Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Моргун Василь Андрійович. Суспільно-політичні проблеми розбудови громадянського суспільства в незалежній Україні: історичний аспект : Дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2003. — 490арк.+ дод. — Бібліогр.: арк. 431-490.



Анотація до роботи:

Моргун В.А. Суспільно-політичні проблеми розбудови громадянського суспільства в незалежній Україні: історичний аспект. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України / Донецький національний університет. – Донецьк, 2003.

У дисертації в контексті історизму вперше у вітчизняній історії систематизовано висвітлюються суспільно-політичні проблеми, пов’язані з розбудовою громадянського суспільства в незалежній Україні. Діяльність державних органів влади, політичних партій, громадських організацій розглядається, передусім, з точки зору їх ролі у вирішенні чи поглибленні гострих суспільних проблем, які постали перед Українським народом у процесі незалежного державо- та соціотворення.

Послідовно дотримуючись принципів об’єктивності та історизму, автор дослідив паростки громадянського суспільства в суспільному бутті і свідомості, висвітлив цілий комплекс взаємовідносин держави та її громадян. Аналізуються законодавчі основи української держави; спроби перебудувати роботу державних органів влади та управління на засадах громадянського суспільства; розвиток місцевого самоврядування; особливості становлення політичних партій та громадських організацій; етнонаціональні, релігійні та демографічні аспекти суспільно-політичного життя; механізм формування громадської свідомості; ставлення населення до соціально-економічних та політичних перетворень. У звязку з цим виділені і обґрунтовані етапи соціо- та державотворення в незалежній Україні.

Значна увага приділена теоретико-методологічним засадам дослідження, показу місця і ролі громадянського суспільства в історії людської цивілізації. Вперше в Україні презентується психоісторичний підхід до аналізу суспільної проблематики, що базується на розробленій автором теорії врівноваженого біопсихосоціогенезу. Наголошується на необхідності оновлення сучасної психоісторії і створення квантової психоісторії, яка поєднає досягнення гуманітарних і природничих наук, наведе мости між наукою та релігією.