Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Герасимова Оксана Леонідівна. Удосконалення методів управління вартістю будівельних проектів : дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. - Д., 2006.



Анотація до роботи:

Герасимова О.Л. – Удосконалення методів управління вартістю будівельних проектів. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – Управління проектами та програмами – Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Дніпропетровськ, 2005.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності управління фінансовими ресурсами в рамках управління вартістю будівельного проекту, вдосконаленню методів бюджетування, моніторингу та корегування витрат. В роботі вдосконалені процеси управління фінансовими ресурсами на різних стадіях реалізації проекту. Отримані прогнозні моделі руху фінансових ресурсів на передінвестиційній фазі реалізації проекту. На підставі нормативного підходу до формування собівартості будівельно-монтажних робіт розроблена методика планування фінансових ресурсів відповідно до структури рахунків витрат проекту. Удосконалені методи контролю вартості проекту, які дозволяють провести комплексну оцінку використання фінансових ресурсів за певний часовий інтервал з урахуванням інформації по плановому і фактичному графіку виконання будівельно-монтажних робіт, бюджетних і фактичних витрат. На базі аналізу вартості запропонована методика планування витрат.

Отримані в ході дисертаційного дослідження результати в сукупності вирішують актуальну науково-практичну задачу підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами при реалізації будівельних проектів шляхом удосконалювання процесів вартісного аналізу, планування та контролінгу витрат.

1. На підставі аналізу існуючого досвіду в сфері управління інвестиційними проектами показано, що однією з найважливіших умов інвестування є забезпечення раціоналізації використання фінансових ресурсів. Виявлено, що, незважаючи на велику кількість робіт з теоретичного забезпечення управління фінансовими ресурсами в рамках управління вартістю проекту, залишається багато невирішених задач, у тому числі, відсутні розробки по створенню інтегрованих інформаційних систем управління фінансовими ресурсами, що враховують більш низький рівень менеджменту вітчизняних інвестиційно-будівельних компаній. Відсутні системи планування та контролю вартості на базі нормативного обліку витрат, який діє у вітчизняній практиці ціноутворення в будівництві, що призводить до диспропорцій при виконанні проекту готовими програмними продуктами інформаційних систем управління проектами, які розроблені закордонними компаніями.

2. Показано, що управління проектами повинне здійснюватися з застосуванням аутсорингу бізнесів-процесів і системної інтеграції, що дозволяє сформувати довгострокову концепцію оптимізації й автоматизації процесів управління фінансовими ресурсами. Комплексний підхід до вирішення задачі раціоналізації фінансових ресурсів у довгострокових капітальних вкладеннях повинні здійснювати фірми-девелопери, які спеціалізуються на цьому процесі.

3. Розроблено економіко-математичну модель балансу фінансових ресурсів при реалізації будівельних проектів з урахуванням різних джерел фінансування, яка дозволяє здійснити контролінг та моніторинг прибуткових і видаткових статей бюджету. Розроблені підмоделі мінімізації прямих та непрямих витрат з урахуванням тимчасових обмежень.

4. Отримано прогнозні моделі руху фінансових ресурсів з використанням методів диференційного розрахунку на передінвестиційній фазі реалізації проекту до розробки робочої документації, що дозволяють формувати попередній бюджет на підставі укрупнених показників вартості будівництва для надання потенційним інвесторам.

5. Удосконалено методику розробки оптимального плану розподілу фінансових ресурсів при складанні бюджету проекту з використанням існуючих інформаційних технологій в області управління проектами і ціноутворення в будівництві, що значно полегшують збір, збереження, пошук, обробку, відображення та передачу інформації, а також здатні оптимізувати фінансові потоки проекту.

6. Сформовано структуру рахунків витрат будівельного проекту, на підставі якої створена сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються для надання і збереження облікової інформації на необхідному рівні деталізації, аж до верхнього рівня, що характеризує бюджет проекту.

7. Розроблено моделі руху фінансових ресурсів у відповідності зі структурою витрат проекту, яка передбачена нормативними документами системи ціноутворення в будівництві, для калькулювання собівартості будівельно-монтажних робіт і наступного моніторингу вартісних показників реалізації проекту з метою виявлення відхилень від бюджету.

8. Удосконалено методи контролю вартості проекту на базі індексного аналізу, що дозволяють провести комплексну оцінку стану використання фінансових ресурсів на сучасний момент часу з урахуванням інформації по плановому і фактичному графіку виконання будівельно-монтажних робіт, бюджетних і фактичних витрат. Отримано вираз для оцінки факторів, що впливають на хід виконання проекту з погляду вартісних та тимчасових обмежень.

9. Визначено коригувальні дії, що дозволяють мінімізувати відхилення від графіка витрати коштів у концепції управління вартістю протягом життєвого циклу проекту.

10. Результати досліджень доведені до практичної реалізації. Запропоновані методи управління вартістю будівельних проектів були схвалені та використані будівельними організаціями при фінансовому моніторингу реалізації інвестиційних проектів та розробці нормативно-методичної документації.

Основні положення дисертації викладені в наступних роботах:

1. Драгун Л.Н., Герасимова О.Л. Использование факторного анализа в производственно-хозяйственной деятельности предприятия // Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. - Дн-ськ: ПДАБтаА, 1998. -№6. - С.16-18 (автору належить концепція факторної моделі оцінки ефективності використання ресурсів).

2. Драгун Л.Н., Герасимова О.Л. Совершенствование методики нормирования и планирования оборотных средств строительных организаций // Строительство. Материаловедение. Машиностроение: Сб. научн. тр. - Дн-ск: ПГАСиА, 1998. - С.32-33 (автору належить розробка методики нормування та планування коштів будівельних організацій).

3. Герасимова О.Л. Модернизация управления оборотными средствами строительных организаций в рыночных условиях хозяйствования // Проблеми реконструкції та експлуатації промислових та цивільних об’єктів: Сб. наук. праць. – Дн-ськ: ПДАБА, 1999. – С.290-294.

4. Драгун Л.Н., Герасимова О.Л. Методика определения факторов эффективного использования оборотных средств строительной организации // Управління проектами та розвиток виробництва (спец. випуск). – Будінформ, 2000. - №2. - С. 57-61 (автор розробив алгоритм та блок-схему визначення ефективності використання коштів будівельної організації).

5. Драгун Л.Н., Герасимова О.Л., Бородин М.А. Модель баланса финансовых ресурсов при реализации строительных проектов // Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. – Дн-ськ: ПДАБтаА, 2004. - №4. – С.4-9 (автором була розроблена загальна модель балансу фінансових ресурсів).

6. Драгун Л.Н., Герасимова О.Л. Общая схема финансирования проекта на прединвестиционной стадии // Новини науки Придніпров’я. – Дн-ськ: РВА „Дніпро-VAL”, 2005. - №1. – С.45-48 (автором запропонована загальна схема фінансування на передінвестиційній фазі реалізації проекту).

7. Чайка Н.А., Герасимова О.Л. Планирование движения финансовых ресурсов при реализации проектов реконструкции зданий и сооружений // Строительство, материаловедение, машиностроение: Сб. науч. тр. – Дн-ск: ПГАСА, 2005. - Вып. 31 – С.82-86 (автор розробив моделі руху грошових коштів).

8. Чайка Н.А., Герасимова О.Л., Матюшенко А.С. Перспективы использования зарубежного опыта ценообразования в отечественном инвестиционном процессе // Строительство, материаловедение, машиностроение: Сб. науч. тр. – Дн-ск: ПГАСА, 2005. - Вып. 34. – С.84-88 (автору належить систематизація закордонних методів ціноутворення).