Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Зару Мох'д Алі Мунір Алі. Становлення лактації та якісний склад молока у породіль після кесарського розтину : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2005.



Анотація до роботи:

Зару Мох'д Алі Мунір Алі. Становлення лактації та якісний склад молока у породіль після кесарського розтину. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2005.

Дисертаційна робота присвячена питанням з’ясування особливостей становлення лактації і якісного складу молока у породіль, що розроджені шляхом операції кесарів розтин вперше і повторно, а також розробці методів корекції та профілактики виявлених порушень. Досліджено особливості гормонального стану та секреторної функції молочних залоз, якісний склад молока, його захисні властивості.

Встановлено, що у всіх породіль після операції кесарів розтин відзначається гіпогалактія різного ступеня тяжкості. Виконані дослідження вмісту пролактину у сироватці крові жінок напередодні операції кесарів розтин, на 3, 5 та 7 добу після операції показали достовірне його зниження (р<0,05). З’ясовано, що у породіль, які розроджені абдомінальним шляхом, має місце зміна якісного складу молока та зниження його захисних властивостей.

Підвищення лактаційної функції та поліпшення композиційного складу молока у породіль після першої операції кесарів розтин досягається включенням у комплексну терапію гомеопатичного препарату млекоін. Нормалізація секреції та оптимізація якісного складу молока у жінок після повторного кесарського розтину наступає при проведенні превентивного лікування млекоіном із продовженням його прийому в післяопераційному періоді.

У дисертації наведено нове вирішення наукової задачі, суть якої полягає в уточненні особливостей становлення лактації та якісного складу молока у породіль, розроджених шляхом операції кесарів розтин вперше та повторно, а також в розробці методів корекції і профілактики виявлених порушень.

На підставі аналізу отриманих в процесі проведеного дослідження результатів зроблено наступні висновки.

  1. У породіль, розроджених шляхом операції кесарів розтин, відзначається гіпогалактія, ступінь тяжкості якої найбільш виражена після повторного кесарського розтину. Частота третього ступеня тяжкості гіпогалактії після першого кесарського розтину становила 12,9%, після повторного – 28,3%.

  2. У сироватці крові матерів, що перенесли операцію кесарів розтин вперше, виявлено зниження рівня пролактину на 23%, при повторному кесарському розтині – на 28% у порівнянні з контролем.

  3. В молоці породіль, що перенесли операцію кесарів розтин, як першу, так і повторну, має місце зміна якісного складу молока, що проявляється низьким вмістом білків, ліпідів, лактози, вітамінів та мікроелементів Fe, Cu, Zn.

  4. У породіль після кесарського розтину виявлено порушення захисних властивостей молока, яке проявляється зниженням вмісту SIg А, IgА, лізоциму та підвищенням рівня IgG і лактоферину.

  5. Підвищення лактаційної функції та нормалізація композиційного складу молока у породіль, що розроджені абдомінальним шляхом, досягається включенням в комплексну терапію гомеопатичного препарату млекоін.

  6. Превентивне призначення млекоіну вагітним перед повторним кесарським розтином сприяє більш швидкому становленню лактації та поліпшенню якісного складу молока.

Публікації автора:

    1. Щербаков А.Ю., Зару Мох’д Али Мунир Али, Щербаков В.Ю. Лактационная функция у родильниц и факторы, способствующие ее нарушению // Международный медицинский журнал. – Харьков. – 2003. – Том 9, №4. – С.56–58. Автор самостійно провів підбір та аналіз літературних джерел за даною проблемою.

    2. Новикова Е.А., Зару Мох’д Али Мунир Али. Состояние защитных свойств молока у родильниц, перенесших операцию кесарево сечение //Український медичний альманах. Науково-практичний журнал. – Луганськ. – 2003. – Том 7, № 2. – С.126–128. Дисертант самостійно провів обстеження та статистичну обробку отриманого матеріалу, його аналіз та висновки.

    3. Зару Мох’д Али Мунир Али. Качественный состав молока у родильниц, перенесших операцию кесарево сечение // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: Збірник наукових праць. – Київ-Луганськ-Харків, 2003. – Вип. 3 (49). – С. 348–353.

    4. Зару Мох’д Али Мунир Али. Профилактика и лечение нарушений функции лактации у женщин, перенесших операцию кесарева сечения // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: Збірник наукових праць. – Київ–Луганськ–Харків, 2003. – Вип. 5 (51). – С. 301–307.

    5. Зару Мох’д Али Мунир Али. Роль пролактина в регуляции лактации у женщин, перенесших операцию кесарева сечения // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: Збірник наукових праць. – Київ-Луганськ-Харків, 2003. – Вип. 6 (52). – С. 160–163.