Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філософські науки / Соціальна філософія та філософія історії


Мейтус Віктор Володимирович. Управління політичною партією як соціально-філософська проблема : Дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Інститут вищої освіти АПН України. — К., 2005. — 169арк. — Бібліогр.: арк. 160-169.



Анотація до роботи:

Мейтус В.В. Управління політичною партією як соціально - філософська проблема. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії. - Інститут вищої освіти АПН України, Київ, 2005.

У дисертаційній роботі досліджено соціально-філософську проблему управління політичною партією, запропоновано модель організації політичних партій в Україні з врахуванням соціальних особливостей електорату, для чого використовується нова категорія «стратегічна область впливу» (СОВ), яка дозволяє більш ефективно функціонувати політичній партії. Введено нове поняття – «архітектоніка управління» політичною партією, яке визначається структурою і динамікою партійного управління, процедурами і функціями управління, організаційною культурою, цінностями, принципами, критеріями, що визначає діяльність партії; архітектоніка пов’язується з наявністю стратегічних підрозділів в системі управління, розвитком мережі партійних організацій, розвитком систем рухів і громадських організацій, що створюються для підтримки партії.

Концепти, що обґрунтовані в роботі, можуть бути використані як теоретичний фундамент дослідження феномену політичних партій в сучасному суспільстві та аналізу діяльності політичних партій в Україні, для оптимізації процесів взаємодії партій та різних суспільних інституцій.

У висновках викладено підсумки роботи, сформульовано рекомендації щодо створення сучасних науковообгрунтованих та ефективних систем управління політичними партіями.

У дисертації з’ясовано проблеми, що виникають при організації і функціюванні політичної партії, та запропоновано методи їх вирішення для підвищення ефективності політичної діяльності, визначено умови, чинники, особливості, що можуть впливати на діяльність політичної партії в українському суспільстві.

Запропоновано авторську типологію політичних партії, розглянуто залежність моделей організації та формування партії від обраної світоглядної системи, визначено схему управління політичною партією в залежності від використання сучасних методів, розроблених в теорії управління організацією; з’ясовано засоби системного управління, які можуть бути використані при побудові системи управління політичною партією, визначено місце стратегічного управління в загальній системі управління політичною партією, розглянуто проблеми соціальних взаємин між партією та суспільством, встановлений зв’язок між інтересами соціальних груп, репрезентованих політичною партією, та її соціальною доктриною.

У дисертації отримало реалізацію використання методів системного аналізу для вивчення внутрішньої структури політичної партії.

Одержані результати є системним вирішенням поставлених проблем. Методи системного аналізу та методи дослідження складних систем дозволили розробити систему управління політичною партією, встановити основні функції, з якими пов’язано управління партією, сформулювати умови використання цих функцій та їх взаємодію між собою в рамках всієї системи управління, структурувати основні функції у вигляді системи інших простіших функцій. Це дає можливість використовувати отримані результати в практичній діяльності в умовах створення нових партій, або ж реформування вже існуючих, з метою посилення їх можливостей у суспільстві.

Окрему групу результатів в дисертації становлять моделі та висновки, які стосуються проблем політичних партій в філософському контексті. Ці результати є невід’ємною частиною основних результатів, оскільки аналіз суспільних та політичних систем, відношень у суспільстві зв’язує в єдине ціле сучасний стан суспільства та відповідну політичну систему. Крім того, в роботі дана не тільки сучасна характеристика місця і ролі політичних партій, але й розглянуті найближчі перспективи розвитку суспільства і змін, які виникають в політичних партіях та пов’язані з трансформацією та модернізацією суспільства відповідно тим цивілізаційним змінам, які відбуваються в наш час.

Публікації автора:

  1. Мейтус В.В. Організація політичних партій: спроба типологізацій. // Київ. Держава і право – 2005, - №29 – С. 658 – 664. 0,6 д.а.

  2. Мейтус В.В. Проблеми конкуренції в боротьбі політичних партій в Україні. // Вища освіта України – 2005, - №3, - С. 59 – 64. 0,5 д.а.

  3. Мейтус В.В. Аспекти ефективності і детермінізації стратегічних областей впливу. // Сучасна українська політика – 2005, - №7, - С. 315 – 327. 0,7 д.а.

  4. Мейтус В.В., Мейтус В.Ю. Политическая партия: стратегия и управление. – К.:Эльга, Ника-Центр, 2004. – 400 с. 23,5 д.а.

  5. Мейтус В.Ю. Мейтус В.В. Политическая партия: менеджмент избирательной кампании.- К.: Ника-Центр, 2005. – 120 с. 7 д.а.