Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Гастроентерологія


Самогальська Олена Євгенівна. Сучасні аспекти патогенезу, діагностики та лікування цирозів печінки : Дис... д-ра наук: 14.01.36 - 2007.



Анотація до роботи:

Самогальська О.Є. Сучасні аспекти патогенезу, діагностики та лікування цирозів печінки. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.36 – гастроентерологія. - Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, Івано-Франківськ, 2007.

У дисертаційній роботі наведено результати комплексного дослідження клінічних проявів, біохімічних показників, стану системи перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту, ендотоксикозу, імунного статусу, цитокінового профілю, продуктів обміну сполучної тканини в 298 хворих на цироз печінки алкогольного, вірусного, алкогольно-вірусного генезу і при неалкогольній жировій хворобі печінки. Розроблено прогностичні критерії при хронічній патології печінки різного генезу. Доведено дозозалежний ефект при призначенні тіотриазоліну в комплексній терапії невірусних і декомпенсованого вірусного цирозів печінки. Обгрунтовано доцільність використання комбінації тіотриазоліну і азатіоприну в експерименті і у хворих на субкомпенсований цироз печінки невірусного генезу, тіоцетаму при цирозах печінки з явищами печінкової енцефалопатії.

У дисертації подано теоретичне узагальнення і нове вирішення науково-практичної проблеми, яке полягає в з’ясуванні особливостей розвитку та прогресування цирозу печінки різної етіології, що дозволило розробити алгоритм діагностики з визначенням неінвазивних маркерів прогресування патологічного процесу в печінковій тканині, розробці методів диференційованого лікування з застосуванням різних доз тіотриазоліну, його комбінації з азатіоприном (при невірусному цирозі печінки), тіоцетаму при печінковій енцефалопатії.

  1. В обстежених хворих на цироз печінки середня тривалість захворювання печінки від перших симптомів до діагностики цирозу за анамнестичними даними становила (2,08+0,85) роки, при цьому у 41,25 % хворих - до 0,5 року. Найбільша вираженість абдомінально-больового і астеновегетативного синдрому спостерігалася при вірусній етіології цирозу печінки, диспепсичного, портальної гіпертензії і печінкової енцефалопатії – при алкогольній. Явища гастропатії виникали у 93,75 % хворих, міокардіодистрофії – у 67,08 %, зміни мінеральної щільності кісткової тканини – у 74,42 %. Частота змін мінеральної щільності кісткової тканини корелювала з наростанням декомпенсації процесу, вираженість відповідала остеопенії ІІІ ст. У хворих на цироз печінки з порушеннями мінеральної щільності кісткової тканини спостерігалося вірогідне підвищення рівня малонового діальдегіду, із максимальним його значенням при наявності остеопенії ІІІ ст. і остеопорозу. При наявності остеопорозу відмічаються вірогідні зміни індексу ендогенної інтоксикації еритроцитів порівняно з хворими з остеопенією різного ступеня: (76,30±2,42) % проти (46,92±3,87) %.

  2. Перебіг хронічної печінкової патології супроводжувався вираженим дисбалансом окисно-відновної системи, найбільш значущим при алкогольно-вірусній етіології процесу. Поглиблення дисбалансу спостерігалося при формуванні цирозу печінки і його подальшому прогресуванні. При декомпенсованому цирозі втрачався кореляційний зв’язок між рівнем продуктів перекисного окислення ліпідів і біохімічними маркерами цитолітичного синдрому, водночас, незалежно від компенсації процесу, визначався виражений прямий кореляційний зв’язок маркерів анаболізму сполучної тканини з рівнем малонового діальдегіду і зворотній – із супероксиддисмутази, що дозволяє запропонувати підвищення рівня малонового діальдегіду більше як в 2 рази і співвідношення рівня малонового діальдегіду до супероксиддисмутази більше 0,12 як несприятливі прогностичні критерії при хронічних захворюваннях печінки.

  3. В обстежених хворих зафіксовано значне підвищення рівня індексу ендогенної інтоксикації еритроцитів - у 1,8 рази порівняно з практично здоровими (p<0,05), а рівнів середньомолекулярних пептидів обох видів – у 1,6 рази (p<0,05), що є свідченням виражених проявів ендотоксикозу при хронічній патології печінки. Більш вірогідними змінами відрізнялися показники ендогенної інтоксикації у хворих на алкогольно-вірусний цироз і при неалкогольній жировій хворобі печінки, що свідчить про значну роль ендотоксемії при їх формуванні. Поглиблення ендогенної інтоксикації, як і наростання інтенсифікації перекисного окислення ліпідів, відмічалося при декомпенсації цирозу печінки. Встановлений сильний кореляційний зв’язок показників ендотоксикозу з маркером колагеноутворення оксипроліном дозволяє рекомендувати використання цих показників як маркерів фібротизації печінкової тканини і для прогнозування перебігу цирозу печінки.

  4. Цироз печінки супроводжувався вірогідними змінами з боку імунного статусу, відмінними залежно від етіології: при алкогольно-вірусній - найістотніші зміни клітинної ланки і імунорегуляторного індексу, при вірусній - вірогідно відрізнялися зміни з боку гуморальної ланки, алкогольний характеризувався найвищим рівнем IgA, при неалкогольній жировій хворобі печінки зміни з боку імунного статусу були найменшими. В усіх етіологічних групах відмічено значне підвищення рівня циркулюючих імунних комплексів у 3,3-4,2 рази. Виявлене при цирозі печінки пригнічення клітинної ланки імунітету пов’язане з впливом етіологічного фактору (вірусна інфекція, алкоголь), оксидативним стресом, вираженим ендотоксикозом. Виявлено зворотній кореляційний зв’язок між рівнем оксипроліну і показниками клітинної ланки, поряд із цим – сильний прямий кореляційний зв’язок оксипроліну з рівнем циркулюючих імунних комплексів. Таким чином, підвищення рівня циркулюючих імунних комплексів більше як в 3 рази може використовуватися як негативна прогностична ознака перебігу цирозу печінки.

  5. При цирозі печінки спостерігалося значне підвищення рівня прозапальних цитокінів на тлі пригнічення клітинної ланки імунітету і значної активізації процесів перекисного окислення ліпідів і ендогенної інтоксикації. Аналіз взаємозв’язку між прозапальними цитокінами і оксипроліном виявив сильний прямий кореляційний зв’язок із рівнем ФНП- (г=0,827; р<0,05), ІЛ-1 (г=0,794; р<0,05), що підтверджує значення даних цитокінів як маркерів фібротичних процесів.

  6. При хронічних дифузних захворюваннях печінки встановлено високу активність процесів анаболізму колагену, про що свідчить вірогідне збільшення вмісту в крові білковозв’язаного оксипроліну відносно практично здорових осіб. Залежно від етіології: при алкогольному цирозі печінки - на 74,40 %, при вірусному – на 36,18 %, при алкогольно-вірусному – на 54,02 %, при неалкогольній жировій хворобі печінки – на 53,31 %. Рівень продуктів катаболізму сполучної тканини був вірогідно знижений у всіх групах, що свідчить про переважання процесів колагеноутворення над катаболізмом сполучної тканини при цирозах печінки різної етіології. При цьому втрачався кореляційний зв’язок оксипроліну з основними показниками цитолітичного і мезенхімального синдромів із наростанням декомпенсації процесу.

  7. У результаті аналізу особливостей перебігу алкогольної хвороби печінки виділено наступні прогностичні критерії: при алкогольному хронічному гепатиті - біохімічні маркери цитолізу; зміни в системі перекисного окислення ліпідів-антиоксидантного захисту (малоновий діальдегід/супероксиддисмутаза > 0,05); вірогідне пригнічення клітинної ланки імунітету; вірогідний підйом рівня циркулюючих імунних комплексів; вірогідне підвищення рівня оксипроліну при зниженні церулоплазміну. При алкогольному цирозі печінки це - диференційований підхід до біохімічних маркерів цитолізу (підйом рівня білірубіну, трансаміназ, лужної фосфатази використовувати тільки при компенсованому цирозі); малоновий діальдегід/супероксиддисмутаза > 0,10; вірогідне пригнічення клітинної ланки імунітету, зниження імунорегуляторного індексу; вірогідний підйом рівня циркулюючих імунних комплексів; вірогідне підвищення рівня оксипроліну при зниженні церулоплазміну.

  8. У хворих на цироз печінки при використанні тіотриазоліну виявлено його дозозалежний ефект. Завдяки вираженому антиоксидантному впливу, мембраностабілізуючому ефекту препарату, поряд із клінічною ремісією у хворих на цироз печінки спостерігалася нормалізація маркерів фібротичних процесів або вірогідне їх зниження і стабілізація цих позитивних зрушень протягом 6 місяців. За шкалою SF-36 виявлено достовірне покращення якості життя хворих. Проведені через 1 рік у хворих з остеопатією дослідження стану мінеральної щільності кісткової тканини виявили позитивну динаміку показників, що може бути обумовлено покращенням функції печінки і, як наслідок, мінерального обміну.

  9. Безпечність призначення комбінації тіотриазоліну і азатіоприну була доведена в експерименті на моделі печінково-клітинної недостатності, створеної на білих статевозрілих щурах. У клінічному дослідженні виявлено вірогідне покращення або нормалізацію рівня біохімічних показників, імунного статусу, значне зниження рівня оксипроліну, стабільні протягом одного року. За показниками опитувальника SF-36 виявлено достовірне покращення якості життя хворих. Аналіз впливу тіоцетаму на прояви печінкової енцефалопатії виявив їх значний регрес в результаті одномісячного курсу терапії.

Публікації автора:

  1. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Чорна Л.М. Комплексна терапія алкогольних уражень печінки //Гастроентерологія. Міжвідомчий збірник. - Дніпропетровськ, 2000. - Випуск 30. - С.459-463 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М. – науковий консультант, Лазарчук Т.Б., Чорна Л.М. – підготовка до друку).

  2. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Чорна Л.М. Зміни мінеральної щільності кісткової тканини у хворих з хронічною патологією печінки //Гастроентерологія. Міжвідомчий збірник. - Дніпропетровськ, 2001. - Випуск 32. - С.79-83 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів, підготовку до друку; Стародуб Є.М. – науковий консультант, Чорна Л.М. – підготовка до друку).

  3. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Чорна Л.М. Мінеральна щільність кісткової тканини у хворих з патологією органів травлення //Вісник наукових досліджень. - 2001. - №1. - С.35-36 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М. – науковий консультант, Лазарчук Т.Б., Чорна Л.М. – підготовка до друку).

  4. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Чорна Л.М. Особливості діагностики хронічних вірусних гепатитів. Вирусные гепатиты с парентеральным механизмом передачи и их исходы. - Киев, 2001. - С.228-230 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М. – науковий консультант, Лазарчук Т.Б., Чорна Л.М. – підготовка до друку).

  5. Самогальська О.Є. Стан кісткової тканини у хворих з патологією печінки // Експериментальна і клінічна медицина. - 2002. - № 1. - С.88-90.

  6. Самогальська О.Є. Зміни мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на цироз печінки //Проблеми остеології. Т5. - 2002. - № 2-3. - С.118-121.

  7. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Мельник І.І., Лазарчук Т.Б. Тіотриазолін в комплексній терапії цирозів печінки //Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики. Збірник наукових статей. - Випуск VIII. – Запоріжжя, 2002. - С. 206-210 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М.– науковий консультант; МельникІ.І., Лазарчук Т.Б.– підготовка до друку)

  8. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є. Застосування антиоксидантів у лікуванні хронічних захворювань печінки //Сучасна гастроентерологія. – 2003. - № 2(12). - С. 54-56 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів, підготовку до друку; Стародуб Є.М.– науковий консультант).

  9. Самогальська О.Є. Вплив тіотриазоліну на перебіг алкогольної хвороби печінки //Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики. Збірник наукових статей. - Випуск ХІІ. – Запоріжжя, 2004. - С.280-284.

  10. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Волошин М.А., Кучеренко Л.І., Лазарчук Т.Б., Шостак С.Є. Патогенетичне обґрунтування комплексної терапії цирозу печінки препаратами з антиоксидантними властивостями //Запорожский медицинский журнал. – 2005. - № 1(28). – С. 84-86 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М.– науковий консультант, Волошин М.А., Кучеренко Л.І., Лазарчук Т.Б., Шостак С.Є.– підготовка до друку).

  11. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б. Зміни мінеральної щільності кісткової тканини у хворих з хронічною патологією печінки //Український морфологічний альманах. - 2005. – Том 3, № 1.- С.105-106 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М.– науковий консультант, Лазарчук Т.Б.– підготовка до друку).

  12. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Шостак С.Є. Корекція ендотоксикозу, про- та антиоксидантного дисбалансу у хворих на цироз печінки //Гастроентерологія: Міжвідомчий збірник / Філіппов Ю.О., Мосійчук Л.М., Скирда І.Ю. та інші. – Днепропетровськ: Журфонд, 2005 - С.323-327 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів, підготовка до друку; Стародуб Є.М.– науковий консультант, Лазарчук Т.Б., Шостак С.Є. – підготовка до друку).

  13. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Шостак С.Є. Особливості медикаментозної терапії при хронічних дифузних захворюваннях печінки, що супроводжуються синдромом холестазу та змінами мінеральної щільності кісткової тканини //Сучасна гастроентерологія. – 2005. - № 3(23). - С. 19-23 (здобувач провела клінічні дослідження, аналіз їх результатів, підготовка до друку; Стародуб Є.М.– науковий консультант, Лазарчук Т.Б., Шостак С.Є. – статистична обробка результатів).

  14. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Мазур І.А. Сучасні аспекти діагностики і лікування алкогольної хвороби печінки //Методичні рекомендації. - Тернопіль, 2005. – 18 с. (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів, оформила 75 % роботи, Стародуб Є.М., Мазур І.А. – науковий консультант, Волошин М.А., Грошовий Т.А.– підготовка до друку).

  15. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Мазур І.А., Волошин М.А., Грошовий Т.А. Азатіоприн і тіотриазолін в комплексній терапії цироза печінки //Запорожский медицинский журнал. – 2006. - № 1(34). – С. 33-36 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів, оформлення результатів; Стародуб Є.М.– науковий консультант, Мазур І.А., Волошин М.А., Грошовий Т.А.– підготовка до друку).

  16. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Олійник Н.М. Ефективність тіоцетаму в лікуванні печінкової енцефалопатії у хворих на цироз печінки //Гастроентерологія: Міжвідомчий збірник, випуск 37 / Філіппов Ю.О., Мосійчук Л.М., Скирда І.Ю. та інші. – Днепропетровськ: Журфонд, 2006. - С.568-572 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів, оформлення роботи; Стародуб Є.М.– науковий консультант, Лазарчук Т.Б., Олійник Н.М. – підготовка до друку).

  17. Самогальська О.Є. Дослідження ефективності різних доз тіотриазоліну при хронічних дифузних захворюваннях печінки //Сучасна гастроентерологія. – 2006. - № 2(28). - С. 34-39.

  18. Самогальська О.Є. Ефективність використання препарату тіоцетам при печінковій енцефалопатії //Міжнародний неврологічний журнал.-2006.-№ 3(7).- С 49-54.

  19. Стародуб Є.М., Масик О.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б. Особливості цитокінового профілю при цирозі печінки // Вісник наукових досліджень. - 2006. - № 4. - С.29-31 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М.– науковий консультант, Масик О.М., Лазарчук Т.Б. – підготовка до друку).

  20. Самогальська О.Є. Особливості розвитку цирозів печінки різної етіології //Ліки України. - 2006. - № 105. - С. 78-80.

  21. Пат. № 75211 Україна Спосіб лікування алкогольної хвороби печінки №2004042428 / Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Мазур І.А., Авраменко М.О. Заявл. 01.04.2004. Опубл. 15.03.2006 Бюл. № 3 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М., Мазур І.А. – наукові консультанти; Авраменко М.О. – підготовка до друку).

  22. Пат. № 2286785 Російська Федерація Способ лечения алкогольных болезней печени № 200414005/14 / Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Мазур І.А., Авраменко М.О..- Заявл. 06.05.2004. Опубл. 10.11.2006 Бюл. № 31 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів; Стародуб Є.М., Мазур І.А. – наукові консультанти; Авраменко М.О. – підготовка до друку).

  23. Проблеми остеопорозу/ За ред. Ковальчука Л.Я. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2002. - 446 с. (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів, підготовку до друку р. 3.2. Цироз печінки).

  24. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Шостак С.Є. Алгоритми діагностики і лікування хронічних захворювань органів травлення. Тернопіль, Укрмедкнига – 2004. – 180 с. (здобувачем підготовлено 40 % роботи).

  25. Сімейна медицина // під ред. проф. Стародуба Є.М., Гощинського В.Б.- Тернопіль, Укрмедкнига, 2005.- 780 с. (здобувач особисто підготувала розділ “Гастроентерологія”).

  26. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Зоря А.В., Лазарчук Т.Б., Яковлєв В.Є., Чорна Л.М. Додаткові неінвазивні методи діагностики цирозів печінки //Здобутки клінічної та експериментальної медицини: Збірник наукових праць.-Тернопіль: Укрмедкнига,2000.-Випуск 5.-С.111-114. (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів).

  27. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Журбенко Н.В., Чорна Л.М. Ефективність комплексного лікування цирозу печінки з використанням гепатофальку //Актуальні питання сімейної медицини. Матеріали III Української науково-практичної конференції з міжнародною участю. Одеса. 19,20 жовтня 2000.-С.103-104 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів).

  28. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є. Сучасні аспекти лікування цирозів печінки //Ваше здоров’я. – 2001. – №15(589). - С.13 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів, оформлення роботи).

  29. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Мельник І.І., Лазарчук Т.Б., Журбенко Н.Г. Використання тіотриазоліну в комплексному лікуванні цирозів печінки //Сучасна гастроентерологія: питання діагностики та лікування. Збірник наукових праць присвячений 80-річчю ХМАПО. - Харків, 2002.-С.91(здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів).

  1. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Я., Мельник І.І., Журбенко Н.В., Шустер В.Ю., Королюк О.М. Мінеральна щільність кісткової тканини у пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки //Сучасна гастроентерологія.-№ 2.-2002.-С.104 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів).

  2. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Мельник І.І., Мартинюк Л.П., Ярема Н.І., Лазарчук Т.Б., Журбенко Н.В., Блінова Н.Г., Дуць Р.П., Королюк О.М. Динаміка показників денситометрії у процесі лікування хронічних захворювань печінки / Матеріали ХLVI підсумкової науково-практичної конференції “Здобутки клінічної і експериментальної медицини”. - 2003. - №1.-С.94 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів).

  3. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б.,Шостак С.Є., Дуць Р.П. Глутаргін в комплексній терапії декомпенсованого цирозу печінки /Збірник робіт науково-практичної конференції ”Глутаргін – нові принципи фармакотерапії захворювань печінки” – Харків, 2003 – С. 53 – 58 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів).

  4. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є. Механізми формування алкогольної хвороби печінки і її прогностичні критерії //Здобутки клінічної і експериментальної медицини. Тернопіль. - 2003. - №1. - С.68-70 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів, підготовку до друку).

  5. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Шостак С.Є., Дуць Р.П., Радецька Л.В., Королюк О.М. Стан мінеральної щільності кісткової тканини при алкогольній хворобі печінки. / Матеріали XV з’їзду терапевтів – 21-23 квітня 2004 р. – С. 95 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів).

  6. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є. Застосування антиоксидантів у лікуванні хронічних захворювань печінки //Здоров’я України. – 2004. - № 5(90). - С. 36 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів, підготовку до друку.

  7. Стародуб Е.М., Самогальська Е.Е., Лазарчук Т.Б., Шостак С.Е. Антиоксидантная терапія циррозов печени //Материалы V съезда Научного общества гастроэнтерологов России. ХХХІІ сессия Центрального НИИ гастроэнтерологии. 3-6 февраля 2005, Москва. – С. 195 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів).

  8. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є. Про доцільність і ефективність застосування урсодезоксихолевої кислоти в комплексному лікуванні хронічних дифузних захворювань печінки //Здоров’я України. - № 13-14(122-123). - 2005. -С.21 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів, оформлення роботи).

  9. Фітотерапія алкогольних уражень печінки /Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Мартинюк Л.П., Радецька Л.В, Шостак С.Є., Криськів О.І., Дуць Р.П. //Матеріали ІІ науково-практичної конференції з міжнародною участю “Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів”, Чернівці, 6-7 жовтня 2005 року. - Чернівці. - 2005. - С. 130-131 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів).

  10. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є. Ефективність тіотриазоліну при декомпенсованому цирозі печінки //Матеріали VІ Національного з’їзду фармацевтів України, 28-30 вересня 2005 р., м. Харків, 2005. – С.184 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів, підготовку до друку).

  11. Перекисне окислення ліпідів і патологія печінки /Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Масик О.М., Шостак С.Є.//Здобутки клінічної і експериментальної медицини. Матеріали XLIX підсумкової науково-практичної конференції, 2 червня 2006 р. - Тернопіль: ТДМУ, 2006. - С.53-54 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів).

  12. Стародуб Є.М., Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Шостак С.Є. Эффективность тиотриазолина в комплексной терапии хронических заболеваний печени //Материалы 8 Межнародного Славяно-Балтийского научного форума "Санкт-Петербург – Гастро-2006" (Санкт-Петербург, 2006). – С.М145 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку їх результатів).

  13. Самогальська О.Є. Підвищення ефективності лікування печінкової енцефалопатії //Здоров’я України. - 2006. - № 4(137). – С.45.

  14. Самогальська О.Є., Лазарчук Т.Б., Блінова Н.Г., Самогальська О.Р. Особливості імунного статусу при цирозі печінки різного походження //Матеріали науково-практичної конференції, 25-26.10.2006. – Тернопіль, 2006. – С. 142-144 (здобувач провела клінічні дослідження, статистичну обробку і аналіз їх результатів).