Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Семко Олександр Францович. Трубна вагітність після допоміжних репродуктивних технологій (діагностика, лікування і реабілітація) : дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 122арк. — Бібліогр.: арк. 103-122.



Анотація до роботи:

Семко О.Ф. Трубна вагітність після допоміжних репродуктивних технологій: діагностика, лікування і реабілітація. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України. – Київ, 2007.

Наукова робота присвячена зниженню частоти порушень репродуктивної функції жінок після лапароскопічного лікування трубної вагітності на основі розробки алгоритму діагностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів. Вивчені порівняльні аспекти анамнезу, клінічного перебігу, діагностики і лікування трубної вагітності у пацієнток після допоміжних репродуктивних технологій і мікрохірургічного лікування трубно-перитонеальної неплідності. Встановлена роль допоміжних репродуктивних технологій і мікрохіругічного лікування трубно-перитонеальної неплідності в генезі трубної вагітності. Розроблені і упроваджені практичні рекомендації по зниженню частоти порушень репродуктивної функції жінок після лапароскопічного лікування трубної вагітності на фоні допоміжних репродуктивних технологій і мікрохірургічного лікування трубно-перитонеальної неплідності.

У дисертації наведені дані і нове вирішення наукової задачі сучасної гінекології – зниження частоти патології репродуктивної системи у пацієнток з ТВ після допоміжних репродуктивних технологій на основі розробки і впровадження алгоритму діагностичних, лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів.

  1. Чинниками ризику для настання ТВ після ДРТ є: вік понад 30 років, порушення менструального циклу, запальні захворювання геніталій, операції на додатках матки, внутрішньоматкова контрацепція, ранній початок статевого життя, зниження показників спермограми у статевих партнерів і ускладнений перебіг попередніх гестацій.

  2. Основними клінічними симптомами ТВ є затримка місячних (72,4%); болі в животі (77,3%) і кров'яні виділення із статевих шляхів (71,0%). Частота цих симптомів нижче у пацієнток після мікрохірургічних операцій на трубах (61,7%; 66,0% і 59,6%) і ще менше у жінок після ДРТ (54,3%; 31,4% і 25,8% відповідно).

  3. Частота ТВ, що перервалася, значно вище у жінок, що не спостерігалися на диспансерному обліку в порівнянні з пацієнтками після мікрохірургічних операцій і ДРТ: по типу трубного аборту – у 29,7%; 27,7% і 17,2%; з розривом маткової труби – у 40,0%; 27,7% і 8,5% відповідно.

  4. Діагностична цінність різних методів дослідження при обстеженні пацієнток з підозрою на ТВ знаходиться в наступній послідовності: лапароскопія (1,0); визначення в сечі та крові ХГЛ (0,97); ультразвукове дослідження органів малого тазу вагінальним датчиком (0,88) і черевностіночним датчиком (0,87); вишкрібання стінок порожнини матки (0,71); кульдоцентез (0,63) і гінекологічне обстеження (0,49).

  5. Традиційне ведення пацієнток після ендовідеохіругічного втручання при ТВ є недостатньо ефективним, ніж при використовуванні у відновному лікуванні комплексу антигомотоксичних препаратів.

  6. Використання розробленої методики з використанням антигомотоксичної терапії у хворих з ТВ на фоні ДРТ дозволяє протягом 18 місяців після операції в 30,6% поновити репродуктивну функцію, а також знизити частоту патологічних змін репродуктивного здоров’я жінок.

Публікації автора:

1. Семко А.Ф. Особенности эктопической беременности после вспомогательных репродуктивных технологий // Зб. наук. праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. – 2003. – Вип.12. – Кн. – С. 153-157.

2. Семко А.Ф. Диагностика и лечение внематочной беременности после вспомогательных репродуктивных технологий // Зб. наук. праць „Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики”. – Київ-Луганськ, 2004. – Вип. 11. – С. 147-151.

3. Семко А.Ф. Трубная беременность после вспомогательных репродуктивных технологий: диагностика, лечение и реабилитация // Репродуктивное здоровье женщины. – 2006. – № 2 (часть 1). – С. 135-137.

4. Семко А.Ф. Внематочная беременность после вспомогательных репродуктивных технологий // Тез. докл. научн.-практ. конф. «Актуальные аспекты репродуктивного здоровья«. – Репродуктивное здоровье женщины. – 2004. – № 2. – С. 162.