Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Чубатий Андрій Іванович. Удосконалення методів діагностики і лікування хворих з внутрішнім ендометріозом : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2006.



Анотація до роботи:

Чубатий А.І. Удосконалення методів діагностики і лікування хворих з внутрішнім ендометріозом. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство і гінекологія. – Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, Київ, 2006.

Проведені комплексні інструментальні і клініко-лабораторні обстеження 120 жінок з внутрішнім ендометріозом. Доведена висока ефективність запропонованого методу ультразвукової діагностики внутрішнього ендометріозу в порівнянні з вже існуючими. Вивчено характер міжгормональних співвідношень гонадотропінів (ФСГ і ЛГ) та стероїдних гормонів яєчників у хворих з внутрішнім ендометріозом. Вивчена роль визначення СА-125, як маркеру ендометріозу. Проведена порівняльна оцінка УЗД та гістологічних результатів стосовно гіперпластичних процесів ендометрію. В основну групу було включена 96 жінок з внутрішнім ендометріозом, які були розприділені на чотири групи в залежності від того чи іншого методу лікування яке їм проводилось. Ефективність проведеної терапії оцінювалась відразу ж після лікування і через 6 місяців після його закінчення. За результатами дослідження встановлено високу інформативність запропонованого методу діагностики внутрішнього ендометріозу (98,5%) і гіперпластичних станів ендометрію, які його часто супроводжують. Встановлено високу терапевтичну ефективність застосування аналогів рилізінг-гормонів і запропонованого методу лікування з використанням синтетичних гестагенів не тільки для терапії внутрішнього ендометріозу, а й для лікування гіперпластичних процесів ендометрію. Все це дозволяє пропонувати метод ультразвукової діагностики з використанням газу в якості контрастного середовища і методи лікування шляхом призначення аналогів рилізінг-гормонів і гестагенів в дозі, яка залежить від фази циклу для широкого застосування в практичній діяльності відповідних лікувальних закладів.

У дисертації наведено нове вирішення актуальної наукової задачі – підвищення ефективності діагностики і лікування внутрішнього ендометріозу шляхом ранньої ультразвукової діагностики та індивідуалізації лікування хворих з внутрішнім ендометріозом з врахуванням стану ендометрію.

  1. Ефективність існуючих методів ультразвукової діагностики внутрішнього ендометріозу за нашими даними становить 87,5%. Застосування запропонованого способу діагностики внутрішнього ендометріозу з використанням в якості контрасного середовища – газу, дозволяє підвищити ефективність діагностики до 98,5%.

  2. Характерними ознаками аденоміозу є збільшення у цієї категорії хворих рівнів ЛГ (в 2,67 рази) і ФСГ (в 1,98 рази) переважно в ІІ фазі менструального циклу, а також збільшення рівня естрадіолу, особливо в фолікуліновій фазі менструального циклу (в 2,13 рази).

  3. Підвищення рівня СА-125 в сироватці крові (за нашими даними в 3,1 рази) у жінок з внутрішнім ендометріозом є ефективним діагностичним маркером, для підтвердження наявності цієї патології.

  4. У хворих з внутрішнім ендометріозом в 31,3% випадків (за даними УЗД) і в 34,4% випадків (за даними гістологічного дослідження) мають місце прояви гіперпластичних процесів ендометрію.

  5. Для гістологічного підтвердження наявних ультразвукових ознак гіперплазії ендометрію перед початком лікування хворих з внутрішнім ендометріозом, необхідно проводити аспіраційну біопсію з наступним гістологічним дослідженням.

  6. Найбільш ефективними методами лікування гіперпластичних процесів ендометрію у хворих з внутрішнім ендометріозом є призначення дифереліну або оргаметрилу з кореляцією дози в залежності від фази циклу. Частота проявів гіперпластичних процесів ендометрію при цьому зменшується, відповідно, в 3 і в 4 рази.

  7. При застосуванні синтетичних гестагенів з кореляцією дози в залежності від фази менструального циклу спостерігаються зменшення больового синдрому в 7 раз, диспаріурії – в 5,5 раз, порушень менструального циклу – в 2 рази.