Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Лавріненко Ганна Леонідівна. Урогенітальні розлади у жінок в постменопаузі : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2004.



Анотація до роботи:

Лавриненко Г.Л. Урогенітальні розлади у жінок в постменопаузі. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01. - акушерство та гінекологія. - Одеський державний медичний університет МОЗ України, Одеса, 2004.

Дисертація присвячена зниженню частоти атрофічних та неспецифічних запальних урогенітальних розладів, відновленню функціонального стану місцевих гормонозалежних структур нижніх відділів сечостатевої системи у жінок в постменопаузі, за рахунок корекції виявлених порушень розробленими схемами патогенетичної терапії.

Було встановлено, що мікробіоценоз піхви у жінок в постменопаузі корелює з її тривалістю.

Був розроблений та апробований комплексний метод корекції урогенітальних розладів у жінок в постменопаузі з використанням місцевої замісної гормональної терапії у поєднанні з пробіотиком симбітер-2.

Застосування запропонованого методу комплексного лікування призводить до ліквідації атрофічно-запальних урогенітальних розладів, що супроводжується нормалізацією мікробіоценозу піхви у 93,4 % випадків порівняно з 82,5 % при традиційному лікуванні лише ЗГТ, знижує ризик висхідної сечової інфекції та поліпшує якість життя жінок в постменопаузі.

В дисертації наведено клінічне узагальнення і нове вирішення наукової та практичної задачі – пошуку нових шляхів комплексного лікування урогенітальних розладів у жінок в постменопаузальному періоді. На підставі дослідження порівняльних ефектів місцевої ЗГТ, а також місцевої ЗГТ у поєднанні з пробіотиком симбітер-2, запропоновано принципово новий ефективний метод комплексного лікування урогенітальних розладів у жінок в постменопаузальному періоді.

  1. Мікробіоценоз піхви у жінок з урогенітальними розладами в постменопаузі характеризується пригніченням або відсутністю лактобацил та колонізацією представниками умовно-патогенної флори як факультативними, так і облігатно-анаеробними.

  2. Виразність дисбіозу піхви (пригнічення або відсутність лактобацил та колонізація представниками умовно-патогенної флори як факультативними, так і облігатно-анаеробними) корелює з підвищенням рівня гіпофізарних гормонів (ФСГ, ЛГ) та зниженням рівня естрогенів (Е2) в сироватці крові.

  3. Мікробіоценоз піхви у жінок в постменопаузі змінюється в залежності від її тривалості: у жінок з тривалістю менопаузи до 5 років в більшості (58 %) випадків спостерігається умовно нормоценоз (зниження кількості лактобацил та наростання титру умовно-патогенних мікроорганізмів). При тривалості менопаузи 5 - 10 років у 42 % жінок виявляється атрофічний вагініт, який супроводжується елімінацією або різким зниженням кількості лактобацил за відсутністю масивної колонізації умовно-патогенними мікроорганізмами і запальних змін. Урогенітальні розлади у жінок з менопаузою більш 10 років характеризуються зростанням частоти атрофічного вагініту, який діагностовано в 65,3 % випадків.

  4. Урогенітальні розлади у жінок з гіперпролактинемією розвиваються в середньому на 4,2±0,5 р. раніше порівняно з загальною популяцією жінок, їх виразність корелює з тривалістю гіперпролактинемії.

  5. Комплексне лікування з використанням овестину та пробіотику симбітер-2, призводить до ліквідації атрофічно-запальних урогенітальних розладів, що супроводжується нормалізацією мікробіоценозу піхви у 93,4 % випадків порівняно з 82,5 % при традиційному лікуванні лише ЗГТ, знижує ризик висхідної сечової інфекції та поліпшує якість життя жінок в постменопаузі.

  6. Комплексне лікування з застосуванням симбітер-2 завдяки вираженій антагоністичній протимікробній активності останнього дозволяє знизити медикаментозний вплив і уникнути застосування традиційної антибактеріальної терапії та пов'язаних з нею ускладнень, що є також економічно вигідним.

Публікації автора:

  1. Єрмоленко Т.О., Лавриненко Г.Л. Особливості перебігу клімактеричного періоду у жінок з гіперпролактинемією // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2001. - № 1. - С.123 – 125 (Огляд літератури, підбір тематичних хворих, літературне оформлення роботи).

  2. Беспоясная В.В., Ермоленко Т.А., Лавриненко А.Л. Клинический опыт применения препарата Дивина при климактерических расстройствах у женщин в перименопаузе // Репродуктивное здоровье женщины. – 2002. - №1(10). – С. 53 – 55 (Огляд літератури, підбір тематичних хворих, статистична обробка отриманих результатів, літературне оформлення роботи).

  3. Беспоясная В.В., Ермоленко Т.А., Тумасян К.П., Лавриненко А.Л. Содержание пролактина в крови у женщин, получающих заместительную гормональную терапию // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики. Збірник наукових праць. Київ - Луганськ. - 2002. - №7. - С.156 – 160 (Огляд літератури, статистична обробка отриманих результатів, літературне оформлення роботи).

  4. Запорожан В.М., Єрмоленко Т.О., Лавриненко Г.Л. Комплексне лікування атрофічного вагініту у жінок в постменопаузі // Репродуктивное здоровье женщины. – 2004. - №1(17). – С.3 – 5 (Огляд літератури, підбір тематичних хворих, розробка запропонованого способу лікування, статистична обробка отриманих результатів, літературне оформлення роботи).

  5. Єрмоленко Т.О., Лавриненко Г.Л. Мікробіоценоз піхви у різні вікові періоди життя жінок // Український медичний альманах. – 2004. - Т.7, №2. – С.197 – 201 (Проведений інформаційний пошук та аналіз літератури).

  6. Патент № 56934 А, Україна, МПК 7 А61К38/22. Спосіб лікування урогенітальних розладів у жінок в постменопаузальному періоді / Запорожан В.М., Беспоясна В.В., Єрмоленко Т.О., Лавриненко Г.Л. – Опубл. 15.05.2003 р. - Бюл. №5. - 3 с. (Розробка запропонованого способу лікування, вивчення клінічної ефективності).

  7. Патент № 63195 А, Україна, МПК 7 А61К35/74, А61К38/22. Спосіб лікування атрофічного вагініту у жінок в постменопаузальному періоді / Запорожан В.М., Беспоясна В.В., Єрмоленко Т.О., Лавриненко Г.Л. – Опубл. 15.01.2004 р. - Бюл. №1. - 3 с. (Розробка запропонованого способу лікування, вивчення клінічної ефективності).

  8. Лавриненко Г.Л. Мікробіоценоз піхви у жінок в періменопаузі // Тези доповідей 67 підсумкової студентської наукової конференції. - Одеса. - 1998. – С.91.

  9. Лавриненко Г.Л. Мікробіоценоз піхви у жінок в постменопаузі // Тези доповідей 2 Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених. - Тернопіль. - 1998. – С.26.

  10. Запорожан В.Н., Беспоясная В.В., Ермоленко Т.А., Лавриненко А.Л. Опыт применения гормонально-заместительной терапии у женщин в постменопаузе // Збірник наукових праць. Асоціації акушерів - гінекологів України. – 1999. - С.277 - 279. (Проведений інформаційний пошук та аналіз літератури, обстеження жінок, що перебували під спостереженням).

  11. Беспоясная В.В., Ермоленко Т.А., Лавриненко А.Л. Лечение урогенитальных расстройств в климактерии // Тезисы работ III Международного конгресса «Актуальные вопросы инфектологии в акушерстве и гинекологии» украинской секции ESIDOS. - 2000. – С.51 – 52 (Проведений інформаційний пошук та аналіз літератури, обстеження жінок, що перебували під спостереженням).

  12. Zaporozhan V.N., Bespoyasnaya V.V., Ermolenko T.A., Lavrinenko A.L. Improvement of the quality of life of women in menopause by means of the preventive educational program // 2nd European consensus conference on menopause, Athens – Greece: Book of abstracts. - 2003. - V.8, №1. - Р.61 (Проведений інформаційний пошук та аналіз літератури, участь у розробці програм, оформлення тезової доповіді).

  13. Zaporozhan V.N., Bespoyasnaya V.V., Ermolenko T.A., Tumasyan K.P., Lavrinenko A.L. The hormone replacement therapy and level of prolactine // 6th European Congress on Menopause: Maturitas. - 2003. - V.44, Suppl.2 - Р.142 (Проведений інформаційний пошук та аналіз літератури, обстеження жінок, що перебували під спостереженням, оформлення тезової доповіді).