Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Політичні інститути, етнополітична конфліктологія, національні та політичні процеси і технології


31. Школяр Мар'яна Володимирівна. Технологічність процесу політичного лідерства: дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. - Л., 2005.



Анотація до роботи:

Школяр М.В. Технологічність процесу політичного лідерства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси. – Національний університет „Львівська політехніка”. – Львів, 2005.

У дисертаційному дослідженні всебічно проаналізовано феномен політичного лідерства. Синтезовано чимало думок та наукових підходів вітчизняних і зарубіжних вчених щодо трактування сутності, ознак, ключових характеристик понять „політичний лідер” та „політичне лідерство”. Автором дисертації акцентовано увагу на інтеракційному підході до розуміння цих понять.

Стрижнем дисертації є феномен „реального” політичного лідерства. Домінуючою рисою сучасного політичного провідництва визначено так звану дистанційність, зміст якої полягає в опосередкованому характері взаємодії між лідером та громадськістю.

Обґрунтовано глобальність феномена політичного лідерства та можливість його трактування в якості політичного процесу. Сформульовано авторське визначення процесу політичного лідерства. Визначено його структуру, сутність, ресурси, механізми реалізації. Виявлено, що даний процес реалізується посередництвом використання лідером різноманітних політичних технологій. Сформульовано визначення технологічності як невід’ємної риси процесу політичного лідерства, котра забезпечує його формування, перебіг і розвиток. Досліджено особливості застосування виборчих політичних технологій на всіх фазах процесу. З’ясовано, що вони відіграють визначальну роль і на всіх етапах розвитку кар’єри лідера.

Дається аналіз практики використання технологічних прийомів вітчизняними політичними лідерами протягом останніх парламентських та президентських виборчих кампаній. Проілюстровано негативну тенденцію до застосування на політичній арені України так званих антитехнологій. Дисертанткою запропоновано визначати ці технологічні хитрощі як „технології протидії”.