Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Оториноларингологія


Гарюк Олег Григорович. Технологія керованого кріохірургічного лікування хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт з протипоказаннями до тонзилектомії: дисертація канд. мед. наук: 14.01.19 / АМН України; Інститут отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Гарюк О.Г. Технологія керованого кріохірургічного лікування хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт з протипоказанями до тонзилектомії. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.19 – оториноларингологія. Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України, Київ, 2002.

В дисертації досліджуються питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт з наявністю протипоказань до тонзилектомії шляхом застосування розробленої нової технології керованого кріовпливу на піднебінні мигдалики. Проаналізовано результати лікування 167 хворих в період із 1998 по 2002 р.

Керування кріовпливом виконується за результатами ультразвукового контролю просування фронту нульової температури.

В групі хворих, до яких застосована відпрацьована технологія кріовпливу, ефективним лікування виявилося в 90,82% випадків при катамнезі три роки.

Запропоновано методику відбору хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт для застосування розробленої технології керованого кріовпливу та методику прогнозування результату лікування на основі математичної моделі, яка побудована методами дискримінантного аналізу.

  1. По результатах наших досліджень в загальній структурі хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт 6,9% мали протипоказання до операції тонзилектомії.

  2. Розроблено неінвазивну ультразвукову методику вимірювання відстані від капсули піднебінних мигдаликів до великих кровоносних судин у хворих на хронічний тонзиліт, та встановлення їх діаметру. Реєструвалося місцеположення великих кровоносних судин діаметром від 1,5 до 4 мм, які знаходяться від капсули піднебінного мигдалика на відстані 0- 4 мм.

  3. Розроблено методику ультразвукового дослідження піднебінних мигдаликів у хворих на хронічний тонзиліт. Виділені різні типи структур їх ультразвукових образів.

  4. Результати експериментальних досліджень на піднебінних мигдаликах in vitro показали, що при ультразвуковому контролі візуалізується фронт переміщення нульової температури. Досягнення оптимального температурного режиму в тканинах піднебінних мигдаликів залежить від особливостей їх тканевої структури, швидкості переміщення фронту нульової температури, низькотемпературної експозиції та інтенсивності тепловідводу.

  5. Розроблена методика відбору хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт з наявністю протипоказань до тонзилектомії на етапі попереднього обстеження на підставі отриманної математичної моделі прогнозування потенційної ефективності лікування методом керованого кріовпливу з використанням багатовимірних статистичних методів класифікації.

  6. Розроблено методику візуалізації процесу керованого кріовпливу на піднебінні мигдалики за допомогою ультразвукової сонографії у хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт з наявністю протипоказань до тонзилектомії.

  7. Розроблено методику прогнозування ефективності лікування індивідуально для кожного хворого на хронічний декомпенсований тонзиліт по результатах застосування до них керованого кріовпливу з використанням математичної моделі оцінки ефективності лікування на данному етапі.

15

  1. Ефективність лікування хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт з наявністю протипоказань до тонзилектомії при використанні керованого кріовпливу сягає 90,82% при катамнезі три роки.

Публікації автора:

  1. Гарюк Г.И., Гарюк О.Г. Хронический тонзиллит – проблема консервативного лечения // Международный медицинский журнал.- Т.5. - №2. – 1999. - С.67-70.

  2. Гарюк О.Г. Некоторые аспекты адаптивной криохирургии небных мигдалин // Журн. вушних, нос. i горл. хвороб. – 2000. - №5. - С.78-82.

  3. Гарюк О.Г., Євдокименко В.І. Роль ультразвукового дослідження в діагностиці та лікуванні хронічного тонзиліту // Український радіологічний журнал. - №2. – 2002. - С.117-119.

  4. Гарюк О.Г., Снурников М.Я., Марков В.И., Гарюк Г.И., Евдокименко В.И. Метод визуализации процесса криовоздействия на небные миндалины при помощи ультразвукового сканирования // Журн. вушних, нос. i горл. хвороб. - 1999. - №3(додаток). - С.27-29.

  5. Заболотный Д.И., Гарюк О.Г. Влияние некоторых факторов на процесс криовоздействия при адаптивной криохирургии небных миндалин // Проблеми медичної науки та освіти. – 2000. - №4. - С.30-33.

  6. Г.И.Гарюк, Л.Л.Загоруева, Н.Я.Котулевич, О.Г. Гарюк, Е.В.Лисовец Особенности лечения больных хроническим декомпенсированным тонзиллитом с хронической почечной недостаточностью, находящихся на гемодиализе // Тези IX з’їзду оториноларингологів України.- К.,2000. - С.38-39.

  7. Гарюк О.Г. Прогностические параметры эффективности криохирургического лечения хронического тонзиллита // Журн. вушних, нос. i горл. хвороб. - 2001. - №5(додаток). - С.12-13.

17

  1. Гарюк О.Г., Гарюк Г.І., Снурніков М.Я., Євдокіменко В.І., Марков В.І., Мужичук Т.В. Декларативний патент № 2000010147 от 10.01.2000 МПК 7 А61В18/00, А61В8/08 «Спосіб лікування хронічного тонзиліту».