Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Ревматологія


Плешко Тетяна Степанівна. Стан судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу та особливості імунологічних порушень у хворих з різними клініко-морфологічними формами геморагічного васкуліту: Дис. канд... мед. наук: 14.01.12 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2002. - 151арк. - Бібліогр.: арк. 128-151.



Анотація до роботи:

Плешко Т.С. Стан судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу та особливості імунологічних порушень у хворих з різними клініко-морфологічними формами геморагічного васкуліту. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.12 – ревматологія. – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, Київ, 2002.

В дисертації представлено теоретичне узагальнення та визначено необхідність вирішення наукової задачі щодо вивчення стану судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу та особливостей імунологічних порушень у хворих різних клініко-морфологічних форм геморагічного васкуліту.

Встановлено, що при геморагічному васкуліті відбуваються зміни в судинно-тромбоцитарній ланці гемостазу, що зумовлені структурними і функціональними змінами тромбоцитів.

Показано, що у хворих всіх клініко-морфологічних форм наявні порушення в клітинній та гуморальній ланках імунітету.

Визначено взаємозв’язок порушень стану судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу зі змінами в імунному статусі у хворих геморагічним васкулітом.

Доведено, що зміни в судинно-тромбоцитарній ланці гемостазу та імунному статусі поглиблювались з підвищенням ступеня активності захворювання та були найбільш вираженими і найменш суттєво корегувались проведеною терапією у хворих з шкірно-суглобово-нирковою формою васкуліту.

В дисертаційній роботі запропоновано нове вирішення наукової задачі, яке полягає у вивченні стану судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу, імунного статусу у хворих з різними клінічними формами перебігу геморагічного васкуліту.

1. При геморагічному васкуліті відбуваються зміни в судинно- тромбоцитарній ланці гемостазу, що зумовлені структурними і функціональними змінами тромбоцитів, та порушення в імунному статусі.

2. У хворих всіх клініко-морфологічних форм спостерігається значне зменшення кількості неактивованих (в 1,9 разів) тромбоцитів, істотне збільшення (в 5,6 разів) активованих, дегранульованих
(в 2,3 рази) кров’яних платівок, зростання кількості агрегованих та мега-тромбоцитів.

3. У всіх пацієнтів встановлено вірогідне підвищення агрегаційної та адгезивної активності тромбоцитів порівняно з показниками контрольної групи. Виявлені зміни в судинно-тромбоцитарній ланці гемостазу поглиблюються з підвищенням ступеня активності васкуліту.

4. У хворих з різними клініко-морфологічними формами ГВ виявлені порушення в клітинній та гуморальній ланках імунітету: підвищення рівня ЦІК, IgА у 85,57% хворих всіх форм, істотне зниження відносної кількості В-лімфоцитів у 68,4% пацієнтів (крім хворих з підвищеним ІРІ), вірогідне зниження відносної кількості
Т-лімфоцитів у 32,96% хворих шкірно-суглобово-нирковою та 25% шкірно-суглобово-шлунково-кишковою формами, найбільше підвищення рівня IgG у хворих шкірно-суглобово-нирковою формою васкуліту. Вказані зміни поглиблюються з підвищенням ступеня активності захворювання.

5. У пацієнтів всіх груп мінімальним змінам імунного статусу відповідав найнижчий рівень адгезивно-агрегаційної активності тромбоцитів. Найбільш важкі порушення в імунному статусі та стані судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу встановлені у пацієнтів з підвищеним ІРІ, які переважали у хворих шкірно-суглобово-нирковою-формою васкуліту.

6. У хворих з різними клініко-морфологічними формами ГВ після лікування відбувається покращання показників імунного статусу та стану судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу: у переважної більшості (88,53%) пацієнтів І групи, ІІ групи з низьким ступенем активності (16,12%) та ІІІ групи з низьким та помірним ступенем активності васкуліту (48,73%) нормалізується кількість В-лімфоцитів, ЦІК та імуноглобулінів, знижується адгезивно-агрегаційна активність тромбоцитів до рівня показників контрольної групи. У всіх пацієнтів з ІІІ ступенем активності ГВ за умов підвищеного ІРІ спостерігається зниження кількості В- та зростання Т-лімфоцитів, зниження рівня ЦІК та імуноглобулінів порівняно з відповідними показниками до проведеного лікування.

7. Найменш суттєве покращання показників імунного статусу та судинно-тромбоцитарного гемостазу в результаті проведеної терапії відбувається у більшості хворих шкірно-суглобово-нирковою формою та у пацієнтів з підвищеним ІРІ шкірно-суглобовою та шкірно-суглобово-шлунково-кишковою формами за умов високого ступеня активності перебігу геморагічного васкуліту.

Публікації автора:

1. Бабиніна Л.Я., Плешко Т.С. Морфофункціональний стан тромбоцитів у хворих з різними клінічними формами геморагічного васкуліту // Український ревматологічний журнал. - 2002. - №1(7).
- С. 49-51. (Дисертантом зібрано та оброблено клінічний матеріал, зроблено висновки, підготовлено роботу до друку).

2. Бабиніна Л.Я., Плешко Т.С. Особливості імунологічних порушень у хворих з різними клініко-морфологічними формами геморагічного васкуліту // Зб. наук. праць співробітників КМАПО
ім. П.Л. Шупика. Київ, 2002. - Випуск 11. - Книга 3. - С. 121-129. (Дисертантом зібрано та оброблено клінічний матеріал, зроблено висновки, підготовлено роботу до друку).

3. Бабиніна Л.Я., Плешко Т.С. Імунний статус хворих з різними клініко-морфологічними формами геморагічного васкуліту // Український ревматологічний журнал. - Додаток, 2001. - Матеріали ІІІ національного конгресу ревматологів України. Дніпропетровськ, 23-26 жовтня 2001. - С. 45-46. (Дисертантом зібрано та оброблено клінічний матеріал, підготовлено роботу до друку).

4. Бабинін Д.О., Плешко Т.С. Порушення системи мікроциркуляції та судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу при геморагічному васкуліті. // Зб. наук. праць співробітників КМАПО
ім. П.Л. Шупика. Київ, 2000. - Випуск 9. - Книга 2. - С. 125-129. (Дисертантом зібрано та оброблено клінічний матеріал, зроблено висновки).

5. Гайдукова С.М., Видиборець С.В., Ковалкіна Л.О., Сивак Л.А., Глушко Н.Л., Плешко Т.С., Карнабеда О.А., Костюкова Н.І., Погорі-
ла О.І. Структура та функції тромбоцитів. // Зб. наук. праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. Київ, 2000. - Випуск 9. - Книга 4. - С. 890 - 897.

6. Бабиніна Л.Я., Бенца Т.М., Плешко Т.С. Особливості мікроциркуляторних та гемокоагуляційних порушень при системних захворюваннях сполучної тканини. // Зб. наук. праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. Київ, 1999. - Випуск 8. - Книга 1. - С. 404-407. (Особистий внесок здобувача полягає в клінічному підборі хворих, проведенні досліджень та аналізі отриманих даних).

7. Бабиніна Л.Я., Плешко Т.С. Стан судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу у хворих на геморагічний васкуліт. // Зб. наук. праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. Київ, 1998. - Випуск 7. - Книга 1. - С. 178-180. (Дисертантом зібрано та оброблено клінічний матеріал, зроблено висновки, підготовлено роботу до друку).

8. Бабиніна Л.Я., Плешко Т.С. Ентеросорбенти в комплексному лікуванні геморагічних васкулітів // Матеріали наукових праць ІІ національного конгресу ревматологів України. Київ, 16-19 вересня
1997 р. - С. 121.

9. Бабиніна Л.Я., Плешко Т.С. Актуальні проблеми діагностики розвитку хірургічних ускладнень абдомінального синдрому у хворих на геморагічний васкуліт. // Новые технологии в хирургии. - Сборник научных работ, посвященный 75-летию кафедры хирургии КМАПО МЗ Украины. - 1997. - 183.