Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Теоретична фізика


Бацевич Олександр Флорійович. Статистична гідродинаміка сумішей магнітних та немагнітних частинок: Дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Національний ун-т "Львівська політехніка". - Л., 2002. - 127арк. - Бібліогр.: арк. 113-127.



Анотація до роботи:

Бацевич О.Ф. Статистична гідродинаміка сумішей магнітних та немагнітних частинок. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.02 – теоретична фізика. Національний університет “Львівська політехніка”, Львів, 2002.

Дисертація присвячена теоретичному дослідженню гідродинамічної поведінки багатосортних хімічно-нереагуючих сумішей магнітних та немагнітних частинок. Виведено рівняння узагальненої гідродинаміки, що описують бінарну магнітну суміш для двох типів систем: з переважаючою колективною та парціальною динаміками. Аналіз простої моделі температурної релаксації продемонстрував еквівалентність опису обох систем у гідродинамічному режимі. В результаті дослідження рівнянь гідродинаміки для бінарної магнітної суміші, показано, що поперечна динаміка такої системи характеризується п’ятьма гідродинамічними збудженнями: парою пропагаторних звукових мод, та трьома модами дифузійного типу (взаємодифузійна, теплова та спіндифузійна). Після узагальнення отриманих результатів на випадок багатосортної суміші спостерігається аналогічна ситуація, а саме: знайдено лише пару пропагаторних мод (звукові збудження) та набір мод дифузійного типу. Розраховано в аналітичному вигляді гідродинамічні кореляційні функції багатокомпонентної суміші. В отримані вирази входять такі характеристики системи, як термодинамічні величини, та коефіцієнти переносу. У явній формі розраховано спіновий та динамічний структурний фактори бінарної магнітної суміші та парціальні динамічні структурні фактори потрійної суміші простих рідин. Отримані вирази можуть бути використані при описі та інтерпретації експериментів із розсіяння світла та нейтронів.