Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізичне виховання та спорт / Олімпійський і професійний спорт


Лісенчук Геннадій Анатолійович. Теоретико-методичні основи управління підготовкою футболістів : Дис... д-ра наук: 24.00.01 - 2004.



Анотація до роботи:

Лисенчук Геннадій Анатолійович. Теоретико-методичні основи управління підготовкою футболістів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук з фізичного виховання і спорту за спеціальністю 24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт. – Національний університет фізичного виховання і спорту України, Київ, 2004.

Дисертаційна робота включає теоретико-методичне обґрунтування технології управління навчально-тренувальним процесом у футболі, яка відповідає загальнотеоретичним вимогам управління.

У роботі уніфікована система контролю техніко-тактичної майстерності, спеціальної фізичної підготовленості гравців трьох вікових груп 10-11, 12-13, 14-16 років і старших. Вона включає відповідні нормативи, оціночні шкали, алгоритми розрахунку кількісних і якісних оцінок підготовленості футболістів.

Вдосконалені методи контролю спеціальної працездатності гравців різного амплуа в динаміці відновлювальних процесів у постзмагальних мікроциклах. Обґрунтовано підхід до оцінки поточної працездатності футболістів як необхідної умови оптимізації поточного керування навчально-тренувальним процесом.

Розкрито можливості підвищення ефективності підготовки футболістів шляхом програмування на основі індивідуального підходу.

Результатами досліджень є поєднання знань в предметній області теорії і методики спорту, як строго керованого процесу, вони втілені в навчальний процес на кафедрах теорії і методики спортивних ігор, теорії і методики олімпійського та професіонального спорту НУФВСУ, Федерації футболу України.

1.Аналітико-синтетичний підхід до вивчення стану проблеми керування підготовкою футболістів дозволив визначити проблемну ситуацію і сформулювати актуальні напрями подальшого удосконалення теоретико-методичних основ і технології керування навчально-тренувальним процесом футболістів.

2. Обґрунтовано положення про те, що цільовим фактором керування всією системою підготовки футболістів повинна виступати змагальна діяльність у всьому різноманітті техніко-тактичних дій, функціональної та психологічної підготовленості гравців.

3. На основі аналізу змагальної діяльності гравців команд, учасниць фінальних ігор чемпіонатів світу, провідних європейських й українських клубів обґрунтовано ефективність використання низки показників техніко-тактичної підготовленості футболістів високої кваліфікації в загальній системі комплексного контролю спеціальної підготовленості гравців і команд у цілому. Таким кількісним та якісним критерієм є комплекс польових і лабораторних тестів, результати виконання яких можуть бути оцінені в балах.

4.Проведено об’єктивну оцінку стану рухової функції футболістів з урахуванням вікових особливостей їх функціональних можливостей.

Показано, що в процесі вікового розвитку і становлення спортивної майстерності простежується чітка диференціація координаційних можливостей і швидкісно-силових компонентів моторики.

5. Факторний аналіз дав змогу виявити найбільш значущі комплекси тестів, що дозволяють оцінити структуру підготовленості футболістів: перший комплекс факторів, що містить шість показників бігової спрямованості (частка 29,1%), визначений як фактор динамічної підготовленості футболістів; другий комплекс факторів (частка 22,0%), який враховує показники розмірів тіла та силові можливості спортсменів, характеризує загальні силові можливості футболістів; третій комплекс (частка 19,4%), характеризує специфічні навички й уміння.

6.Структура спеціальної підготовленості футболістів 14–16 років має трохи іншу матрицю факторної ваги: перший комплекс факторів – (частка 29,9%) групує антропометричні показники; низка тестів, що характеризують координаційні можливості спортсменів; цей комплекс факторів визначений як чинник, що відображає специфічні особливості футболу відповідно до фізичного розвитку гравців. Другий комплекс факторів, (частка 28,1%), відбиває спеціальні швидкісно-силові, переважно бігові, можливості футболістів; третій комплекс факторів – (13,8%) характеризує спеціальні рухові навички й уміння спортсменів.

7. Отримані результати досліджень дозволяють адаптувати загальні положення керування тренувальним процесом у спорті до специфічних умов сучасного футболу шляхом удосконалення засобів, методів і загальної технології комплексного контролю підготовленості гравців різного віку, кваліфікації в конкретних умовах підготовки та змагальної практики.

8. Обґрунтовано технологію та конкретні критерії для вирішення завдань відбору футболістів під час формування груп у дитячих спортивних установах.

Контрольні дані, зареєстровані у футболістів-початківців у процесі багаторічних педагогічних спостережень, дозволили обґрунтувати мінімальну програму тестування з-поміж найбільш інформативних показників, що відповідають віковим особливостям спортсменів і специфічним вимогам футболу.

На основі використання статистичних методів розроблено належні вікові нормативи, кількісні та якісні критерії, алгоритм і шкали для оцінки рівня підготовленості футболістів віком 10 –11 років.

Сформульовано напрями використання комплексної контрольної інформації з метою організації навчально-тренувального процесу футболістів відповідно до вимог керування.

9. У результаті комплексного дослідження спеціальної підготовленості футболістів обґрунтовано інформативні показники з метою контролю аеробно-анаеробної продуктивності в максимальних ергометричних тестах тривалістю 15, 60, 240 секунд.

Розроблено оптимальні кількісні критерії оцінки досягнень футболістів 12–13 і 14–16 років у цих тестах за допомогою бальних оцінок. Обґрунтовано алгоритм узагальненої оцінки стану системи дихання й енергозабезпечення гравців, що дозволяє підсумовувати бальні оцінки, отримані футболістом у кожному з трьох тестів, розроблено таблицю для якісної та кількісної оцінки підготовленості обстежених.

Контрольні показники і відповідні критерії дозволяють сформулювати мету керування фізичною підготовкою в умовах багаторічного процесу і поетапно оцінювати ефективність тренування футболістів, вносячи в цей процес необхідні корективи.

10. Вивчення реакцій організму футболістів різного ігрового амплуа на змагальні навантаження безпосередньо після гри і відновлювальних інтервалів через 24, 48 і 72 години в післязмагальному мікроциклі дозволило з-поміж показників, що використовувалися у поточному контролі для характеристики стану швидкісно-силових компонентів рухової функції, обґрунтувати два з них – результат у бігу на 20 м з ходу і висоту стрибка вгору поштовхом двома ногами. Кореляція цих показників із групою з 12-ти інших контрольних показників свідчила про їхню високу інформативність під час повсякденного оцінювання поточної працездатності футболістів.

У дослідженні встановлено високу індивідуальну варіативність перебігу реакцій на ігрову діяльність і тривалість відновлювальних процесів працездатності гравців. Матеріали дослідження дозволили удосконалити технологію поточного керування у футболі шляхом обґрунтування контрольних тестів і опису характеру типових реакцій організму гравців на змагальні навантаження.

11. Результати дослідження дозволяють зв’язати основні положення теорії керування навчально-тренувальним процесом з такими її компонентами, як комплексний контроль і програмування, з урахуванням специфічних особливостей футболу.

Показано взаємозв’язок програмування з основними положеннями теорії керування підготовкою спортсменів. Дослідження розкривають технологію реалізації принципу відповідності засобів і методів тренування в умовах стану підготовленості, що постійно змінюється, і поточної працездатності футболістів під час тренувального процесу і змагальної діяльності згідно з вимогами етапного, поточного й оперативного керування.

Розкривається структура і зміст цільової комплексної програми підготовки на основі оцінки індивідуальних особливостей спеціальної підготовленості футболістів з позиції вимог і загальних закономірностей програмування.

12. Як один з окремих напрямів організації тренувального процесу визначено метод програмування, який ґрунтується на вивченні індивідуальних особливостей структури спеціальної підготовленості футболістів дитячого і юнацького віку. Метод ґрунтується на аналізі стану систем дихання й енергозабезпечення м’язової діяльності гравців в умовах максимальних ергометричних тестів анаеробного, змішаного й аеробного характеру. На цій основі передбачена класифікація спортсменів за принципом переважного розвитку кожного з компонентів енергозабезпечення. Таким чином, передбачається індивідуальне програмування змісту основних засобів тренування в структурних утвореннях річного циклу. Як критерій ефективності індивідуального програмування використовуються величини приросту показників футболістів в ергометричних і рухових тестах.

13. У результаті досліджень здобуто нові знання, що істотно розширюють теоретико-методичні основи керування підготовкою футболістів й обґрунтовують шляхи їх подальшого удосконалення на основі таких положень:

методологічних підходів до адаптації фундаментальних знань у галузі керування тренувальним процесом у спорті відповідно до конкретних умов підготовки футболістів різного віку і кваліфікації;

засобів і методів комплексного контролю техніко-тактичної майстерності та спеціальної фізичної підготовленості футболістів, зокрема вимог до вимірів й аналізу результатів тестування;

кількісних та якісних критеріїв оцінки рівня спеціальної підготовленості футболістів, а також алгоритмів розрахунку приватних і узагальнених оцінок;

прикладних аспектів керування навчально-тренувальним процесом у футболі шляхом використання технології комплексного контролю, адаптованої до специфічних умов тренувального процесу та вимог керування на різних етапах підготовки спортсменів.

У дисертації сформульовано належні нормативи спеціальної підготовленості футболістів різних вікових груп; модельні характеристики техніко-тактичної підготовленості гравців високої кваліфікації запропоновано як нормативну основу керування у футболі.

Публікації автора:

Монографії та підручники:

  1. Лисенчук Г. А. Управление подготовкой футболистов. – К.: Олимпийская литература, 2003. – 271 с.

  2. Соломонко В.В., Лисенчук Г.А., Соломонко О.В. Футбол: Підручник для студентів вузів фізичного виховання Міносвіти України. – К.: Олімпійська література, 1997. – 287 с.

  3. Лисенчук Г.А., Лоос В.Г., Догадайло В.Г. Тактика футбола. – К.: Респ. научно-методич. кабинет. Министерство Украины по делам молодежи и спорта. – 1991.- 88 с.

  4. Лисенчук Г.А. Соревновательные микроциклы в подготовке квалифицированных футболистов: Автореф. дис. на соиск. уч. степ. канд. пед. наук. – К., 1989. – 26 с.

Методичні розробки

  1. Соломонко В.В., Лисенчук Г.А., Соломонко О.В. Ведення гри без м’яча у сучасному футболі: Методичні рекомендації для тренерів. - К.: Олімпійська література, УДУФВС, 1995. - 12 с.

  2. Соломонко В.В., Лисенчук Г.А., Соломонко О.В. Техніко-тактична підготовка футболістів за ігровими функціями (посадами) у команді. - К.: Олімпійська література, УДУФВС, 1995. - 44 с.

  3. Соломонко В.В., Лисенчук Г.А., Соломонко О.В. Побудова навчально-тренувальних занять з міні-футболу з урахуванням їхнього змісту і спрямованості. - К.: Олімпійська література, 1995р. - 37 с.

  4. Лисенчук Г.А., Догадайло В.Г., Лисенко Р.И., Горобец А.А. Модельные характеристики соревновательной деятельности футболистов высокой квалификации на основе анализа игр финальной части чемпионатов мира 1990г. в Италии и 1994г. в США: Учебное издание для тренеров. – К.: Олимпийская литература, УДУФВС, 1996. – 14 с.

  5. Лисенчук Г.А., Воробьев М.И., Выжгин В.А., Решко С.М. Планирование средств скоростно-силовой подготовки квалифицированных футболистов в соревновательных микроциклах: Методические рекомендации. – К.: КГИФК, 1987. – 24 с.

  6. Выжгин В.А., Лисенчук Г.А. Оптимизация подготовки квалифицированных футболистов в соревновательных микроциклах. – М.: Госкомспорт СССР, 1989. – 23 с.

  7. Лисенчук Г.А., Выжгин В.А., Вертоградов И.В. Тренировка футболистов в соревновательных микроциклах: Методическое пособие. - К.: КГИФК, 1992.- 47 с.

  8. Лисенчук Г.А., Глущенко Е.Н. Использование специальных упражнений физической подготовки и реабилитации в тренировочном процессе квалифицированных футболистов: Методические рекомендации. – К.: КГИФК, 1993. – 52 с.

  9. Лисенчук Г.А., Вертоградов И.В. Нестандартные методы обучения футболу с учетом возрастных особенностей: Методические рекомендации. – К.: КГИФК, 1993. – 30 с.

  10. Лисенчук Г.А., Соломонко О.В. Аналіз дій гравців у футболі і динаміка обсягу тренувальних навантажень у різних періодах підготовки команд: Методичні рекомендації. – К.: УДУФВС, 1994. – 28 с.

  11. Лисенчук Г.А., Ніколаєнко В.В., Повисший Н.Ф., Біч Г.В., Орєхов О.Б. Футбол: Навчальна програма для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву. – К.: Мінмолодьспорту України, 1995. – 117 с.

  12. Лисенчук Г.А., Выжгин В.А. Структура соревновательных микроциклов в подготовке квалифицированных футболистов: Методические рекомендации. – М.: РГАФК, 1995. – 36 с.

  13. Соломонко В.В., Лисенчук Г.А., Соломонко О.В. Побудова навчально-тренувального процесу висококваліфікованих футболістів: Методичні рекомендації. - К.: УДУФВС, 1995. - 37 с.

  14. Лисенчук Г.А., Соломонко В.В., Соломонко О.В. Аналіз змісту гри воротаря, ефективності захисних і атакуючих дій футболістів у матчі: Методичні рекомендації. - К.: УДУФВС, 1996. - 39 с.

  15. Лисенчук Г.А., Андреев С.Н., Лисенчук С.Г. Некоторые вопросы подготовки игроков в мини-футболе: Методические рекомендации. – К.: УГУФВС, 1998. – 28 с.

  16. Лисенчук Г.А., Рымко А. В., Лисенчук С.Г. Упражнения для технико-тактической подготовки в мини-футболе: Методические рекомендации. – К.: УГУФВС, 1998. - 30 с.

  17. Соломонко В.В., Лисенчук Г.А., Соломонко О.В. Розвиток ігрової творчості у футболістів: Методичний посібник. – К.: Олімпійська література, НУФВСУ, 1998.- 58 с.

  18. Соломонко В.В., Лисенчук Г.А., Соломонко О.В. Олімпійський футбол: Методичний посібник. – К.: Олімпійська література, НУФВСУ, 1998.-62 с.

  19. Лисенчук Г.А., Лисенчук С.Г. Питание квалифицированных игроков в мини-футболе: Методические рекомендации. – К.: НУФВСУ, 1999.- 49 с.

  1. Лисенчук Г.А., Лисенчук С.Г. Стречинг в мини-футболе: Методические рекомендации. – К.: НУФВСУ, 1999. – 32 с.

  2. Зеленцов А.М., Лисенчук Г.А., Бальчос М.В. Разработка целевых комплексных программ подготовки футболистов: Методические рекомендации. – К.: НУФВСУ, 1999. – 62 с.

  3. Лисенчук Г.А. Сучасні погляди на тренувальний процес футболістів: Методичні рекомендації. – К.: Олімпійська література, НУФВСУ, 1999.– 56 с.

  4. Дудин Н.П., Лисенчук Г.А., Воробьев М.И. Морфофункциональный и психофизиологический контроль как критерий отбора юных спортсменов занимающихся игровыми видами спорта. – К.: ГКМПСиТ Украины, НУФВСУ, 2001. – 24 с.

  5. Лисенчук Г. А., Лисенчук С. Г., Дараган В.Н. Особенности оборонительных действий в футзале: Методические рекомендации.– К.: 2003. – 23 с.

Статті

  1. Догадайло В.Г., Лисенчук Г.А., Абдул Халек Башир, Самер Джамиль. Особенности комплектования состава молодежной сборной команды Украины по футболу в отборочном турнире Игр ХХVI Олимпиады // Матер. междунар. научн. конференции «Спортивный отбор и ориентация в системе многолетней подготовки спортсменов». – Июнь 6-8, 1996. – К.: УГУФВС, 1996. – С. 13-16.

  2. Лисенчук Г.А., Догадайло В.Г., Колотов В.М., Мунтян В.Ф., Трошкин В.Н. Отбор и прогнозирование достижений как инструмент управления соревновательной деятельностью в футболе // Наука в олимпийском спорте. – 1997. – №1. – С. 57-62.

  3. Пшибыльски В., Лисенчук Г.А.,Стула А. Количественные и качественные критерии оценки специальной работоспособности футболистов в эргометрических тестах // Зб. наук. праць Волинського державного університету ім. Лесі Українки «Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві».- Луцьк, 1999. - С. 1024-1028.

  4. Пшибыльски В., Стула А., Лисенчук Г.А.,Следзевски Д. Критерии оценки скоростно-силовых качеств футболистов детского и юношеского возраста // Зб. наук. праць Волинського державного університету ім. Лесі Українки «Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві».- Луцьк, 1999. - С. 1029-1033.

  5. Евгеньева Л.Я., Лисенчук Г.А., Кампи О.Я. Роль вестибулярной системы в полисенсорном поддержании статического равновесия у футболистов // Наука в олимпийском спорте. – 2000. – №2. – С. 72-79.

  6. Лисенчук Г.А., Лисенчук С.Г., Васильчук А.Г.Реалізація комплексного контролю у сучасному футболі // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми науково-методичного забезпечення розвитку у молоді інтересу до футболу» Міністерство освіти і науки України. - Чернівці, 2000. - С. 90-92.

  7. Лисенчук Г.А. Особенности организации контроля специальной физической подготовленности футболистов // Наука в олимпийском спорте. – 2001. – №2. – С. 64-68.

  8. Лисенчук Г.А. Программирование подготовки футболистов // Сб. «ФВ студентов творческих специальностей». – Харьков. – №1. – 2001. – С. 16-26.

  9. Лисенчук Г.А., Лисенчук С.Г., Мичуда Ю.П. Проблемы нормативно-правового регулирования маркетинга в профессиональном футболе // Сб. «ФВ студентов творческих специальностей». – Харьков. – 2001. – №6. – С. 3-7.

  10. Лисенчук Г.А. Динамика послеигрового восстановления футболистов различного игрового амплуа // Сб. «Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту». – Харків. – 2001. – №27. – С. 97-102.

  11. Лисенчук Г.А. Управление тренировочным процессом футболистов // Сб. «Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту» – Харків. – 2001. – №11.– С. 55-67.

  12. Лисенчук Г.А. Програмування, моделювання та контроль в управлінні тренуванням футболістів // Теорія і методика фізичного виховання і спорту. – 2001. – № 2-3. – С. 14-18.

  13. Лисенчук Г.А. Особенности отбора футболистов на этапах многолетней подготовки // Сб. «Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту».- Харків. – 2001. – №12. – С. 39-46.

  14. Лисенчук Г.А., Решко С.М., Левин В.С. Контроль соревновательной деятельности в системе управления подготовки футболистов // Сб. «Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту».- Харків. – 2002. – № 9. – С. 61- 67.

  15. Лисенчук Г.А. Общие положения управления тренировочным процессом на начальных этапах подготовки спортсменов // Сб. «ФВ студентов творческих специальностей». – Харьков. – 2002. – № 6. – С. 28-37.

  16. Лисенчук Г.А. Пути дальнейшего совершенствования технологии управления в футболе // Сб. «ФВ студентов творческих специальностей».- Харьков. – 2002. – № 3. – С. 35-43.

  17. Лисенчук Г.А. Технология оценки потенциальных возможностей футболистов детского возраста//Наука в олимпийском спорте. – 2002.– №3-4. – С. 45-49.

  18. Лисенчук Г.А. Особенности соревновательной деятельности футболистов как фактор, определяющий требования к контролю специальной подготовленности игроков //Наука в олимпийском спорте. – 2002. – №1. – С. 5-11.

  19. Лисенчук Г.А. Дидактичні проблеми тренувального процесу футболістів високої кваліфікації // Теорія і методика фізичного виховання і спорту. – 2002. – № 1. – С. 118-121.

  20. Лисенчук Г.А. Ведення гри без м`яча у сучасному футболі // Теорія і методика фізичного виховання і спорту. – 2002. – № 4. – С. 7-11.

  21. Лисенчук Г.А. Пути реализации общетеоретических положений управления на разных этапах многолетней подготовки спортсменов // Педагогіка, психологія та медіко - біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. – 2002. – № 16.- С. 65-71.

  22. Лисенчук Г.А. Управление на этапах максимальной реализации индивидуальных возможностей футболистов // Педагогіка, психологія та медіко - біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. – 2002. – № 17.- С. 48-55.

  23. Лисенчук Г.А. Специфика управления процессом подготовки футболистов // Педагогіка, психологія та медіко - біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. – 2002. – № 18. – С. 48-55.

  24. Лисенчук Г.А., Ищенко В., Дараган В. Сравнительный анализ физической подготовленности футболистов команд разной квалификации //Наука в олимпийском спорте. – 2003. – №1. – С. 50-57.

  25. Лисенчук Г., Пшибыльски В. К проблеме индивидуализации тренировочного процесса юных футболистов // Педагогіка, психологія та медіко - біологічні проблеми фізичного виховання і спорту.-2003. – № 5.–С. 102-109.

  26. Червински Я., Пшибыльски В., Лисенчук Г.А. Критерии специальной подготовленности футболистов // Сб. «Rocznik Naukowy» AWF. - Gdaсsk, 1998. – S. 95-108.

  27. Przybylski W., Lisienczuk G., Nikolajenko W. Aktualne tendencje i hrzyszle wymagania gry w pilke nozna // Sport Wyczynowy, # 5-6/401-402, Warszawa, 1998. – S. 15-19.

  28. Lisienczuk G., Przybylski W. Osobliwoci dzialalnoci startowej pilkarzy jako czynnik okreslaj№cy wymagania odnonie kontroli specjalnego przygotowania zawodnikуw. Rocznik naukowy, AWF w Gdaсsku, 2000r., t. IX. –S. 241-255.

  29. Przybylski W., Lisienczuk G. Programowanie procesu treningowego pilkarzy. Rocznik naukowy «Indywidualizacja w procesie treningu sportowego». Tom XI, AWFiS, Gdaсsk, 2002. – S. 109-119.

Тези

  1. Лисенчук Г.А., Костюк А.Н. Повышение эффективности двигательной деятельности футболистов в игре мини-футбол // Сб.: «Организация учебно-тренировочного процесса спортсменов высокой квалификации». –К.: УГУФВС, 1994. – С. 3-5.

  2. Лисенчук Г.А., Ищенко В.Л., Абдул Халек Башир. Анализ содержания нагрузок в подготовительном периоде футбольной команды «Динамо» Киев в сезоне 1992/1993 гг. // Сб.: «Организация учебно-тренировочного процесса спортсменов высокой квалификации».- К.:УГУФВС, 1994. – С.8-10.

  3. Лисенчук Г.А., Догадайло В.Г., Мунтян В.Ф. Соревновательная деятельность футболистов – как один из критериев отбора кандидатов в олимпийскую сборную Украины по футболу // Сб.: «Организация учебно-тренировочного процесса спортсменов высокой квалификации». - К.: УГУФВС, 1994. – С. 12-14.

  4. Лисенчук Г.А., Вознюк А.Д., Ложкин Г.В. Когнитивный стиль активности и эффективности соревновательной деятельности футболистов // Сб.: «Организация учебно-тренировочного процесса спортсменов высокой квалификации». - К.: УГУФВС, 1994. – С. 15-17.

  5. Лисенчук Г.А. Построение учебно-тренировочных занятий по мини-футболу с учетом их содержания и направленности // Сб.: «Система подготовки спортсменов высокой квалификации». – К.: УГУФВС, 1996. – С. 1-4.

  6. Лисенчук Г.А., Абдул Халек Башир. Управление подготовкой высококвалифицированных футболистов в соревновательном периоде с учетом данных комплексного контроля // Сб.: «Система подготовки спортсменов высокой квалификации». – К.: УГУФВС, 1996. – С. 4-5.

  7. Лисенчук Г.А., Ищенко В.Л. Специальная силовая подготовка квалифицированных футболистов в подготовительном периоде // Сб.: «Система подготовки спортсменов высокой квалификации». – К.: УГУФВС, 1996. – С. 13-14.

  8. Лисенчук Г.А., Костюк А.Н. Эффективность игровых комбинаций в мини-футболе // Сб.: «Система подготовки спортсменов высокой квалификации». – К.: УГУФВС, 1996. – С. 14-16.

  9. Лисенчук Г.А., Костюк А.Н. Специфика игрового мышления. // Сб.: «Система подготовки спортсменов высокой квалификации». – К.: УГУФВС, 1996. – С. 17-18.

  10. Лисенчук Г.А., Бич Г.В., Еськин Д.Ю. Анализ технических действий вратарей высокого класса и выведения коэффициента надежности // Сб.: «Система подготовки спортсменов высокой квалификации». – К.: УГУФВС, 1996. – С. 20-21.

  11. Лисенчук Г.А. Контроль функціонального стану комплексної фізичної підготовленості футболістів високої кваліфікації // Матеріали конференції, присвяченої 90-річчю футбольному клубу «Україна». - Львів, 1.05.1996р.: ЛДУ, 1997. - С. 25-26.

  12. Лисенчук Г.А., Лисенчук С.Г. Стратегія і тактика збірної України з футболу на чемпіонаті світу в Іспанії // Матеріали конференції, присвяченої 90-річчю футбольному клубу «Україна». - Львів, 1.05.1996.– ЛДУ, 1997. - С. 28-30.

  13. Лисенчук Г.А., Лисенчук С.Г., Мічуда Ю.П. Проблеми становлення маркетингу у футбольних клубах України // Матер. Міжнар. наукового конгресу «Сучасний олімпійський спорт» 16-19.05. 1997. - К.: УДУФВС, 1997. - С. 14-15.

  14. Лисенчук Г., Догадайло В., Мунтян В., Колотов В. Контроль і керування тренувальним процесом національної збірної України з футболу під час відбіркового турніру до Ігор ХХVI Олімпіади. // Матер. Міжнар. наукового конгресу «Сучасний олімпійський спорт» 16-19.05. 1997,– К.: УДУФВС, 1997. - С. 82-83.

  1. Лисенчук Г., Крюков Ю, Николаенко В. Основные направления развития футбола в Украине // Матер. Міжнар. наукового конгресу «Сучасний олімпійський спорт» 16-19.05. 1997. - К.: УДУФВС, 1997. - С. 14

  2. Лисенчук Г.А., Лисенчук С.Г. Итоги IV Чемпионата мира по футзалу среди молодежных команд // Сб. «Система подготовки спортсменов высокой квалификации».- К.: НУФВСУ, 1999. – С. 3-5.

  3. Лисенчук Г.А., Костюк А.Н., Аристенко Ю.Г. Общение тренера-преподавателя с занимающимися – как важный фактор в процессе занятий // Сб. «Система подготовки спортсменов высокой квалификации». - К.: НУФВСУ, 1999. – С. 5-6.

  4. Лисенчук Г.А., Крюков Ю.Г. Проблемы спортивных игр в Украине // Материалы IV международного научного конгресса «Олимпийский спорт и спорт для всех: проблемы здоровья, рекреации, спортивной медицины и реабилитации». – Май 16-19, 2000.– К.: НУФВСУ, 2000.– С. 65.

  5. Лисенчук Г.А., Хоршид Ф. Направленность тренировочного процесса в зависимости от индивидуальных особенностей футболистов // Материалы IV международного научного конгресса «Олимпийский спорт и спорт для всех: проблемы здоровья, рекреации, спортивной медицины и реабилитации». - Май 16-19, 2000.- К.: НУФВСУ, 2000.- С. 69.

  6. Лисенчук Г.А., Виндюк В.П., Водян В.И. Из опыта подготовки сборной команды Украины по футболу // Материалы IV международного научного конгресса «Олимпийский спорт и спорт для всех: проблемы здоровья, рекреации, спортивной медицины и реабилитации».- Май 16-19, 2000г.- К.: НУФВСУ, 2000.- С. 209.

  7. Лисенчук Г.А. Ветераны спорта по футболу в деле воспитания подрастающего поколения // Материалы IV международного научного конгресса «Олимпийский спорт и спорт для всех: проблемы здоровья, рекреации, спортивной медицины и реабилитации». – Май 16-19, 2000г. – К.: НУФВСУ, 2000.– С. 659.

  8. Лисенчук Г.А. Основы управления конфликтным взаимодействием в спортивных командах // Материалы IV международной научно-практической конференции «Фізична культура, спорт та здоров`я нації». – Киев-Винница, 2001.– С. 287- 290.

  9. Лисенчук Г.А., Дараган В.Н. Использование игровых средств на основе футбола в физкультурно-оздоровительных занятиях с младшими школьниками // Материалы ІІ международной конференции «Реализация здорового образа жизни – современные подходы». – Дрогобич, 2003. – С. 250- 256.