Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Загальна педагогіка, історія педагогіки і освіти


Хоменко Тетяна Анатоліївна. Тенденції розвитку форм навчання середньої школи Німеччини в другій половині XX ст. : дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Хоменко Т.А. Тенденції розвитку форм навчання середньої школи Німеччини в другій половині ХХ ст. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, Харків, 2005.

У дисертації схарактеризовано тенденції розвитку форм навчання середньої школи Німеччини в другій половині ХХ століття. Визначено фактори, що зумовили зміни форм навчання в школах системи середньої освіти Німеччини досліджуваного періоду. Простежено розвиток форм навчання середньої школи Німеччини з 50-х років до кінця ХХ століття на основі тенденцій диференціації, концентрації, інтеграції, індивідуалізації. Проаналізовано залежність відбору та використання форм навчання від пріоритетних в педагогічній науці Німеччини дидактичних теорій. Визначено напрямки творчого використання досвіду Німеччини щодо організації форм навчання, спрямованих на розкриття творчого потенціалу особистості, в сучасній національній школі України. Зроблено висновки щодо спорідненості концепції особистісно орієнтованого навчання у педагогіці України та концепцій “відкритого” і проектно-орієнтованого навчання у школах Німеччини. Розроблено рекомендації щодо втілення прогресивних елементів сучасних концепцій педагогіки Німеччини у практику вітчизняних шкіл.

Результати вивчення досвіду школи Німеччини у вирішенні проблем організації нових форм навчання можуть бути використані під час професійно-педагогічної підготовки студентів педагогічних вищих навчальних закладів, у процесі курсової перепідготовки вчителів та директорів навчально-виховних закладів, у практичній діяльності школи.