Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень


118. Клименко Олена Вікторівна. Систематизація права лівобережної України у другій чверті ХІХ сторіччя: дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Інститут законодавства Верховної Ради України. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Клименко О.В. Систематизація права Лівобережної України

у другій чверті ХІХ сторіччя. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 - теорія та історія держави і права; історія політичних та правових учень. – Інститут законодавства Верховної Ради України. – Київ, 2004.

Дисертацію присвячено дослідженню систематизації права Лівобережної України у другій чверті ХІХ сторіччя.

Автор висвітлює історіографію вивчення українського права, зокрема, у складі західноруського права, наводить різноманітні підходи науковців ХІХ-ХХ сторіч щодо розуміння західноруського права, визначає межі та час його чинності, доводить необхідність його загального систематичного огляду, обгрунтовує зв’язок західноруського права з давньоруським; визначає шляхи формування литовсько-українського права у порівнянні з іншими видами західноруського права, формулює визначення “українського права” як органічне поєднання давньоруського та литовського права, зазначає географічну територію поширення українського права, а саме: Полтавщина, Чернігівщина й Новгород-Сіверщина.

В дисертації проводиться аналіз джерел права, які були чинні на Лівобережжі та з’ясовуються причини застосування ІІ Відділенням царської канцелярії Литовського Статуту при створенні “Проекту особливих постанов для Полтавської і Чернігівської губерній”. Автор розглядає даний “Проект”, вказує джерело кожного параграфа “Проекту” та з’ясовує, що його основою став Литовський Статут. Але у порівнянні особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній «Зводу законів цивільних” 1842 р. із “Зводом місцевих законів західних губерній” 1839 р. спостерігається багато подібностей, що свідчить про те, що основою особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній «Зводу законів цивільних” 1842 р. став не “Проект особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній”, а “Звід місцевих законів західних губерній” 1839 р.

Публікації автора:

  1. Клименко О. “Формування українського права та його взаємодія з іншими правовими системами” // Право України. № 9, 2001. С. 85-88.

  2. Клименко О. “Еволюція прав людини: на прикладі Лівобережної України у першій половині ХІХ ст.” // Право України. № 6, 2002. С. 140-143.

  3. Клименко О.В. “Про розповсюдження магдебурзького права в українських містах” // Держава і право. Збірник наукових праць. Спецвипуск. Київ-Дніпропетровськ, 2003. С. 414-415.

  4. Клименко О.В. “Історико-правовий аналіз перекладів Литовського Статуту” // Вісник академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. № 5, 2003. С. 168-171.