Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Фізика і хімія поверхні


Бахматюк Богдан Петрович. Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану: Дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / НАН України ; Чернівецьке відділення ін-ту проблем матеріалознавства ім. Францевича. - Чернівці, 2002. - 154арк. - Бібліогр.: арк. 135-154.



Анотація до роботи:

Бахматюк Б.П. Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану. – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю-фізика і хімія поверхні.-Прикарпатський університет імені В.Стефаника, Івано-Франківськ, 2002.

Захищаються 22 наукові роботи, в яких проведено розгорнутий і систематичний аналіз впливу концентрації впроваджених іонів літію на кінетику та термодинаміку електрохімічної інтеркаляції моноселеніду індію і галію та телуриду і селеніду вісмуту. Продовжено дослідження кінетики літій-іонної інтеркаляції дисульфіду титану методом імпедансної спектроскопії на монокристалічних зразках. Визначено основні фактори, які справляють визначальний вплив на зміну термодинамічних та кінетичних параметрів у процесi iнтеркаляції. Вивчена електрохімічна природа інтеркаляції іонів F-, Cl- i H+ в шаруваті монокристали InSe i GaSe та визначено основні термодинамічні характеристики процесу. Пояснено механізм процесу комбінованого інтеркалювання InSe та дослiджено електрохімічну природу впливу інтеркалювання іонами протилежними по окисно–відновній дії на фото-е.р.с. контакту напівпровідник-електроліт. Визначено за електрохімічною методикою вплив впровадження іонів літію і хлору на положення рівня Фермі вихідної матриці та оцінено енергію відштовхування гостьових компонентів в міжшарових прошарках. Досліджено закономірності поляризації подвійного електричного шару, пов’язавши їх з експлуатаційними характеристиками літієвих джерел струму та конденсаторів з подвійним електричним шаром. Підібрано оптимальні режими електрохімічного процесу розпушення кристалічної матриці Bi2Te3. Вивчено закономірності дифузійних процесів у фторованих катодах селеніду вісмуту.