Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія машинобудування


Буренков Михайло Валентинович. Синтез структур гнучких обробних модулів на основі імітаційного моделювання : Дис... канд. наук: 05.02.08 - 2002.



Анотація до роботи:

Буренков М.В. Синтез структур гнучких обробних модулів на основі імітаційного моделювання. – Рукопис.

Дисертація на здобуття ученого ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.02.08. – технологія машинобудування. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". Харків 2002 рік.

Захищається робота, метою якої є підвищення якості, продуктивності й економічній ефективності ГВС обробки металів різанням шляхом інтеграції функцій технологічного проектування (на базі технології групової обробки) з функціями керування ГВС. Підвищення економічної ефективності ділянки ГВС базується на збільшенні його пропускної спроможності за рахунок багатоваріантності технології обробки на основі розробки методики адаптивного технологічного проектування, основою якої є теорія розпізнавання образів із самонавчанням на основі комбінованої інформації про технологічні системи обробки металів різанням і їхніми елементами.

У дисертації приведені теоретичне узагальнення і рішення актуальної науково-технічний проблеми, що полягає в створенні й оптимальній зміні в часі організаційно-технологічного компонування ГВМ, що дозволило забезпечити максимальну пропускну здатність ГВС ОМР при мінімальних витратах на її проектування, виготовлення й експлуатацію на основі застосування методів штучного інтелекту й імітаційного моделювання в режимі реального часу.

  1. Загальний підхід до рішення сформульованих задач реалізований на основі представлень про організаційно-технологічну структуру ГВМ, як про складну ієрархічну систему, що володіє технологічною, організаційною і технічною гнучкістю.

  2. У якості критерія оцінки ефективності організаційно-технологічних перетворень ГВМ використані витрати енергії на обробку і транспортування, тривалість виконання виробничого завдання і середня пропускна здатність ГВС.

  3. Зниження витрат на виробничий процес досягається за рахунок раціональної автоматизації допоміжних операцій у рамках ГВМ, раціональному підборі їхньої номенклатури, оптимальних типорозмірів і переміщень вузлів використовуваних у ГВМ, оптимальної концентрації групових технологічних операцій у рамках окремих модулів. Для цього використані принципи керування процесом синтезу структури ГВМ під час імітаційного моделювання ГВС і ієрархічна автоматична класифікація групових технологічних операцій на основі теорії розпізнавання образів.

  4. Синтез організаційно-технологічної структури ГВМ базується на оригінальних методиках створення групових технологічних операцій і моделюванні процесу функціонування ГВМ у режимі реального часу. Вони реалізовані у виді програмно-методичного комплексу, що складає з генератора імітаційних моделей виробничих модулів і підсистеми автоматизованого проектування групових технологічних процесів.

  5. Методика апробована в якості апарата розробки технічного завдання на гнучку автоматизовану ділянку механічної обробки шпиндельної групи верстата в умовах діючого виробництва в ВАТ Харківський верстатобудівний завод "ХАРВЕРСТ". Показано, що основними факторами, що дозволяють підвищити ефективність діючого виробництва, є автоматизація і механізація допоміжних робіт. Очікуваний економічний ефект від упровадження запропонованих рекомендацій складає 55301 гривня.

Публікації автора:

  1. Шелковой А.Н., Буренков М.В. Групповое производство как организационно-технологическая снова повышения производительности гибких производственных систем //“Резание и инструмент в технологических системах”, международный научно-технический сборник № 51.-1997.-С.240-242

  2. Шелковой А.Н., Загребельный В.Н., Буренков М.В. Математические аспекты группирования при проектировании обработки металлов резанием //“Високi технології в машинобудуваннi”. Збiрник наукових праць ХДПУ, Харкiв.-1997.-С.262-264

  3. Шелковой О.М., Загребельний В.М., Буренков М.В. Адаптивне проектування технологiчних процесiв в гнучких виробничих системах // Вестник Харьковского государственного политехнического университета: Машиностроение, Харьков, 1999, выпуск № 54, С.48-61

  4. Шелковой А.Н., Буренков М.В. Структурно-функциональная схема имитационного моделирования производственных систем в режиме реального времени //Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут": Збірка наукових праць. Тематичний випуск №6: Технологія в машинобудуванні. - Харків: НТУ "ХПІ".- 2001. С.306-313

  5. Буренков М.В. Подсистема ввода информации об объекте обработки в системе имитационного моделирования ГВС //Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут": Збірка наукових праць. Тематичний випуск №10: Технічний прогрес та ефективність виробництва. - Харків: НТУ "ХПІ". - 2001. С.207-213