гастродуоденіті у дітей відзначається достовірне зниження рівня фукози в шлунковому соку й у сечі, що свідчить про зниження захисних властивостей слизової оболонки шлунка.

3.Доведено, що підвищення рівня пероксидації крові у дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт супроводжується активаціей процесів вільно-радикального окислення ліпідів в шлунковому соку на тлі зниження активності фермента-супероксиддисмутази в досліджуваних рідинах.

4.Проведений кореляційний аналіз показав, що в період загострення ХГД наявне конкурентне взаємовідношення між есенційними та умовно-токсичними мікроелементами на рівні слизової оболонки шлунку з накопиченням умовно-токсичних мікроелементів. Виявлено негативну дію на стан захисного фактора слизової оболонки шлунку збільшеної кількості вільних радикалів і умовно-токсичних мікроелементів.

5.Результати дослідження обґрунтовують доцільність залучення до комплексу патогенетичної терапії ХГД у дітей на фоні дієти в гострий період захворювання цитопротекторів і антиоксидантних препаратів, у період загасаючого загострення - лікарських засобів, що містять мікроелементи; у період ремісії - ентеросорбентів.

Публікації автора:

1. Изменение содержания микроэлементов в пристеночном слизистом геле желудка и в крови у детей с хроническим гастритом// Медицина сегодня и завтра. - 2000. - № 2. - С. 69-70.

2. Оптимізація протизапальної терапії хронічного гастриту у дітей //Матеріали науково-практичної конференції “Антибактеріальна, протизапальна та імуноактивна терапія в педіатрії” - ПАГ. - №3. - 2000. - С. 63. (У співавторстві з Безкоровайною О.І., Білоусовим А.М., Терещенковою І.І. Дисертантом проведено обстеження хворих, узагальнення результатів дослідження, формулювання висновків).

3.Особенности клинического течения молибденоза у детей //Медицина сегодня и завтра- 2001. – № 2. - С. 106-108.

4. Применение метода характеристического рентгеновского излучения и рентгенофлуоресцентного анализа в изучении патогенеза хронического гастрита у детей//Материалы международной конференции: ”Свойства возбужденных состояний атомных ядер и механизмы ядерных реакций” (г. Саров, 3-8 сентября 2001г.) (У співавторстві з Диким М.П., Дедіком А.Н., Медведєвою О.П., Ляшко Ю.В., Федорец І.Д., Хоффманном Р.С., Безкоровайною О.І., Безкоровайним М.В. Автором проведено клініко-анамнестичне дослідження хворих, зроблено аналіз отриманих показників, статистична обробка даних).

5. Состояние оксидантной, антиоксидантной систем и факторов защиты слизистой оболочки желудка при хроническом гастрите у детей //Експериментальна і клінічна медицина, 2001г - №4. –С. 80-82.(У співавторстві з Безкоровайною О.І. Автором проведено обстеження хворих, вивчено стан шлункової цитопротекції, сформульовано висновки та рекомендації).

6. Распространённость заболеваний органов пищеварения в Украине в 1997 году //Вісник проблем біології і медицини. - 2001 - №2. –С.62-65. (У співавторстві з Матвеєвою Г.С., Щегольковим О.В. Здобувач проводила аналіз захворюваності органів травлення в Україні, статистичну обробку матеріалу).

7. Молибденоз и особенности его течения у детей// Медицина третього тисячоліття: Збірник тез конф. молодих вчених Харк. держ. мед. ун-ту (Харків, 17-18 січ.2001р.) У 3 ч. – Харків, 2001. – С.15.

8. Заходи до поліпшення патогенетичної терапії хронічного гастриту у дітей //Інформаційний лист №31 – 2001р. (У співавторстві з Безкоровайною О.І. Здобувач приймав участь у розробці заходів ведення хворих під час лікування).

9. N.P.Dikiy, A.N. Dedik, Yu.U. Lyashko, E.P.Medvedeva, D.V.Medvedev, I.R. Synyaeva, T.V.Frolova, I.D. Fedorets, P.S. Hoffmann. Quantitative element determination in biological samples from children with gastritis. //8thAnalytical Russian-German-Ukrainian Symposium (Hamburg 31st August- th September 2003).