Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка та управління народним господарством


Машканцева Світлана Олександрівна. Умови та параметри нормалізації розвитку морських транспортних підприємств України : Дис... канд. наук: 08.00.04 - 2008.



Анотація до роботи:

Машканцева С.О. Умови і параметри нормалізації розвитку морських транспортних підприємств України. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (економіка морського та річкового транспорту). – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, Одеса, 2007

Відповідно до завдань і ролі МТК в системі економічної безпеки країни в дисертації обґрунтовується економічний механізм управління ефективністю національного торгового судноплавства.

У дисертаційній роботі уточнено і розширено теоретичні і методичні положення щодо оцінки і ефективності управління операторською діяльністю, запропоновано критеріальні підходи до рішення менеджерських інвестиційних проектів в умовах глобалізації і жорсткої конкуренції з боку морських підприємств так званих традиційних морських держав. Для ухвалення ефективних рішень запропоновано економічний інструментарій та інформаційно-логічні моделі, що дозволяють зосередити увагу на цільових завданнях з урахуванням всієї сукупності чинників і умов функціонування спеціалізованих секторів ФР. У відповідності до національних потреб і перспективних завдань розвитку економіки сформульовано принципи нормалізації і обґрунтовано перспективні параметри основних груп ТФ відповідно до сучасних методів капіталізації і управління економічною стійкістю в межах проектного ЖЦ і з урахуванням ефектів синергії і емердженту.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, що виявляється в розробці системи та інструментарію управління ефективністю функціонування ТФ на основі раціонального формування і використання виробничого потенціалу за критеріями конкурентної стійкості в умовах обраного сектору РТП, що дозволяє сформулювати теоретичні і методичні положення щодо принципів і стратегії оптимізації розвитку МТП України на основі раціонального включення в систему інтеграційних процесів за критеріями економічної стійкості на основі нормалізації параметрів. Дослідження проблем нормалізації розвитку МТП України відповідно до принципів і масштабів участі виробничих підрозділів в міжнародному розподілі праці дозволяє зробити ряд висновків і рекомендацій, націлених на формування основних параметрів морської держави.

Основні висновки теоретичного та науково-практичного характеру і результати, які одержано в ході проведення досліджень, такі:

  1. На базі проведених автором теоретичних досліджень уточнено особливості функціонування світового ФР і визначено тенденції формування основних параметрів торгового судноплавства і розвитку портів, що дозволяє ухвалювати раціональні рішення при виборі стратегії розвитку національного МТК.

  2. В дисертаційній роботі уточнено закономірності стійкого позиціювання МТП в умовах диференціації ФР по секторах монопольної, олігопольної і досконалої конкуренції, що дозволяє судновласникам прапора України оптимізувати рішення в сфері інвестиційної та операторської діяльності.

  3. Автором дисертаційного дослідження систематизовано проблеми, завдання і напрями функціональної діяльності МТК України з урахуванням економічної безпеки зовнішньоекономічних відносин і зовнішніх дестабілізуючих умов.

  4. В дисертації здобувачем досліджено і узагальнено основні принципи ефективного функціонування світового торгового судноплавства в умовах економічної інтеграції і розширення логістичних підходів до управління процесами руху товарів, що забезпечує можливість вибору раціональної ніші операторської діяльності національних підприємств МТК.

  5. Автором систематизовано критеріальні обмеження господарських та інвестиційних рішень в умовах глобалізації та вільного доступу до обробки міжнародних ВП, що дозволило рекомендувати нові підходи до вибору найважливіших параметрів національного ТФ відповідно до адекватної конкурентоспроможності.

  6. В дисертаційній роботі з урахуванням міжнародного регулювання і стандартизації торгового судноплавства дисертантом обґрунтовано методичні рекомендації щодо ухвалення економічних рішень, що враховують складну сукупність чинників і умов утримання позиції національного судноплавства. Таким чином, уточнено масштаби і умови використання в міжнародних відносинах принципів державної підтримки операторської діяльності флоту і портів.

  7. В дисертації на базі аналізу та урахування макроекономічних завдань і підприємницьких інтересів обґрунтовано систему пріоритетів ефективного розвитку судноплавного комплексу України, що забезпечує оптимізацію торгового балансу на основі розширення експорту транспортних послуг і залучення альтернативних джерел фінансування;

  8. Відповідно до перспективної стратегії інтеграції економіки України за пріоритетними напрямами здобувачем в дисертаційній роботі запропоновано механізм управління економічною стійкістю підрозділів судноплавного комплексу країни, що враховує нерівномірність регіонального розвитку світових центрів і націлений на використання потенційних переваг України як транзитної держави і концентрації ВП в регіоні Чорного моря;

  9. В дисертації у відповідності до національних потреб і перспективних завдань розвитку економіки сформульовано принципи нормалізації і обґрунтовано перспективні параметри основних груп ТФ відповідно до сучасних методів капіталізації і управління економічною стійкістю в межах проектного ЖЦ і з урахуванням ефектів синергії і емердженту.

Публікації автора:

Статті в наукових фахових виданнях:

1. Машканцева С.А. Критериальное обеспечение хозяйственных и инвестиционных решений в торговом судоходстве // Економіко-правові аспекти розвитку транспортних систем: Зб. наук. пр. – Одеса: ОНМУ, 2004. – Вип. 7. – С. 194-202.

2. Машканцева С.А. Экономические аспекты устойчивости развития национального морского транспорта // Вісник Хмельницького національного університету: Зб. наук. пр. – Хмельницький: ХНУ, 2005. - №5. – С. 148-152.

3. Машканцева С.А. Условия эффективного развития торгового судоходства // Економічні інновації: Зб. наук. пр. – Одеса: ІПРЕЕД НАНУ, 2005. – Вип. 21. – С. 286-294.

4. Машканцева С.А. Условия и критерии устойчивого развития судоходных компаний // Економічні інновації: Зб. наук. пр. – Одеса: ІПРЕЕД НАНУ, 2006. – Вип. 25. – С. 100-107.

5. Куденко В.В., Машканцева С.А. Обеспечение конкурентной устойчивости предприятий морского транспорта // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – Вип. 213. - С. 233-243. Особистий внесок здобувача: обґрунтовано основні принципи ефективного функціонування торгового судноплавства в умовах економічної інтеграції.

6. Машканцева С.А. Маркетинговые стратегии в развитии национального торгового судоходства // Вісник економіки транспорту і промисловості: Зб. наук. пр. – Харків: УкрДАЗТ, 2006. – Вип. 15-16. – С. 261-264.

7. Машканцева С.А. Аспекты приоритетного развития национального морского транспорта // Вісник Хмельницького національного університету: Зб. наук. пр. – Хмельницький: ХНУ, 2006. - №4 – С. 126-130.

8. Машканцева С.А. Принятие эффективных экономических решений в торговом судоходстве // Економіка, менеджмент, підприємництво: Зб. наук. пр. – Луганськ: СНУ ім. В.Даля, 2006. – Вип. 16. – С. 37-44.

9. Машканцева С.А. Параметры и направления развития национального торгового судоходства // Економічні інновації: Зб. наук. пр. – Одеса: ІПРЕЕД НАНУ, 2007. – Вип. 28. – С. 188-199.

Тези доповідей:

10. Машканцева С.А. Приоритетные направления развития морского транспорта Украины // Стан та проблеми судноводіння: Матеріали науково-технічної конференції. Одеса, 24-26 жовтня 2005 р. – Одеса: ОНМА, 2005. - С. 98-101.

11. Машканцева С.А. Задачи экономического развития морского транспорта Украины // Наука та освіта – 2006: Матеріали IX міжнародної науково-практичної конференції. Дніпропетровськ, 23-31 січня 2006 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С. 39-42.

12. Машканцева С.А. Проблемы развития морского транспорта Украины в условиях глобализации // Сучасні наукові дослідження – 2006: Матеріали II міжнародної науково-практичної конференції. Дніпропетровськ, 20-28 лютого 2006 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. - С. 15-18.

13. Машканцева С.А. Маркетинговые стратегии в развитии национального торгового судоходства // Проблеми міжнародних транспортних коридорів та єдиної транспортної системи України: Тези доповідей II міжнародної науково-практичної конференції. Коктебель, 7-11 червня 2006 р. – Харків: УкрДАЗТ, 2006. – С. 38-39.

Інші видання:

14. Машканцева С.А. Условия развития торгового судоходства Украины в системе глобализации // Морська освіта. – Одеса: ОНМА, 2006. - № 3-4 – С. 37-41.