Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Радван Ібрахім. Удосконалення технології та вибір параметрів процесу формування армоцементних пластин в умовах будівельного майданчика : Дис... канд. наук: 05.23.08 - 2008.



Анотація до роботи:

Радван Ібрахім. Удосконалення технології і вибір параметрів процесу формування армоцементних пластин в умовах будівельного майданчика. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – технологія та організація промислового та цивільного будівництва. - Харківська національна академія міського господарства, Харків, 2008.

Мета роботи – створення комплексу організаційно-технологічних рішень, спрямованих на зведення огороджуючих конструкцій у малоповерховому житловому будівництві, які відповідають вимогам із міцності та стійкості і виробляються із матеріалів мінімальної вартості, підібраних строго за функціональним призначенням та з широким використанням відходів виробництва. Аналіз літературних джерел дозволив обґрунтовано вибрати складові елементи композиту у вигляді армоцементної оболонки, що зміцнюється за допомогою стрижневих елементів і зміцнювального засипання з місцевих матеріалів.

Механізація виробничого процесу формування армоцементної оболонки забезпечується завдяки застосуванню нового способу і пристрою для виробництва тонкостінних армоцементних елементів, запатентованого в Російській Федерації за участю керівника розробки. Докладно розроблений технологічний процес формування, визначені параметри виробничого процесу і конструктивно-технологічні параметри мобільного пристрою, що дозволяє робити збірні елементи в безпосередній близькості до об'єкта, що зводиться.

Зроблено розрахунок продуктивності й енерговитрат. Виконано аналіз техніко-економічної ефективності. Доведено, що в результаті практичного застосування розробки вартість зведення огороджуючих конструкцій зменшується в 3-4 рази, а енерговитрати – у 2 рази.

В дисертаційній роботі наведено нове вирішення актуального науково-прикладного завдання підвищення ефективності малоповерхового будівництва для віддалених районів країн Близького Сходу шляхом використання удосконаленої технології виготовлення армоцементних оболонок в умовах будівельного майданчика із підібраними параметрами процесу їх формування, яке полягає у наступному:

1. Поставлена в роботі мета значного зниження вартості несучих стін будинків малоповерхової масової забудови досягнута шляхом заміни традиційно застосовуваних для цього матеріалів і способів виробництва робіт композитом, що складається з конструктивної складової у вигляді тонкостінних зовнішньої і внутрішньої армоцементних оболонок, які складаються з окремих пластин, що об’єднуються каркасом, що зводять із залізобетонних стрижневих елементів і засипки-утеплення, що розташовується між армоцементними оболонками.

2. Для практичної реалізації поставленої мети обрано ефективні технічні засоби й способи виробництва, основним з яких є новий бетонометальний пристрій, що розроблений за участю наукового керівника і захищено патентом Російської Федерації. Він використаний для формування армоцементних пластин способом ударно-імпульсного ущільнення, що дозволяє в широких межах змінювати параметри технологічного процесу ущільнення і склад бетонних сумішей, що для цього застосовуються.

3. Характерною рисою дослідженого способу ударно-імпульсного ущільнення є його циклічність і двостадійність. Циклічність виявляється на роздільній стадії процесу і полягає в тому, що суха або злегка зволожена цементно-піщана суміш, яка надходить на переробку у вигляді суцільного потоку, захоплюється лопатками (або трубчастими елементами) роторів у вигляді окремих елементів порціями, що розганяються до необхідної швидкості руху. Під дією відцентрової сили порції скидаються з лопаток, розсіюючись при цьому на окремі зерна піску, цементу і води, що вводяться в потік у стані вільного польоту зі швидкістю, що дорівнює швидкості обертання роторів.

4. Друга стадія процесу виробництва настає в момент контакту часток потоку з поверхнею раніше сформованого шару і протікає практично миттєво. При цьому зерна заглиблюються у цей шар на деяку глибину, при оптимумі приблизно рівну половині середнього діаметра зерна, затративши на це весь свій запас кінетичної енергії і залишаючись у сформованому шарі.

5. У процесі експериментальних досліджень, проведених у лабораторії і на практиці, у зв'язку з недосконалістю виготовленого технологічного устаткування частоту обертання роторів приймали в межах 1000-3000 об./хв., що відповідало швидкості руху часток дискретного потоку в межах 30-42 м/с. При цьому показники міцності зразків бетону не набагато перевищували марочну міцність застосовуваного цементу. А тому існує значний резерв для подальшого удосконалення дослідженого методу ударно-імпульсного ущільнення і розширення галузі його застосування у практиці будівництва.

6. Незважаючи на те, що в даній роботі використані далеко не повні можливості ударно-імпульсної технології ущільнення, шляхом техніко-економічного аналізу процесу зведення несучих стін із запропонованого композиту в порівнянні із стінами з цегли встановлено, що сума витрат ресурсів знижується у 3-4 рази, а енергетичні витрати при зведенні збірних армоцементних елементів на установці ударно-імпульсного ущільнення зменшуються в 2- 2,5 рази.

Публікації автора:

1.Редуан Сулейман Ибрагим. Особенности малоэтажного строительства в условиях республики Ливан /Редуан Сулейман Ибрагим //Коммунальное хозяйство городов: Научн.-техн. сб.– Вып.55.– К.: Техніка, 2004. –С.346-349.

2.Р.С. Ибрагим. Лопастной питатель с увлажняющим устройством для стабилизации процесса механического торкретирования с комплексной расширяющей добавкой /А.А. Качура, А.С. Лапшин, С.О. Мусин, Р.С. Ибрагим, Ю.В. Войтюк, А.Н. Третинник, Д.Ю. Парамонов //Коммунальное хозяйство городов: Научн.-техн. сб. – Вип.60. - К.: Техніка, 2004.- - С.90-95 (здобувачем обґрунтовано конструктивні особливості обладнання для бетонування оболонок та склад і властивості суміші).

3.Р.С. Ібрагім. Струменеве бетонування та безвихрові пристрої для його реалізації. /М.Г. Дюженко, А.О. Качура, М.Г. Костюк, Ю.В. Войтюк, М.О. Третинник, Р.С. Ібрагім //Промислова гідравліка і пневматика. - 2006. – №4(14). -С.27-29. (здобувачем обґрунтовано конструктивні особливості обладнання для бетонування оболонок).

4.Р.С. Ибрагим. Расчет конструктивних параметров безвихревого роторного метателя для механического торкретирования /Ю.В. Войтюк., В.Г. Гончар, М.Г. Дюженко, Р.С. Ибрагим, А.А. Качура , А.Н. Третинник //Моделирование и оптимизация в материаловедении: МОК 43: междунар. науч.- техн.. конф. 22-23 апреля 2004 г.: тезисы докл. - Одесса, 2004.– С.196-197. (здобувачу належить методика та результати розрахунків конструктивно-технологічних властивостей обладнання).

5.Р.С. Ибрагим. Моделирование системы и выбор параметров технических средств механического торкретирования / А.А. Качура, А.С. Лапшин, Р.С. Ибрагим //Матеріали ХХХІІ науково-технічної конференції викладачів, аспірантів і співробітників ХНАМГ, частина 1. Будівництво. Архітектура. Екологія. – Харків, 2004. – С.15-16. (здобувачем запропоновано модель технологічної системи та її використання для підбору раціональних параметрів торкрет-бетонування).

6.Р.С. Ибрагим. Динамическая балансировка роторов в составе агрегата ротационного силового уплотнения бетона /М.Г. Дюженко, А.А. Качура, Н.Г. Костюк, Р.С. Ибрагим, В.Г. Гончар , А.В. Баглай, М.А. Демин// Моделирование и оптимизация в материаловедении: МОК 44: междунар. науч.- техн.. конф. 21-22 апреля 2005г.: тезисы докл.. –Одесса, 2005. - С.184-185. (здобувачем обґрунтовано деталі конструкції робочих органів для виробництва армоцементних панелей).

7.Р.С. Ібрагім. Використання відходів черепашника в малоповерховому житловому будівництві за новою конструктивно-технологічною системою «ЕКВАДРА». / М.Г. Дюженко, А.А. Качура, Р.С. Ібрагім, Л.Г Ольховий //Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: міжнар. наук.-практ. конференція, 12-16 вересня 2005р.: тези доп. – Харків, 2005.– С.25-28. (здобувачем обґрунтувано конструкції та технології влаштування зовнішніх стін малоповерхових будинків із армоцементних панелей).

8.Р.С. Ибрагим. К расчету прочности бетона ротационной технологии / М.Г. Дюженко, А.А. Качура, Ю.В. Войтюк, А.Н. Третинник, Р.С. Ибрагим //Компьютерное материаловедение и обеспечение качества: МОК 45: междунар. науч.- техн. конф., 28-29 апреля 2006г.: тезисы докл. – Одесса, 2006. – С.103-104. (здобувачу належать результати досліджень міцності зразків, що отримано на експериментальному обладнанні).

9.Р.С. Ибрагим. Производительность устройства в процессе ударно-импульсного уплотнения /В.Я. Бабиченко, В.И. Данелюк, М.Г. Дюженко, А.А. Качура, Р.С. Ибрагим //Моделирование в компьютерном материаловедении: МОК 46: междунар. науч.- техн.. конф., 26-27 апреля 2007г.: тезисы докл., - Одесса, 2007. – С.219-220. (здобувачем викладено методику та результати розрахунків потужності та енергоефективності запропонованої технології).