Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право


231. Підюкова Тетяна Петрівна. Цивільно-правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності (за нереабілітуючими обставинами): дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Підюкова Т.П. Цивільно-правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності (за нереабілітуючими обставинами). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. – Київ, 2004.

Дисертація є самостійною завершеною науковою роботою, першим в Україні комплексним дослідженням у правовій науці, що присвячене вдосконаленню правового механізму застосування правових засобів, спрямованих на захист законних прав та інтересів фізичних та юридичних осіб, що зазнали матеріальної і моральної шкоди від злочинів.

У роботі дано визначення цивільно-правових наслідків, що спричиняються цивільним правопорушенням (дією чи бездіяльністю), як шкідливі зміни в об’єктах (соціальних цінностях), що охороняються цивільним законодавством. Де невиконання абсолютного юридичного обов’язку завжди призводить до відповідних цивільно-правових наслідків – порушення чужого суб’єктивного права і при наявності передбачених чинним законодавством підстав породжує деліктні зобов’язання, що є, по суті, наслідком протиправної поведінки особи.

У дисертаційному дослідженні дістало подальшого розвитку положення, що після закриття кримінальної справи та звільнення особи від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами змінюється і процесуальна форма захисту прав потерпілого – вона переноситься у сферу цивільного процесу, де захист матеріально-правового домагання потерпілого залишається без змін (предмет, підстава позову тощо).

Публікації автора:

1. Підюкова Т.П. Цивільно-правові засоби забезпечення законних прав та інтересів фізичних і юридичних осіб при звільненні від кримінальної відповідальності // Держава і право: Зб. наук. праць. Юридичні і політичні науки. – Вип. 13. – К:. Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2001. – С. 267–270.

2. Підюкова Т.П. Цивільно-правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами як різновид зобов’язань із заподіяння шкоди. Відмінність договірних зобов’язань від позадоговірних // Держава і право: Зб. наук. праць. Юридичні і політичні науки. – Вип. 19. – К:. Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2003. – С. 341–345.

3. Підюкова Т.П. Повне відшкодування (загладжування) заподіяної злочином шкоди як обов’язкова умова в застосуванні нереабілітуючої підстави для звільнення від кримінальної відповідальності // Наук. вісн. Нац. акад. внутр. справ України. – № 2. – К.: Нац. акад. внутр. справ України, 2003. – С. 219–222.

4. Підюкова Т.П. Організація підготовки кадрів оперативних служб міліції щодо забезпечення майнових прав громадян, постраждалих від злочину при звільненні від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав // Міжнар. наук.-практ. конф. “Актуальні проблеми підготовки кадрів і роботи з персоналом оперативних служб міліції” (Київ, 27–28 берез. 2003 р.). – К.: Нац. акад. внутр. справ України, 2003. – С. 239–241.