Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Безсмертний Андрій Анатолійович. Сумісне застосування волоконного адгезивного шинування зубів з диференційованою остеотропною терапією в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту : Дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 153арк. : іл. — Бібліогр.: арк. 138-153.



Анотація до роботи:

Безсмертний А.А. Сумісне застосування волоконного адгезивного шинування зубів з диференційованою остеотропною терапією в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук по спеціальності 14.01.22. – стоматологія. – Українська медична стоматологічна академія. – Полтава, 2004.

В дисертації приведене узагальнення експериментальних та клінічних досліджень і запропоноване нове вирішення наукової задачі, що виявляється в удосконаленні лікування хворих на генералізований пародонтит шляхом призначення диференційованої остеотропної терапії при волоконному адгезивному шинуванні рухливих зубів з урахуванням рівня біохімічних регуляторів кісткового метаболізму. Рівень регуляторів кісткового метаболізму в крові при пародонтиті визначає диференційований підхід до призначення локальної, загальної та комбінованої остеотропної терапії. При помірному рівні ПГЕ2 і ПГF2a більш доцільна місцева остеотропна терапія (курс над’ясеневого електрофорезу 2% водного розчину фториду натрію). При порушеному рівні регуляторів кісткового метаболізму – більш доцільна комбінована остеотропна терапія (курс над’ясеневого електрофорезу 2% водного розчину фториду натрію в комбінації з пероральным застосуванням препарату «Вітрум-кальціум + вітамін D»). Застосування запропонованого методу призводить до підвищення терміну стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації запально-деструктивного процесу в пародонті і підвищує ефективність волоконного адгезивного шинування. При застосуванні методу кількість випадків рецидивування захворювання зменшується на 27,1%, а кількість випадків руйнування шини на 32,4%.

У дисертації приведене узагальнення виконаних експериментальних та клінічних досліджень і запропоноване нове рішення наукової задачі, що виявляється в удосконаленні лікування хворих на генералізований пародонтит шляхом призначення диференційованої остеотропної терапії при волоконному адгезивному шинуванні рухливих зубів з урахуванням рівня біохімічних регуляторів кісткового метаболізму простагландинів Е2 та F2a.

  1. При спонтанному пародонтиті зі значною деструкцією кісткової тканини особливості перебігу патологічного процесу в пародонті визначаються змодельованим рівнем біохімічних регуляторів кісткового метаболізму – простагландинів Е2 та F2a . При помірному рівні ПГЕ2 і ПГF2a спостерігається незначне прогресування деструктивних процесів в пародонті (глибина пародонтальних кишень до 1,65±0,2 мм і рухливість зубів до 1,78±0,2 ступеня). При порушеному рівні регуляторів кісткового метаболізму (при високому рівні ПГЕ2 і ПГF2a та при низькому рівні ПГЕ2 і високому рівні ПГF2a) визначається висока швидкість розвитку деструктивних процесів в пародонті з поглибленням пародонтальних кишень до 1,82±0,3 мм і підвищенням рухливості зубів до 1,86±0,3 ступеня.

  2. При спонтанному пародонтиті щурів із значною деструкцією кісткової тканини альвеолярного відростка структурно-функціональний стан щелепних кісток та інших кісток кістяка пов'язаний з рівнем регуляторів кісткового метаболізму (ПГЕ2 і ПГF2a) в крові. При помірному рівні ПГЕ2 і ПГF2a спостерігається локальний остеопороз та деструкція альвеолярного відростка щелепних кісток. При порушеному рівні регуляторів кісткового метаболізму визначається виражений локальний остеопороз та деструкція альвеолярного відростка щелепних кісток на тлі системних остеопоротичних явищ в інших кістках кістяка.

  3. Рівень регуляторів кісткового метаболізму в крові тварин при спонтанному пародонтиті визначає диференційований підхід до призначення локальної, загальної та комбінованої остеотропної терапії. При помірному рівні ПГЕ2 і ПГF2a найбільш ефективна місцева остеотропна терапія – курс над’ясеневого електрофорезу 2% водного розчину фториду натрію. При порушеному рівні регуляторів кісткового метаболізму – найбільш ефективна комбінована остеотропна терапія – курс над’ясеневого електрофорезу 2% водного розчину фториду натрію в комбінації з пероральным застосуванням препарату «Вітрум-кальціум + вітамін D».

  4. За динамікою біохімічних регуляторів кісткового метаболізму простагландинів Е2 та F2a в крові хворих на генералізований пародонтит із значною деструкцією кісткової тканини альвеолярного відростка можна розподілити на три групи: з помірним рівнем ПГЕ2 і ПГF2a, з високим рівнем ПГЕ2 і ПГF2a та з низьким рівнем ПГЕ2 при високому рівні ПГF2a.

  5. Призначення хворим на генералізований пародонтит з помірним рівнем ПГЕ2 і ПГF2a локальної остеотропної терапії приводить до підвищення терміну стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації запально-деструктивного процесу в пародонті і підвищує ефективність проведеного шинування із зменьшенням кількості випадків рецидування захворювання на 24,8 %, а випадків руйнування шини на 17,3%. Призначення хворим на генералізований пародонтит з високим рівнем ПГЕ2 і ПГF2a та з низьким рівнем ПГЕ2 при високому рівні ПГF2a комбінованої остеотропної терапії приводить до підвищення терміну стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації запально-деструктивного процесу в пародонті і підвищує ефективність проведеного шинування із зменьшенням кількості випадків рецидування захворювання на 29,9%, а випадків руйнування шини на 33,6 %.

Публікації автора:

1. Ярова С.П., Бессмертный А.А. Фтор и пародонт // Вісник проблем біології і медицини.– 2001.– №2.– С. 5-8.

Особистий внесок полягає у виконанні інформаційного пошуку та аналізі наукової літератури з проблеми.

2. Бессмертный А.А. Роль препаратов кальция в костном метаболизме (обзор литературы) // Український стоматологічний альманах. – 2002. –№4. – С.59-61.

3. Значение остеотропной терапии в профилактике остеопороза альвеолярного отростка нижнечелюстной кости крыс при спонтанном пародонтите / С.П. Ярова, А.А. Бессмертный, И.А. Мазурина, Я.Д. Прилуцкая // Вісник гігієни та епідеміології. – 2002. – Т.6, №1. – С. 70-73.

Автор проводив експеримент та приймав участь в обробці матеріалу, аналізі та узагальненні результатів досліджень.

4. Бессмертный А.А., Чайковская И.В., Мазурина И.А. Оценка эффективности остеотропной терапии спонтанного пародонтита у крыс по данным рентгеноденситометрического исследования // Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. – 2002. – Т.2, №2. – С. 47-49.

Автор проводив експеримент та приймав активну участь в обробці матеріалу, аналізі та узагальненні результатів досліджень.

5. Вплив місцевої, загальної і комбінованої остеотропної терапії на хімічний склад кісткової тканини при спонтанному пародонтиті щурів на фоні різної реактивності організму / Ярова С.П., Безсмертний А.А., Прилуцька Я.Д., Чайковська І.В., Мазуріна І.А. // Український стоматологічний альманах. – 2003. –№1. – С. 41-43.

Автор проводив експеримент та приймав участь в обробці матеріалу, приймав активну участь в аналізі та узагальненні результатів досліджень.

6. Безсмертний А.А. Віддалені результати оцінки остеотропної терапії при пародонтальному шинуванні рухомих зубів у хворих на генералізований пародонтит // Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. – 2003. – Т.3, №1. – С. 31-33.

7. Деклараційний пат. 41174А Україна, МКИ А61К6/00, А61N5/10. Спосiб лiкування генералізованого пародонтиту / Ярова С.П., Безсмертний А.А.: Деклараційний пат. 41174А Україна, МКИ А61К6/00, А61N5/10. – № 2001031802; Заявл. 19.03.01; Опубл. 15.08.01.– Бюл.№7.

Особистий внесок полягає в обгрунтуванні запропонованого способу лікування генералізованого пародонтиту.

8. Ярова С.П., Бессмертный А.А. Волоконные адгезивные шины в комплексном лечении генерализованного пародонтита // Сб. научн.статей “Вопросы реконструктивной стоматологии”. Выпуск 2 – Донецк; ООО Лебедь.– 2000.– С.127-129.

Особистий внесок полягає у виконанні інформаційного пошуку та аналізі наукової літератури з проблеми.

9. Особенности химического состава нижнечелюстных костей крыс по данным инфракрасной спектроскопии / С.П.Ярова, М.В.Пристром, А.А.Бессмертный, О.В.Лужанская // Сб. научн.статей “Вопросы реконструктивной стоматологии”. Выпуск 3 – Донецк; ООО Лебедь.– 2002.– С.189-193.

Автор проводив експеримент та приймав активну участь в обробці матеріалу, аналізі та узагальненні результатів досліджень.

10. Ярова С.П., Безсмертний А.А. Визначення рівня простагландинів Е2 та F2a при спонтанному пародонтиті у щурів на тлі різної реактивності організму // Сб. научн.статей “Вопросы реконструктивной стоматологии”. Выпуск 4 – Донецк; ООО Лебедь.– 2003.– С.119-123.

Автор проводив експеримент та виконував обробку матеріалу, приймав активну участь в аналізі та узагальненні результатів досліджень.

11. Вплив місцевої, загальної і комбінованої остеотропної терапії на ступінь оголення коренів зубів щурів при спонтанному пародонтиті на тлі різної реактивності організму / С.П. Ярова, А.А. Безсмертний, А.П. Щербань, І.В.Шелкова // Сб. научн.статей “Вопросы реконструктивной стоматологии”. Выпуск 4 – Донецк; ООО Лебедь.– 2003.– С.112-118.

Автор проводив експеримент та приймав активну участь в обробці матеріалу, аналізі та узагальненні результатів досліджень.

12. Безсмертний А.А., Лужанська О.С. Шинування рухомих зубів з використанням вітчизняного волоконного матеріалу «Поліглас» // Тези 57 наук.-практ. конф. студентів та молодих вчених Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.– Київ.– 2002.- С.107.

Автор виконував обробку матеріалу, аналіз та узагальнення результатів досліджень.

13. Безсмертний А.А., Безсмертний С.А. Вплив препаратів фтору на тканини пародонту // Тези 57 наук.-практ. конф. студентів та молодих вчених Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.– Київ.– 2002.- С.107.

Автор виконував обробку матеріалу, аналіз та узагальнення результатів досліджень.

14. Ярова С.П., Безсмертний А.А. Удосконалений спосіб лікування генералізованого пародонтиту: Інформаційний лист. – К., 2003. – №130. – 4с.

Особистий внесок полягає в обгрунтуванні запропонованого удосконалого способу лікування генералізованого пародонтиту та виконанні клінічних досліджень.

15. Ярова С.П., Бессмертный А.А. Приспособление для защиты межзубного промежутка при изготовлении волоконной адгезивной шины / Раціоналізаторська пропозиція за №5930 від 30.01.2001р.

Автор приймав участь в розробці пристосування та виконував його клінічну перевірку.