Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


641. Руссу Людмила Володимирівна. Удосконалення дезінтоксикаційної терапії хронічних гепатитів у дітей: дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Руссу Л.В. Удосконалення дезінтоксикаційної терапії хронічних гепатитів у дітей. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.10 – педіатрія.

Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, Київ, 2004 р.

У роботі на основі сучасних методів дослідження вивчені особливості функціонального стану печінки, білкового обміну, синдромів цитолізу і холестазу у дітей із хронічними гепатитами в залежності від етіології хвороби. Аналіз анамнезу обстежених пацієнтів виявив несприятливі фактори, що здатні впливати на розвиток і ступінь активності хронічного гепатиту у дітей. Вивчено чутливість, специфічність і прогностична цінність біохімічних показників щодо прогнозу помірного ступеня активності хронічних гепатитів. Проведено аналіз кореляційних співвідношень значень показників цитолізу, холестазу й ендогенної інтоксикації у дітей із хронічними гепатитами. З метою більш сприятливої клінічної динаміки захворювання, поліпшення результатів загальноприйнятої терапії у дітей із хронічними гепатитами в комплекс лікувальних заходів включений вітчизняний препарат сорбційно-детоксикаційної дії – мікроволокнистий високоструктурованний вуглецевий активований сорбент нового (5-го) покоління. Продемонстровано ефективність застосування ентеросорбції в комплексній терапії ХГ. Проведено аналіз катамнестичних спостережень через рік після завершення лікувально-реабілітаційного комплексу.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що виявляється у підвищенні ефективності діагностики та лікування хронічних гепатитів шляхом розроблення показань і методики ентеральної детоксикації при застосуванні мікроволокнистих високоструктурованих вуглецевих активованих сорбентів з урахуванням клініко-лабораторних особливостей захворювання.

1. Особливості клінічного перебігу хронічних вірусних гепатитів у дітей на сучасному етапі визначаються не тільки етіологією гепатиту та ступенем активності захворювання, а також факторами преморбідного фону та наявністю супутніх захворювань у дитини.

2. ХВГ В та ХВГ С супроводжуються ендогенною інтоксикацією з підвищенням концентрації середньомолекулярних пептидів і величини лейкоцитарного індексу інтоксикації, порушеннями пігментного та білкового видів обміну речовин, які клінічно проявляються у зростанні активності лужної фосфатази, гаммаглутамілтранспептидази та -глобуліну в сироватці крові

3. Зростання концентрації середньомолекулярних пептидів та активності гаммаглутамілтранспептидази у сироватці крові дітей з хронічними вірусними гепатитами попереджає появу перших клінічних симптомів захворювання та знаходиться в залежності від ступеня активності захворювання, виду гепатиту та періоду хвороби.

4. Аналіз кореляційних зв'язків між вивченими показниками в клінічних групах встановив сильну залежність між синдромами цитолізу, холестазу, інтоксикації у хворих з низьким і помірним ступенем активності. При мінімальній активності процесу виявлена середньої сили пряма кореляційна залежність між синдромами інтоксикації, холестазу та цитолізу.

5. Середньомолекулярні пептиди, лужна фосфатаза і лейкоцитарний індекс інтоксикації на початку лікування мали середню чутливість, високу специфічність і високу прогностичну цінність та можуть використовуватися як маркери помірного ступеня активності захворювання.

6. Включення методу ентеральної детоксикації до терапії хронічних вірусних гепатитів у дітей не викликає побічних реакцій і ускладнень та сприяє позитивній клініко-лабораторній динаміці патологічного процесу, що проявляється скороченням тривалості жовтяничного синдрому, зменшенням розмірів паренхіматозних органів, відновленням функції печінки і нервової системи у більш короткі терміни, зменшенням інфузійної терапії, швидкою елімінацією білірубіну та середньомолекулярних пептидів з крові, зниженням активності гаммаглутамілтранспептидази, лужної фосфатази та зменшенням величини лейкоцитарного індексу інтоксикації, терміну перебування в стаціонарі хворих дітей.

7. Катамнестичне спостереження, проведене через рік після завершення лікувально-реабілітаційного впливу із застосуванням ентеросорбції, встановило поліпшення перебігу захворювання, прогнозу в плані зниження кількості рецидивів до 0% у дітей з мінімальним ступенем активності ХВГ В, 2.12% у дітей з низьким ступенем активності ХВГ В і С та до 4,26% у дітей з помірним ступенем активності ХВГ В і С, при зменшенні медикаментозного навантаження.

Публікації автора:

  1. Сучасний стан та перспективи лікування хронічних вірусних гепатитів у дітей // Вісник морської медицини. – 2001. – Т.16, №4. – С.62 – 67. (співавт. І.Л.Бабій, А.О.Зубкова, Н.О.Нікітіна, Л.В.Васильченко). Участь у написанні 25% посібника, літературно оформила фрагмент роботи.

    Энтеросорбенты нового 4-го поколения на основе углерода и терапевтические возможности энтеросорбции в педиатрической практике // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупіка. – Київ, 2001. – Випуск 10. – Книга 2. – С.723-729. (співавт. І.Л.Бабій).

    Динамика уровня среднемолекулярных пептидов при хронических вирусных гепатитах у детей под влиянием препарата белосорб как объективный критерий дезинтоксикации // Вісник морської медицини. – 2002. Т.17, №1. С. 51-54.

    Клініко-біохімічне обґрунтування застосування ентеросорбції у дітей з хронічними вірусними гепатитами В і С // Одеський медичний журнал. – 2003. Т. 75, №1. С.36-39.

    5. Патент на винахід №64062 А, МПК7: А 61 В 5/145 № заяви 2002064719 пріоритет 10.06.02, виданий 16.02.2004 “Спосіб діагностики ступеня тяжкості синдрому ендогенної інтоксикації у дітей з хронічними вірусними гепатитами В і С.”

    6. Патент на винахід №61431 А, МПК 7А61К33/44 № заяви 2003020968, пріоритет 04.02.2003, виданий 17.11.03 “Спосіб лікування хронічних вірусних гепатитів В і С у дітей”.

    1. Застосування ентеросорбентів 4-го покоління в комплексній терапії холецистохолангіта // Тез. доп. 66 підсумкової студентської наукової конференції. – Одеса. – 1997. – С.67.

    2. Применение энтеросорбентов 4-го поколения в комплексном лечении хронических вирусных гепатитов // Тез. доп. V Всеукраїнської наук. практ. конф. “Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини”. – Одеса. – 1999. – С.212.

    3. Процессы мембранодеструкции при поражении билиарной системы у детей // Тез. доп. V Всеукраїнської наук.-практ. конф. “Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини”. – Одеса. – 1999. – С.279-280. (співавт. В.А.Розанов).

    4. Обґрунтування та апробація застосування ентеросорбції в комплексному лікуванні хронічних вірусних гепатитів // Тез. доп. 10 з’їзду педіатрів України. ПАГ. – Київ. – 1999. - №4. – С.48. . (співавт. І.Л.Бабій, Н.О.Нікітіна, А.П.Пахомов).

    5. Коррекция эндогенной интоксикации при хронических вирусных гепатитах у детей // Тез. доп. ІV наук. практ. конф. дитячих гастроентерологів України “Хронічні гепатити у дітей – проблеми діагностики, клініки, лікування і профілактики”. – Чернівці. – 2000. – С.65-66. (співавт. І.Л.Бабій, Н.О.Нікітіна, А.П.Пахомов).

    6. Энтеросорбция как метод детоксикации организма при хронических вирусных гепатитах у детей // Тез. доп. VІ Міжнародної наук.-практ. конф. “Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини”. – Одеса. – 2000. – С.183. (співавт. І.Л.Бабій, Н.О.Нікітіна, А.П.Пахомов).

    7. Роль иммунных комплексов и их динамика в процессе лечения хронических вирусных гепатитов у детей // Тез. доп. VІІІ наук.-практ. конф. “Актуальные проблемы абдоминальной патологии у детей”. – Москва. – 2001. – С.125-126. (співавт. І.Л.Бабій, Н.О.Нікітіна, А.П.Пахомов).

    8. Определение лейкоцитарного индекса интоксикации для диагностики степени тяжести синдрома эндогенной интоксикации у детей с хроническими вирусными гепатитами В и С // Тез. доп. ІХ наук.-практ. конф. “Актуальные проблемы абдоминальной патологии у детей”. – Москва. – 2002. – С.125-126. (співавт. І.Л.Бабій, Губень, А.П.Пахомов).