Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Напівпровідникові перетворювачі електроенергії


Хохлов Юрій Віталійович. Системи дистанційного керування перетворювачами в умовах завад : дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". - К., 2005.



Анотація до роботи:

Хохлов Ю.В. Системи дистанційного керування перетворювачами в умовах завад. - Рукопис.

Дисеpтація на здобуття наукового ступеня кандидата технiчних наук за спецiальністю 05.09.12 - напівпровідникові пеpетвоpювачi електpоенеpгiї. – Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, Київ, 2005.

Дисертація присвячена розробці способів та систем завадостійкого дистанційного керування перетворювачами електроенергії по лініях електроживлення в умовах завад, що створюються цими перетворювачами. В роботі вперше застосовано перетворення дискретних функцій в орієнтованому базисі для забезпечення завадостійкого передавання сигналів дистанційного керування перетворювачами по лініях електроживлення, що дозволяє підвищити завадостійкість та збільшити кількість каналів передавання у порівнянні з існуючими системами. Розроблено нову методику оцінки впливу завад від перетворювачів на якість передавання сигналів дистанційного керування по лініях електроживлення. Запропоновано нові системи передавання сигналів дистанційного керування перетворювачами по лініях електроживлення для синхронного та асинхронного керування за одноканальною, багатоканальною та комбінованою схемами. Результати роботи використані в системі завадостійкого дистанційного керування по лініях електроживлення режимами роботи перетворювачів в енергосистемі з фотогенераторами та трифазним випрямлячем.

В роботі розроблено способи та системи дистанційного керування перетворювачами по лініях електроживлення в умовах завад, що створюються цими перетворювачами. Розроблені системи характеризуються більшою завадостійкістю та більшою швидкодією передавання сигналів дистанційного керування у порівнянні з системами, в яких застосовуються традиційними способи передавання. Одержані нові науково обґрунтовані результати в сукупності є суттєвими для розвитку систем керування групами перетворювачів з використанням дистанційного керування по лініях електроживлення.

  1. Обґрунтовано необхідність поряд з використанням загальноприйнятих методів зменшення завад додатково підвищувати завадостійкість системи передавання сигналів дистанційного керування по лініях електромережі.

  2. Доведено доцільність використання ОБ-перетворення в системах передавання і показано його переваги по трудомісткості перед іншими спектральними перетвореннями. Так, відносна трудомісткість ОБ перетворення складає 44,3–95% від відносної трудомісткості перетворення Уолша при порівняних значеннях довжин інтервалів визначення N. Доведені основні теореми спектрального аналізу для ОБ-перетворення, які використовуються при побудові системи передавання сигналів дистанційного керування.

  3. Запропоновано методику оцінки впливу завад від перетворювачів на якість передавання сигналу дистанційного керування по лініях електромережі з використанням УФ на основі ОБ-перетворення, що дозволяє виявити УФ найбільш чутливі до завад.

  4. Запропоновано структурні схеми систем передавання сигналів дистанційного керування перетворювачами для синхронного та асинхронного керування за одноканальною, багатоканальною та комбінованою схемами, які забезпечують підвищену завадостійкість внаслідок використання методу розширення спектру за допомогою ОБ-перетворення.

  5. Запропоновано використання базисних функцій ОБ-перетворення в багатоканальній CDMA системі дистанційного керування перетворювачами, що дозволяє збільшити кількість каналів у порівнянні з багатоканальними системами, які використовують перетворення Уолша, у разів.

  6. Для вирішення важливої для CDMA систем задачі синхронізації, запропоновані спосіб символьної синхронізації з використанням пілот-сигналу та спосіб синхронізації за принципом синхронізації кінцевих автоматів, що не потребує центрального синхронізуючого сигналу.

  7. Запропоновано метод адаптивного передавання сигналів дистанційного керування, який шляхом періодичної оцінки інтенсивності появи помилок в кожному з каналів та врахуванні результатів оцінки при передаванні, дозволяє підвищити завадостійкість передавання багатоканального CDMA сигналу.

  8. Запропонований метод підвищення завадостійкості системи передавання сигналів дистанційного керування перетворювачами реалізовано в експериментальних зразках для керування автономним інвертором та промисловим випрямлячем ВАКС 7-230. Застосована в лабораторії експериментальна система показала працездатність в умовах завад від перетворювачів.

  9. Математичне моделювання системи передавання дозволило кількісно оцінити завадостійкість систем. Показано, що запропонований метод передавання сигналів дистанційного керування дозволяє знизити відношення сигнал/шум, при якому ймовірність помилки наближається до нуля, на 5–10 дБ (тобто у 2-3 рази) у порівнянні з системою без розширення спектру, що сприяє підвищенню завадостійкості системи дистанційного керування.

  10. Вірогідність та обґрунтованість наукових положень, висновків та рекомендацій підтверджується використанням коректних методів досліджень, узгодженням розрахунків з експериментальними даними і раніш відомими за літературними джерелами результатами.

Публікації автора:

  1. Терещенко Т.О., Петергеря Ю.С., Хохлов Ю.В. Застосування перетворення в орієнтованому базисі для розрахунку трифазних систем // Технічна електродинаміка. Тематичний випуск “Силова електроніка та енергоефективність”, частина 2. – 2001. – С. 85-88.

Здобувачем доведені окремі теореми спектрального аналізу для перетворення в орієнтованому базисі, які використовуються для розрахунку несиметрії системи трифазної напруги.

  1. Терещенко Т.О., Петергеря Ю.С., Хохлов Ю.В. Теореми спектрального аналізу перетворення в орієнтованому базисі // Электроника и связь. – 2001. - №13. – С.24-28.

Здобувачем доведені теореми окремі спектрального аналізу для перетворення в орієнтованому базисі, які використовуються при передаванні сигналів дистанційного керування.

  1. Терещенко Т.О., Петергеря Ю.С., Хохлов Ю.В., Соболев О.В. Пристрій компенсації несиметрії напруг живлення у мережному інверторі // Технічна електродинаміка. – Спец. випуск "Проблеми сучасної електротехніки", частина 8. – 2002. – С.52-55.

Здобувачем оцінено вплив несиметрії системи трифазних напруг на інтенсивність завадоутворення та енергетичні характеристики асинхронного двигуна.

  1. Терещенко Т.О., Петергеря Ю.С., Хохлов Ю.В. Передача інформації у системах побутової автоматизації на основі узгоджених фільтрів // Технічна електродинаміка. Тематичний випуск “Силова електроніка та енергоефективність”, частина 2. – 2002. – С. 61-65.

Здобувачем розроблено структурну схему системи керування пристроями по лініях електроживлення.

  1. Петергеря Ю.С., Хохлов Ю.В., Хижняк Т.А. Порівняльний аналіз спектральних перетворень // Электроника и связь. – 2002. - №16. – С.71-75.

Здобувачем виконано порівняння спектрів окремих функцій-оригіналів у базисах перетворень Уолша, СКІ та перетворення в орієнтованому базисі, зроблено відповідні висновки.

  1. Терещенко Т.О., Петергеря Ю.С., Хохлов Ю.В. Моделювання тракта передачі сигналів керування в умовах завад // Технічна електродинаміка. Тематичний випуск “Силова електроніка та енергоефективність”, частина 1. – 2003. – С. 53-58.

Здобувачем розроблена модель одноканальної системи передавання сигналів керування по лініях електроживлення з використанням узгоджених фільтрів на основі базисних функцій перетворення в орієнтованому базисі.

  1. Петергеря Ю.С., Хохлов Ю.В. Широкосмугова передача сигналів керування з використанням m-ічних модулюючих кодових послідовностей // Технічна електродинаміка. – Тематичний випуск "Проблеми сучасної електротехніки", частина 4. – 2004. – С.90-93.

Здобувачем розроблена та описана структурна схема пристрою для завадостійкого передавання сигналів дистанційного керування перетворювачами по лініях електроживлення.

  1. Хохлов Ю.В. Широкосмугова багатоканальна передача сигналів керування перетворювачами електроенергії // Электроника и связь. – 2004. - №22. – Том 9 – С.18-20.

Здобувачем розроблена та описана структурна схема пристрою для завадостійкого багатоканального передавання сигналів дистанційного керування перетворювачами по лініях електроживлення.

  1. Хохлов Ю.В. Дистанційне керування групою перетворювачів // Технічна електродинаміка. Тематичний випуск “Силова електроніка та енергоефективність”, частина 3. – 2004. – С.81-84.

Здобувачем розроблені та описані структурні схеми пристроїв для завадостійкого передавання сигналів дистанційного керування перетворювачами для синхронного та асинхронного керування за одноканальною, багатоканальною та комбінованою схемами.

  1. Деклараційний патент України на винахід № 67572 А, H04J13/02. Пристрій для завадостійкого багатоканального передавання інформації по лініям зв'язку. / В.Я. Жуйков, Т.О. Терещенко, Ю.С. Петергеря, Ю.В. Хохлов (Україна). – № 2003109679; Заявлено 28.10.2003; опубл. 15.06.2004, Бюл. № 6.

  2. Деклараційний патент України на винахід № 70500 А, H04B1/69. Пристрій для завадостійкого передавання інформації по лініям зв'язку. / В.Я. Жуйков, Т.О. Терещенко, Ю.С. Петергеря, Ю.В. Хохлов (Україна). – № 20031110180; Заявлено 11.11.2003; опубл. 15.10.2004, Бюл. № 10.

  3. V. Y. Zhuikov, T. A. Tereshchenko, V. V. Pilinskiy, Y. V. Khokhlov, J. S. Petergerya: Spread Spectrum Transmission with use of the m-Ary Modulating Code Sequences, 4th International Workshop CPE 2005, POLAND, 2005, CD-ROM, Topic 4.12.