Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Страшок Лариса Анатоліївна. Сучасні погляди на механізми формування деструктивних та запальних уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у підлітків : Дис... д-ра наук: 14.01.10 - 2008.



Анотація до роботи:

Страшок Л. А. «Сучасні погляди на механізми формування деструктивних та запальних уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у підлітків» - Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія. Харківська медична академія післядипломної освіти, Харків, 2008 р.

У дисертації наведене теоретичне обґрунтування і нове вирішення наукової проблеми щодо механізмів формування хронічного гастродуоденіту та дуоденальної виразки в підлітковому віці. Дослідження присвячене вивченню основних шляхів утворення деструктивних та запальних уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у підлітків на основі глибокого дослідження гормонального статусу, особливостей системної циркуляції цитокінів, стану імунологічної реактивності, процесів вільнорадикального окислення та антиоксидантного захисту, морфологічних змін і імуногістохімічних показників запальної інфільтрації, апоптозу, вмісту колагену у слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки. У дисертаційній роботі вперше надане наукове обґрунтування регуляторної ролі гормонів і цитокінів у формуванні морфологічних і метаболічних змін при деструктивних і запальних захворюваннях шлунка й дванадцятипалої кишки в підлітковому віці. Виявлено кореляційні взаємозв'язки між морфологічними, імуногістохімічними проявами дуоденальної виразки і хронічного гастродуоденіту та гормональним, цитокіновим статусом, параметрами оксидативного стресу. На основі факторного аналізу розроблено математичну модель формування хронічного гастродуоденіту та дуоденальної виразки залежно від статі та виявлений взаємозв’язок між хронічними запальними та деструктивними ураженнями шлунка та дванадцятипалої кишки у підлітковому віці. Проведені фундаментальні дослідження висвітлили особливості формування запальних і деструктивних уражень верхніх відділів шлунково-кишкового тракту в пубертатний період та відкрили перспективу для нових напрямів подальших досліджень. Є теоретичною передумовою нових напрямів патогенетичного лікування цих хвороб.