Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Рухомий склад залізниць та тяга поїздів


Куденко Ігор Олексійович. Удосконалення технології технічного обслуговування та ремонту пасажирських вагонів, що вичерпали ресурс : Дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / Українська держ. академія залізничного транспорту. — Х., 2006. — 250арк. : рис., табл. — Бібліогр.: арк. 172-182.



Анотація до роботи:

Куденко І. О. Удосконалення технології технічного обслуговування та ремонту пасажирських вагонів, що вичерпали ресурс – рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальностью 05.22.07 – рухомий склад залізниць та тяга поїздів. – Українська державна академія залізничного транспорту, Харків, 2006.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної наукової задачі – удосконалення технології технічного обслуговування та ремонту вагонів з продовженим строком служби на основі достовірної інформації про технічний стан вагонів, яка отримана за допомогою аналітичних та експериментальних методів, для прийняття науково-обґрунтованих рішень по корегуванню технологічних процесів. Головну увагу приділено розробці найбільш доцільного методу дослідження технічного стану пасажирських вагонів з врахуванням відпрацьованого ресурсу, та розробці моделі системи технічного обслуговування та ремонту вагонів з врахуванням відпрацьованого ресурсу.

Вирішення завдань поставлених в дисертаційної роботі здійснено за допомогою розробленої математичної моделі оцінки технічного стану вагонів з продовженим строком служби та моделі системи технічного обслуговування та ремонту вагонів з продовженим строком служби.

За допомогою даних моделей, спираючись на сучасні можливості обчислювальної техніки, розкриваються якісні залежності між параметрами які контролюються при технічному обслуговуванні і ремонті вагонів, що дає можливість не тільки визначати стан вузла або вагона в цілому, але і проводити корегування робіт, які виконуються при технічному обслуговуванні і ремонті.

Ключеві слова: пасажирський вагон, металоконструкції кузова, корозійні пошкодження, діагностика, технічне обслуговування та ремонт, кінцево-елементна модель, прогнозування, залишковий ресурс, міцність, аналітичні розрахунки, експеримент, технологічний процес.

  1. В сучасних умовах одним із основних напрямків забезпечення перевезення пасажирів є необхідність підтримки розмірів пасажирського парку вагонів за рахунок удосконалення технології технічного обслуговування та ремонту вагонів, що відпрацювали ресурс. За результатами дисертаційних досліджень показано, що строк служби пасажирських вагонів може бути подовженим до 5 років.

  2. За результатами обстеження пасажирських вагонів виявлено, що розроблена технологія передбачає вибіркове обстеження кузова в трьох зонах по довжині вагона і в декількох перерізах по настилу підлоги, висоті бокової стінки і даху. Контрольні точки вибрані так, що дозволяють при обмеженій вибірці замірів оцінити загальний технічний стан кузова вагона.

  3. Аналіз існуючої системи технічного обслуговування і ремонту вагонів показав, що вирішення задачі подовження їх строку потребує індивідуальної оцінки технічного стану пасажирських вагонів.

  4. Для розрахункової оцінки міцності елементів конструкцій кузова вагона доцільно використовувати удосконалену автором кінцево-елементну модель, та формалізовані описання, що враховують вплив корозійних процесів та механічних пошкоджень. Для отримання початкових даних можливо використання методу інструментального контролю.

  5. Для прогнозування розвитку корозійних пошкоджень кузовів пасажирських вагонів в експлуатації можливо використовувати статистичні закони розподілу площі корозійних пошкоджень кузова та його основних елементів в залежності від строку служби. На їх основі встановлено, що площі корозійних пошкоджень за період до п’яти років збільшуються в 1,5 рази.

  6. Інструментом для практичної реалізації щодо удосконалення технології технічного обслуговування та ремонту вагонів є математична кінцево-елементна модель для оцінки фактичного технічного стану вагонів.

  7. Отримані дані експлуатації пасажирських вагонів з подовженим строком служби, технічне обслуговування та ремонт яких проводився з застосуванням запропонованих технічних та технологічних рішень, підтверджують можливість підвищення коефіцієнту готовності на 0,12; скорочення часу невиробничого простою на 8%; підвищення безвідмовної роботи в експлуатації на 14%.

Публікації автора:

  1. Головко В.Ф., Борзилов І.Д., Куденко І.О. Дослідження методів контролю технічного стану литих деталей візків вантажних вагонів // Зб. наук. праць / ХарДАЗТ. - 2000. – Вип. 48. – С. 27-32.

  2. Куденко І.О. Шляхи вирішення проблеми надійності та безпечної роботи пасажирського парку в сучасних умовах // Зб. наук. праць – Харків: УкрДАЗТ. - 2003. – Вип. 54. – С. 68–72.

  3. Куденко І.О. Методика оцінки залишкового ресурсу основних елементів кузовів пасажирських вагонів// Зб. наук. праць.—Харків: УкрДАЗТ. - 2004. - Вип. 61.— С. 5-8.

  4. Головко В.Ф., Борзилов І.Д., Куденко І.О. Методика оцінювання придатності відновлювання або утилізації деталей при ремонті пасажирських вагонів// Зб. наук. праць/УкрДАЗТ. - 2005. - Вип. 69.— С. 57-61

  5. Куденко І.О. Забезпечення надійності роботи пасажирських вагонів в аспекті енергозбереження// Зб. наук. праць. - Харків: УкрДАЗТ. - 2006.-Вип. 72.— С. 5-8

  6. Моделювання технічного стану пасажирських вагонів/Головко В.Ф., Борзилов І.Д., Куденко І.О.//Залізничний транспорт України. - 2004. - №3. - С. 27-28.

Додатково матеріали дисертації відображені у наступних працях:

1. Борзилов И.Д., Тимофеева Т.Е., Куденко И.А. Повышение качества технического обслуживания и ремонта вагонов//Современные материалы, технологии, оборудование и инструмент в машино- и приборостроении: Материалы Международной научно-технической конференции, 21-22 августа 2001г., г. Киев. - Киев: АТМ Украины, 2001. - С. 5-6.

2. Головко В.Ф., Борзилов И.Д., Куденко И.А. Влияние технического обслуживания и ремонта пассажирских вагонов на безопасность движения поездов//Вплив людського фактору на безпеку руху на залізничному транспорті: Матеріали 4-ої Міжнародної конференції, 25-27 вересня 2001 р., м. Львів. - Львів, 2001. - С. 14.

3. Головко В.Ф., Борзилов І.Д., Куденко І.О. Проблеми безпеки руху при збільшенні терміну експлуатації пасажирських вагонів//Наука в транспортному вимірі: Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції, 11-13 травня 2005р., м. Київ. - С. 20.