Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технічна електрохімія


Кунтий Орест Іванович. Теоретичні основи технологій електрохімічного одержання дисперсних металів : Дис... д-ра наук: 05.17.03 - 2009.



Анотація до роботи:

Кунтий О.І. Теоретичні основи технологій електрохімічного одержання дисперсних металів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.17.03 – технічна електрохімія. – Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Харків, 2008.

У дисертації наведено результати досліджень, які спрямовані на розроблення теоретичних основ технологій дисперсних металів електрохімічним осадженням та електрохімічною цементацією маґнієм з розчинів вилуговування, й електролізом із середовища органічних апротонних розчинників.

Встановлено вплив умов електролізу у водних розчинах і середовищі апротонних розчинників на морфологію дисперсних осадів, геометрію і розміри представницьких частинок металевого порошку. Показана ефективність імпульсного струму під час формування ультрадисперсних металів.

Базуючись на отриманих результатах теоретичних та експериментальних досліджень, розроблено функціональні технологічні схеми одержання мідних і нікелевих порошків електролізом і цементацію маґнієм, де передбачено використання вторинної сировини та кругообіг технологічних розчинів.

Порошки деяких металів, одержаних за розробленими технологіями, на основі дослідно-промислових випробувань рекомендовані для впровадження у ролі зв’язуючого в абразивних інструментах, при виготовленні провідникових паст, а технології одержання і стабілізації мідного порошку впроваджені у виробництво.

У результаті виконання дисертаційної роботи вирішено важливу науково-практичну проблему, яка має народногосподарське і соціальне значення – розроблені теоретичні основи технологій металевих порошків із заданими технічними характеристиками електролізом у багатокомпонентних системах, із середовища органічних апротонних розчинників і цементацією маґнієм, які дають змогу залучити у сферу промислового виробництва вторинну сировину кольорових (міді, нікелю, цинку) і дорогоцінних (срібла) металів, розширити асортимент дисперсних металів, знизити шкідливий вплив на довкілля, поліпшити техніко-економічні показники.

  1. Традиційні технології металевих порошків здебільшого базуються на використанні чистих вихідних металів, є високо енергозатратними, не завжди завершені в екологічному аспекті. Найбільші потенційні можливості технічного прогресу у технології дисперсних металів мають електрохімічні методи.

  2. Основними напрямками поліпшення технічних, техніко-економічних й екологічних показників електрохімічних технологій дисперсних металів є залучення у сферу виробництва вторинної сировини, обсяги якої значні і постійно поповнюються, використання маґнію у ролі цементатора та застосування імпульсного струму. Саме ці засади покладені в основу досягнення основної мети дисертаційної роботи.

  3. За концентрації в електроліті 0,2…0,01М CuSO4, температури 40….45 оС і густини струму 15…2 Адм-2 із розчинів вилуговування мідь-цинковмісної сировини (відпрацьовані каталізатори, мідновмісний брухт тощо) стабільно формуються кондиційні мідні порошки. Іони Цинку сприяють формуванню осаду із сферичними представницькими частинками і навіть за високої їх концентрації в електроліті (до 1,2 М) мідний порошок не містить сторонніх включень. Розроблена і запропонована функціональна технологічна схема перероблення відпрацьованих мідь-цинковмісних каталізаторів дає змогу одержувати кондиційні мідний порошок, електролітичні мідь і цинк із високим ступенем їх вилучення та характеризується замкнутим циклом технологічних розчинів.

  4. Вилучення нікелю із вторинної сировини найдоцільніше здійснювати аміачними розчинами солей амонію (сульфатів, хлоридів). Електролізом розчину вилуговування (система [Ni(NH3)n]2+-NH4+-NH3H2O) вторинної сировини нікелю легко одержати кондиційні нікелеві порошки. За вмісту 0,05…0,5М [Ni(NH3)n]2+, ік = 25…125 Адм-2, t = 30 оС та замкнутого циклу технологічних розчинів (оптимальні умови) формуються кулясті представницькі частинки розміром 1…16 мкм. Залишкова концентрація нікелю при тому становить 0,05 М.

  5. Система [Ni(NH3)n]2+–[Ag(NH3)2]+–NH4+–NH3H2O є придатною для одержання ультрадисперсного (частинки 100…200 нм) осаду нікель-срібло. Його склад можна задавати з достатньо високою точністю, змінюючи співвідношення іонів цих металів у вихідному розчині.

  1. Принципово новим, перспективним напрямком у технології кондиційних порошків кольорових і дорогоцінних металів із розчинів вилуговування вторинної і рудної сировини є електрохімічна цементація маґнієм, що зумовлено низкою цінних його властивостей (порівняно з цинком, залізом). Зазначене дає підстави вважати, що його використання забезпечить високу технологічну ефективність, економічність та екологічність процесу цементації.

  2. Процес цементації маґнієм характеризується високими струмами цементації, що здебільшого забезпечує формування на мікрокатодах дисперсних осадів, відбувається в дифузійній області, а за концентрацією іонів осаджуваного металу відноситься до реакцій першого порядку.

  3. Маґній є ефективним цементатором для практично повного вилучення срібла з розчинів вилуговування вторинної і рудної сировини (ціанідні, тіосульфатні, тіоціанатні, тіокарбамідні). У тіоціанатних і тіокарбамідних розчинах, за питомих витрат маґнію 0,17…0,48 г забезпечується одержання високодисперсних кондиційних порошків. Використання маґнію для вилучення золота із ціанідних систем є ефективним в ультразвуковому полі.

  4. Цементацією маґнієм з розчинів системи [Ni(NH3)n]2+-NH4+-NH3H2O осаджується кондиційний нікелевий порошок з кулястими представницькими частинками розміром 5…20 мкм і є ідентичним електролітичному. У 0,1…1,0 М розчинах [Ni(NH3)n]2+ і температури 60…80 оС питомі витрати маґнію становлять 0,5…1,5 г; повнота вилучення металу за один технологічний цикл – 90…95 %.

  5. Використання маґнію як цементатора є ефективним для очищення технологічних розчинів, промивних вод тощо від іонів Сd2+ з одержанням кондиційного металу та від іонів Zn2+ і Cu2+ – з одержанням їх порошків.

  6. Середовище органічних апротонних розчинників (DMSO, DMF, AN) є сприятливим для одержання електролізом дисперсного телуру та ультрадисперсних кобальту, нікелю, цинку, кадмію і срібла із субмікронними і нанорозмірними частинками. При тому формуються осади з практично усіма формами частинок, що є у товарних порошкових матеріалах – дендритні, пластинчасті, сферичні, мікрокристалічні, несиметричні, голчасті, губчасті тощо.

  7. Анодне розчинення нікелю, кобальту, цинку, кадмію, телуру і срібла у середовищі апротонних розчинників відбувається за значень струмів, які співрозмірні із катодними в умовах формування ультрадисперсних осадів. Це дає змогу використовувати їх як розчинні аноди, забезпечуючи стабільний електроліз під час осадження дисперсних металів.

  8. Осадження цинку імпульсним електролізом з водних розчинів кадмію і телуру у DMSO середовищі дає змогу цілеспрямовано впливати на геометрію та розміри первинних структурних частинок дисперсного осаду, його морфологію.

  9. Розроблені функціональні технологічні схеми електрохімічного одержання мідного порошку та нікелевого порошку електролізом і цементацією маґнієм дають змогу використовувати вторинну сировину цих металів, забезпечують кругообіг технологічних розчинів, є ефективними у технологічному аспекті, економічно доцільними.

  10. Дослідно-промислові випробування порошків, одержаних за розробленими технологіями, показали їх придатність для виготовлення абразивних інструментів (мідні, цинкові, нікелеві) та провідникових паст (срібні, нікель-срібні). Технології одержання електролітичного мідного порошку та його стабілізації впроваджені у виробництво.

Публікації автора:

1. Кунтий О.І. Електрохімія та морфологія дисперсних металів: Монографія. – Львів: вид-во НУ “ЛП”, 2008. – 208 с.

2. Електрохімічне одержання мідного порошку з використанням насипних анодів / О.І. Кунтий, С.І. Козак, В.М. Срібний, М.Г. Котур, А.М. Коцюк // Вопросы химии и химической технологии. Электрохимия. – 1999. – № 1. – С. 213. (постановка завдання, конструкції електролізерів з насипними анодами).

3. Кунтий О.І. Анодне розчинення срібла в ультразвуковому полі / Кунтий О.І., Срібний В.М., Козак С.І. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 1999. – т. 35, № 6. – С. 117-119. (запропоновано інтенсифікацію анодного розчинення срібла і його сплавів в ультразвуковому полі та визначено головні параметри електролізу).

4. Анодна поведінка титану у кислих сульфатних електролітах міднення / Хома М.С., Романів О.М., Кунтий О.І., Тимчишин А.Й. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 2000. – т. 36, № 5. – С. 119-121. (проаналізовано вплив складу електроліту, значень потенціалів, температури на поведінку титану як конструктивного матеріалу в електролітах одержання мідного порошку).

5. Анодна характеристика титану у кислих сульфатних, нітратних та хлоридних електролітах / Кунтий О.І., Яворський В.Т., Тимчишин А.Й., Петрущак О.В. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. Проблеми корозії і протикорозійного захисту матеріалів. – 2000. – Т. 1, № 1. – С. 236-239. (постановка завдання та інтерпретація результатів з електрохімічної поведінки титану в електролітах з різним аніонним складом).

6. Кунтий О.І. Анодна поведінка деяких металів і сплавів у диметилсульфоксидних і диметилформамідних розчинах / Кунтий О.І., Олинець В.Т., Охремчук Є.В. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 2001. – т. 37, № 5. – С. 111-113. (постановка завдання та інтерпретація результатів з електрохімічної поведінки металів і сплавів у середовищі органічних апротонних розчинників).

7. Срібний В.М. Особливості анодного розчинення міді у системах H2SO4 + H2O і H2SO4 + CuSO4 + H2O / В.М. Срібний, О.І. Кунтий, В.Т. Яворський // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 2001. – т. 37, № 3. – С. 130-132. (постановка завдання, виконання експериментальних досліджень та інтерпретація результатів).

8. Анодне зняття нікелевих покриттів з мідної основи в розчинах неорганічних кислот і солей / Кунтий О., Срібний В., Лотиш Б., Охремчук Є. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. Проблеми корозії і протикорозійного захисту матеріалів. – 2002. – т. 2, № 3. – С. 536-539. (проаналізовано вплив складу електроліту і режимів електролізу на селективне анодне розчинення нікелевих покриттів на мідній підкладці).

9. Кунтый О.И. Контактное осаждение медных порошков на цинке в растворах H2SO4-CuSO4, H2SO4-CuSO4-ZnSO4 и их морфология / Кунтый О.И., Знак З.О., Дюг И.В. // Журнал прикладной химии. – 2003. – т. 76, № 12. – С. 1992-1994. (узагальнено результати дослідження цементації міді цинком у модельних розчинах перероблення вторинної мідь-цинковмісної сировини та вивчена морфологія мідних порошків ).

10. Кунтий О.І. Електрохімічне осадження нікелю в апротонних розчинниках / Кунтий О.І., Охремчук Є.В., Хома М.С. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 2003. – т. 39, № 6. – С. 103-105. (постановка завдання та інтерпретація результатів).

11. Комплексне перероблення каталізаторів типу КСО і відходів гарячого цинкування з одержанням електролітичних міді і цинку / Яворський В.Т., Калимон Я.А., Знак З.О., Кунтий О.І. // Вопросы химии и химической технологии. – 2003. – № 4. – С.169-172. (запропоновано принцип вилуговування мідь-цинковмісної вторинної сировини, принципову схему її перероблення з використанням електролізу і цементації).

12. Цементація нікелю на магнії / Кунтий О.І., Масик О.Б., Хома М.С., Камінський Р.М. // Вопросы химии и химической технологии. – 2003. – № 4. – С. 116-119. (постановка завдання, експериментальні дослідження з одержання порошкового нікелю та інтерпретація результатів).

13. Кунтий О.І. Вилучення срібла з тіосульфатних розчинів контактним осадженням на магнії / Кунтий О.І., Знак З.О., Гнатишин Н.М. // Хімічна промисловість України. – 2003. – № 5. – С. 34-37. (запропоновано принцип осадження срібла цементацією маґнієм та узагальнено результати досліджень).

14. Кунтий О.І. Контактне осадження срібла магнієм у DMFA і DMSO / Кунтий О.І., Ковтун О.Р., Хома М.С. // Вопросы химии и химической технологии. – 2003. – № 6. – С. 156-158. (вибір методики досліджень, дослідження морфології осадженого маґнієм срібла та інтерпретація результатів).

15. Кунтий О.І. Контактне осадження срібла магнієм у водних розчинах / Кунтий О.І., Знак З.О. // Экотехнологии и ресурсосбережение. – 2003. – № 2. – С. 39-41. (постановка завдання, дослідження кінетичних закономірностей осадження срібла маґнієм та інтерпретація результатів).

16. Кунтий О.І. Контактне осадження кадмію магнієм у водних розчинах / Кунтий О.І., Хома М.С., Колтун О.В. // Экотехнологии и ресурсосбережение. – 2004. – № 5. – С. 39-42. (досліджено кінетичні закономірності цементації кадмію маґнієм, встановлено вплив умов цементації на морфологію осаду).

17. Кунтий О.І. Морфологія нікелевого порошку одержаного цементацією на магнію у водних розчинах / Кунтий О.І., Масик М.Б., Мінакова Р.В. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 2004. – т. 40, № 3. – С. 118-122. (постановка завдання, дослідження морфології дисперсного нікелю, інтерпретація результатів).

18. Одержання та морфологія електрохімічно нікельованого вольфрамового порошку з некондиційного дроту / Кунтий О.І., Мінакова Р.В., Козак С.І., Срібний В.М., Бабутіна Т.Є. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 2004. – т. 40, № 1. – С. 123-125. (запропоновано методику електрохімічного нікелювання вольфрамового порошку у псевдозрідженому шарі в полі ультразвуку, виконано експериментальну частину з електролізу та інтерпретовано результати).

19. Кунтий О.І. Електрохімічне одержання порошків нікелю, срібла і хрому в середовищі DMFA // Фізико-хімічна механіка матеріалів. Проблеми корозії і протикорозійного захисту матеріалів. – 2004. – т. 2, № 4. – С. 683-687.

20. Кунтий О.І. Електроліз срібла в диметилформамідних розчинах AgNO3 і морфологія катодних осадів // Вопросы химии и химической технологии. – 2004. – № 2. – С. 160-162.

21. Кунтый О.И. Электрохимическое получение дисперсных порошков Ni-Ag в аммиачных электролитах / Кунтый О.И., Оленыч Р.Р. // Журнал прикладной химии. – 2005. – т. 78, № 4. – С. 563-565. (постановка завдання, виконання експериментів з електрохімічного співосадження дисперсних осаду нікель-срібло, дослідження його морфології та інтерпретація результатів).

22. Кунтий О.І. Сріблення магнію контактним осадженням у водних розчинах і середовищі DMFA // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 2006. – т. 42, № 5. – С. 95-97.

23. Кунтий О.І. Електрохімічне осадження дисперсної міді у розчинах системи CuSO4–ZnSO4–H2SO4 // Экотехнологии и ресурсосбережение. – 2006. – № 4. – С. 43-46.

24. Кунтый О.И. Морфология дисперсного никеля, электрохимически осажденного в растворах системы NiSO4(NiCl2)-(NH4)2SO4-NH3H2O // Известия вузов. Цветная металлургия. – 2007. – № 1. – С. 20-23.

25. Кунтый О.И. Цементация серебра магнием в цианидных растворах / Кунтый О.И., Зозуля Г.И., Курилец О.Г. // Журнал прикладной химии. – 2007. – т. 80, № 2. – С. 191-194. (постановка завдання, дослідження кінетичних закономірностей цементації, вивчення морфології осадженого срібла, інтерпретація результатів).

26. Кунтый О.И. Электрохимическое осаждение теллура из растворов TeCl4 в апротонных рас творителях / Кунтый О.И., Охремчук Е.В., Яворский В.Т. // Журнал прикладной химии. – 2007. – т. 80, № 8. – С.1287-1290. (постановка завдання, вивчення морфології осадженого телуру, інтерпретація результатів).

27. Кунтий О.І. Селективне електрохімічне розчинення молібдену в контакті з вольфрамом у середовищі диметилформаміду / Кунтий О.І., Івашків В.Р., Яворський В.Т. // Вопросы химии и химической технологии. – 2007. – № 4 – С.118-120. (розроблено методологію швидкісного анодного розчинення молібдену, вивчено морфологію його поверхні, сформульовано висновки).

28. Кунтый О.И. Цементация золота магнием в цианидных растворах / Кунтый О.И., Зозуля Г.И., Курилец О.Г. // Известия вузов. Цветная металлургия. – 2007. – № 6. – С. 31-35. (вивчення морфології осадженого золота, інтерпретація результатів).

29. Kuntyi O.I. Morfology of a dispersed tellurium electrochemical deposition in aprotic solvents // Chemistry & chemical technology. – 2007. – V.1, № 3. – P. 117-120.

30. Вплив переривистого струму на морфологію кадмію, осадженого в диметилсульфоксидних розчинах CdCl2 / Кунтий О.І., Охремчук Є.В., Білань О.І., Яворський В.Т. // Вопросы химии и химической технологии. – 2007. – № 6. – С. 192-195. (обґрунтовано використання імпульсного струму, вивчено морфологію осаду та сформульовано висновки).

31. Кунтий О.І. Морфологія катодного телуру осадженого з розчинів TeCl4 в органічних апротонних розчинниках / Кунтий О.І., Охремчук Є.В., Яворський В.Т. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. – 2008. – т. 44, № 2. – С. 123-125. (дослідження морфології катодного телуру, інтерпретація експериментальних даних).

32. Деклараційний пат. на винахід № 28754 А Україна. МПК С25С 5/02, B22F1/02. Спосіб одержання порошків металів з водних розчинів / Яворський В.Т., Срібний В.М., Коцюк А.М., Кунтий О.І., Козак С.І, Шестопалов В.Є.; заявник і патентовласник НУ “ЛП”. – заявл. 16.09.1997; опубл. 16.10.2000; Бюл. № 5-II. (формула винаходу).

33. Деклараційний пат. на винахід № 30507 А Україна. МПК С25D 17/02. Електролізер для переробки металевих відходів / Яворський В.Т., Кунтий О.І., Козак С.І., Котур М.Г., Срібний В.М.; заявник і патентовласник НУ “ЛП”. – заявл. 18.05.1998; опубл. 15.11.2000; Бюл. № 6-ІІ. (формула винаходу).

34. Деклараційний пат. на винахід № 34706 А Україна. МПК С25С 5/02. Спосіб одержання мідного порошку / Кунтий О.І., Козак С.І, Котур М.Г., Срібний В.М., Коцюк А.М.; заявник і патентовласник НУ “ЛП”. – заявл. 05.05.1999; опубл. 15.03.2001; Бюл. №2. (формула винаходу).

35. Деклараційний пат. на винахід № 39018 А Україна. МПК С22В 11/00. Спосіб вилучення срібла з розчинів / Кунтий О.І., Знак З.О., Срібний В.М.; заявник і патентовласник НУ “ЛП”. – заявл.28.12.2000; опубл. 15.05.2001; Бюл. №4. (формула винаходу).

36. Пат. на винахід № 48315 Україна МПК B22F1/02, C22D3/02, 3/26. Спосіб одержання шихти для електричних контактів / Кунтий О.І., Козак С.І., Котур М.Г., Срібний В.М., Стасишин Я.Р.; заявник і патентовласник НУ “ЛП”. – заявл.08.02.2000; опубл. 15.08.2002; Бюл. № 8. (формула винаходу, одержання дисперсних систем).

37. Деклараційний пат. на винахід № 63066 А Україна МПК С22В 11/00, B22F9/24.. Спосіб одержання металевих порошків / Кунтий О.І., Масик О.Б., Мінакова Р.В.; заявник і патентовласник НУ “ЛП”. – заявл.26.07.2002; опубл. 15.01.2004; Бюл. №1. (формула винаходу, склад розчину).

38. Деклараційний пат. на корисну модель № 4108 Україна. МПК С25С5/02. Спосіб одержання нікелевого порошку / Кунтий О.І., Івашків В.Р.; заявник і патентовласник НУ “ЛП”. – заявл. 08.01.2004; опубл. 17.01.2005; Бюл. № 1. (формула винаходу, електрохімічне одержання металевих порошків).

39. Патент на корисну модель № 20172 Українa МПК С22B 3/00. Спосіб осадження металів з розчинів вилуговування / Кунтий О.І., Зозуля Г.І., Курилець О.Г., Мудрий О.О.; заявник і патентовласник НУ “ЛП”. – заявл.10.07.2006; опубл. 15.01.2007; Бюл. №1. (формула винаходу, одержання металевих порошків).

40. Нанесення антикорозійних плівок на поверхню порошків металів у водних розчинах / Яворський В.Т., Срібний В.М., Коцюк А.М., Кунтий О.І., Козак С.І. / Матеріали IV міжнар. конф.-виставки “Корозія – 98”. – Львів, 1998. – С. 307-308. (обґрунтовано методику стабілізації металевих порошків).

41. Кунтий О.І. Електрохімічне одержання шихти для електричних контактів / Кунтий О.І., Срібний В.М., Козак С.І. / Тезисы междунар. конф. “Электрические контакты и электроды”. – Киев, 2000. – С. 40-42. (запропоновано методи одержання порошкових матеріалів, узагальнено результати).

42. Получение дисперсного никелевого порошка из вторичного сырья / Кунтый О.И., Срибный В.М., Масык О.Б., Позняк И.В. / Тезисы междунар. конф. “Электрические контакты” – Санкт-Петербург, 2002. – С. 90-91. (постановка завдання, інтерпретація результатів).

43. Kunty O.I. Obtaining of metal powders in aprotic solvents by an electrolysis and cementation / Kunty O.I., Khoma M.S., Kaminsky R.M. / NATO Adv. Research Work Shop. “Nanostructured Materials and coatings for Biomedical and Sensor Applications” – Kyiv, 2002. – P. 113. (узагальнено результати одержання дисперсних металів).

44. Obtaining of mono- and bimetal disperse powders by electrolysis and cementation / Kunty O.I., Sribny V.M., Minakova R.V., Kozak S.I. / Materials of Intern. confer. “Science for Mаterials in the Frontier of Centuries: Advantages and Challenges” – Kyiv, 2002. – P. 349-350. (узагальнено результати з одержання металевих порошків електролізом і цементацією маґнієм).

45. Извлечение серебра и кадмия цементацией на магнии / Кунтый О.И., Знак З.О., Срибный В.М., Ярема А.И. / Материаллы 4 междунар. конф. “БРМ-2003” – Донецк, 2003. – С. 227-229. (узагальнено методики вилучення металів цементацією маґнієм).

46. Морфология Ni и W-Ni порошков и явление самоорганизации в различных условиях получения / Срибный В.М., Кунтый О.И., Масык О.Б., Минакова Р.В., Минаков Н.В., Головкова М.Е. / Тезисы междунар. конф. “Электрические контакты и электроды”. – Киев, 2003. – С.124-127. (узагальнено результати з дослідження морфології моно- і диметалевих порошків).

47. Kunty O.I. Electrochemical production of the nickel powders from ammonium solutions of the leaching of second raw materials and their morphology / Proceedings of III Intern. Confer. “Materials and coatings for extreme performances”. – Crimea, Katsiveli, 2004. – P. 541-542.

48. Кунтий О.І. Електрохімічне осадження порошків Ni-Ag в аміакатних електролітах / Кунтий О.І., Івашків В.Р., Оленич Р.Р. / Материаллы ІІ Укр. конф. “Прикл. физ. химия”. – Алушта, 2004. – С. 20-21. (узагальнено результати співосадження).

49. Кунтий О.І. Електрохімічне одержання порошків Ni, Ni-Ag, Ni-Fe з використанням вторинної сировини / Тезисы междунар. Конф. “Электрические контакты и электроды”. – Киев, 2005. – С. 70-71.

50. Кунтий О.І. Теоретичні основи використання магнію в процесах одержання порошків кольорових і дорогоцінних металів / Кунтий О.І., Яворський В.Т. / Матеріали ІІІ Укр. наук.-техн. конф. з технол. неорг. речовин “Сучасні проблеми технології неорганічних речовин”. – Дніпропетровськ, 2006. – С. 12-13. (узагальнення результатів одержання дисперсних металів цементацією маґнієм).

51. Кунтий О. Осадження дисперсних металів в апротонних розчинниках / Зб. праць ХІ наук. конф. “Львівські хімічні читання – 2007”. – Львів, 2007. – С. У4.

52. Кунтий О.І. Одержання порошків металів із вторинної сировини з використанням електрохімічних процесів / Тезисы междунар. конф. “Электрические контакты и электроды”. – Киев, 2007. – С. 62.

53. Кунтый О.И. Морфология дисперсных металлов, осажденных электролизом в среде апротонных растворителей / Труды междунар. конф. HighMatTech. – Киев, 2007. – С. 242.