Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


864. Ткачук Віталій Валерійович. Технологія процесів управління у виробничих системах АПК: дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Національний аграрний ун-т. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Ткачук В.В. Технологія управлінського процесу у виробничих системах АПК. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами. – Національний аграрний університет, Київ, 2004.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних, методичних та практичних проблем винаходження наукових засад удосконалення управлінських процесів у виробничих системах агропромислового комплексу. Проаналізовано стан технології процесів управління в агропромислових підприємствах. Велику увагу приділено технології проходження інформаційних процесів на підприємствах, методам збирання інформації та подальшим її опрацюванням і передання на інші рівні. Розглянуто хід процесу прийняття управлінських рішень та шляхи і методи доведення їх до виконавців. Викладено методи, моделі, алгоритми та процедури удосконалення технології управлінського процесу. Розроблено методику прийняття управлінських рішень на базі інформаційно-комп’ютерної технології, методи та шляхи подальшого впровадження їх в підприємствах аграрного сектору. Обґрунтовано можливість застосування логістики для створення сучасної інформаційної бази даних і раціоналізації управлінських процесів. Проаналізовано нові можливості підприємства при запровадженні даних інформаційних технологій та покращення управлінського процесу при застосуванні логістичних елементів в системі управління.

1. За останні 12 років незалежності України відбувається процес реформування сільськогосподарських підприємств, трансформація власності, економічних відносин та функцій управління. Однак технологія управління та управлінського процесу не змінилася і не адаптувалася до змін у зовнішньому і внутрішньому середовищах. Одержали розвиток розбалансованість між цільовою програмою дій і потенціалом менеджменту, що негативно вплинуло на соціально-економічний стан підприємств АПК.

2. Швидка зміна зовнішнього середовища та динаміки внутрішнього потребують адекватних змін в усіх підсистемах менеджменту і особливо в організації процесу прийняття управлінських рішень. Запропоновані нами концептуальні підходи до формування результативної системи управлінського процесу сприятимуть розв’язанню названої проблеми.

3. При формуванні результативної системи технології управлінського процесу необхідно враховувати рівень економічного розвитку підприємств, систему рішень стратегічного, поточного і оперативного характеру, стратегії і типи структур управління. Така необхідність зумовлена тіснотою взаємозв’язків між названими факторами впливу та особливостями здійснення управлінських процесів.

4. Для визначення доцільності здійснення окремих операцій пропонуються матриці технології підготовки і прийняття управлінських рішень виробничого процесу, випуску нового виду продукції, встановлення цін на сировину.

5. Розроблені в дисертаційній роботі алгоритми удосконалення загального управлінського процесу на логістичних принципах сприятимуть підвищенню результативності управлінських технологій системи менеджменту в цілому.

6. З розвитком виробничо-економічних зв’язків підприємств переробної і харчової промисловості з країнами Європи і СНД, з розширенням географічних сегментів ринку виникла об’єктивна необхідність формування нових структур управління маркетингового та логістичного спрямування.

7. Розроблена модель “дерева цілей” стратегічного розвитку підприємства сприятиме ефективному здійсненою управлінського процесу.

8. Удосконалення управлінського процесу слід здійснювати на основі системи інформаційного забезпечення менеджменту, враховуючи рівень централізації і децентралізації повноважень та влади, центри відповідальності, структури рішень та управлінських задач.

9. Запропоновані нами методологічні підходи до визначення системного ефекту здійснення управлінського процесу сприятиме виявленню доцільності чи недоцільності виконання окремих операцій та забезпечення результативності системи менеджменту.

10. Розроблені напрямки удосконалення технології процесу управління покращують процес управління в цілому, зменшують затрати часу, регулюють та оптимізують інформаційні потоки, підвищують якість управління.

11. Розроблено і рекомендовано до впровадження технологію процесу управління, яка пройшла апробацію у ВАТ “Адамс”.

Публікації автора:

  1. Ткачук В.В. Аграрна реформа та професійна підготовка керівного складу новостворених формувань // Збірник наукових праць Подільської державної аграрно-технічної академії. - 2001. - Вип. 9. - С.372-375.

  2. Ткачук В.В. Технологія управлінського процесу як фактор реформування АПК // Вісник Сумського національного аграрного університету. - 2001. - № 2 (11). - С. 189-191.

  3. Ткачук В.В. Технологія процесу прийняття управлінських рішень в період реформування // Збірник наукових праць Луганського національного аграрного університету. - 2002. - № 14 (26). - С. 309-311.

  4. Ткачук В.В. Теоретичні основи та особливості технології процесу прийняття управлінських рішень в сучасних умовах // Вісник Сумського національного аграрного університету. - 2002. - №1(12). - С. 256-257.

  5. Ткачук В.В. Аграрна реформа та зміна технології управлінського процесу // Вісник аграрної науки Причорномор’я. - 2002. - Вип. 5 (14). - С.138-141.