Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економічна теорія


Власюк Валерій Євгенович. Важелі управлінських впливів у проведенні фінансово-кредитної політики України : Дис... д-ра наук: 08.00.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Власюк В.Є. Важелі управлінських впливів у проведенні фінансово-кредитної політики України. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.01 – економічна теорія та історія економічної думки – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, Донецьк, 2007.

Дисертація присвячена проблемам теоретико-методологічного дослідження концептуальних підходів підвищення ефективності фінансової сфери через важелі впливу розподільчих відносин у проведенні процесів економічних перетворень, обґрунтуванні місця важелів управління фінансово-кредитними відносинами в системі економічних відносин ринкової економіки і визначенні управлінських впливів як важелів впливу при проведенні фінансово-кредитної політики держави.

Обґрунтовано філософію формування господарського механізму, де складовим явищем визначаються важелі управлінських впливів в ринкових умовах на проведення фінансово-кредитної політики України, виявлення чинників суб’єкт-но-об’єктних відносин на різних рівнях управління, розроблена методологія економічної оцінки стану суб’єктів господарювання та модель “економічної відповідальності” суб’єктів господарювання.

Запропонована діагностика ієрархічних рівнів пропозиції цінних паперів вітчизняних підприємств та система рейтингів об’єктів фондового ринку. Визначено принципи побудови господарських відносин на основі єдиних системоутворюючих правил та методів, які позначають рівний дохід на рівний вкладений капітал. Розроблено новітні підходи до запровадження у практику господарювання економіко-математичної моделі оцінки ефективності роботи підприємств ФПГ. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення системи оцінки ефективності організації накопичення та розподілу доходів на різних рівнях економіки.

Дисертація містить постановку і теоретичне вирішення важливої наукової проблеми, що знайшло відображення в обґрунтуванні концептуальних засад визначення природи, сутності і форм важелів управлінських впливів при проведенні фінансово-кредитної політики, розробки теоретико-методологічних механізмів і практичних рекомендацій підвищення ефективності фінансової сфери як важелю впливу розподільчих відносин на проведення процесів економічних перетворень. В межах цієї проблеми основними висновками, що мають концептуальний характер та науково-практичне значення, є:

1. Наукове пізнання виявляє значення того, що у новому столітті домінантою економічних концепцій все більше стають процеси формування важелів управління фінансово-кредитною системою, що обумовлює будь-яку економічну діяльність та визначає ознаки розвитку економічних показників й суспільно-соціальних відносин. Дослідження проблем фінансово-кредитної політики полягає в урахуванні різноманітних можливостей управління елементами економічної системи в різних частинах цієї системи. Теоретичні завдання подальшого розвитку методології ринкового господарювання визначають, що серед завдань приведення форм та методів управління й господарювання у відповідність із вимогами світової економічної системи, надзвичайно важлива роль відводиться місцю формування важелів управлінських впливів. Визначення важелів управлінських впливів у фінансово-кредитних відносинах забезпечує зміцнення розподільчих відносин, що мають закономірний характер та формуються під впливом об’єктивних факторів.

2. Розвиток методології ринкового господарювання передбачає розкриття місця важелів управлінських впливів у фінансово-кредитних відносинах ринкового механізму. Обумовлено основний напрямок дослідження методологічних проблем формування фінансово-кредитної політики з урахуванням трьох вирішальних передумов, якими є: зрілість, розвиненість об’єкту; достатній досвід наукових досліджень цього об’єкту; конкретній методиці дослідження. Теоретичне обґрунтування факторів управлінських впливів на засоби відбору і впровадження фінансово-кредитної політики, її місця в ринковій економіці, філософії та ідеології формування господарського механізму, якості управлінської діяльності та засобів підвищення дієвості в управлінні національним господарством, здійснено шляхом дослідження потенційного рівня людських ресурсів, суб’єктно-об’єктних відносин і важелів управлінських впливів на процеси економічного відтворення, що визначає наукові підходи, які ґрунтуються на вітчизняних реаліях.

3. Подолання стихійного характеру дії економічних законів в економічному механізмі вимагає переосмислення управлінських якостей, їх зовнішньої й внутрішньої оцінки, зрілості управлінських рішень, що приймаються, визначення здатності до змін, адаптивності, психологічної та ідеологічної готовності до колективної праці, тобто визначення ряду факторів, які мають на сьогодні найважливіше значення в процесах побудови теорії економічного розвитку суспільства. Проведення економічних перетворень потребує теоретичного осмислення і наукового обґрунтування місця важелів управлінських впливів у фінансово-кредитних відносинах для запровадження новітньої філософії господарювання й формування єдиної методології встановлення господарського механізму як основи системоутворюючих правил ринкового спрямування.

4. Теоретичне дослідження нових можливостей, дій з реалізації права у забезпеченні якісного функціонування господарського механізму через врахування важелів управлінських впливів в ринкових умовах при проведенні фінансово-кредитної політики розширює наукові напрацювання теорії управління факторами суб’єктно-об’єктних відносин та економічної влади як новітніх тенденцій формування господарського механізму. Впровадження нової філософії господарювання спонукає до підвищення якості фінансово-кредитної політики, утвердження сталих економічних відносин, в яких важливою складовою є важелі управлінських впливів. Важливою складовою ринкових відносин стають принципи побудови господарських відносин на основі єдиних системоутворюючих правил та методів, які визначають рівний дохід на рівний вкладений капітал.

5. Зважаючи на засади побудови моделі управління національним господарством, в роботі накреслено основні контури ведення господарства, які повинні базуватись на економічних методах. Основним задумом у реалізації змін в управлінні економічними відносинами має стати встановлення відносин взаємної господарсько-правової відповідальності між різними рівнями, які приймають та виконують управлінські рішення, наукове обґрунтування меж взаємовідносин й взаємовпливів між суб’єктами і об’єктами господарювання. Встановлення відносин відповідальності повинно бути підкріплене чіткими формами економічної відповідальності органів управління за якість параметрів, що визначаються, ресурсозабезпеченість завдань, релевантність інформації та інші основні фактори проведення господарської діяльності, що в змозі спонукати економічні інтереси суб’єктів ринкових відносин й надати стимулюючого впливу реалізації конкурентних переваг.

6. Встановлено, що основними механізмами наповнення доходної частини розподільчого механізму та проведення державної фінансово-кредитної політики на етапі трансформаційних перетворень, можуть стати такі складові, як:

- створення сприятливих умов для фінансово-кредитних закладів, у тому числі фінансово-промислових груп, з метою фінансування інновацій і державне страхування кредитних ризиків, які пов’язані із освоєнням інноваційної продукції;

- застосування зворотного фінансування (рівень підприємств, регіонів і самих підприємців) інноваційних розробок, які мають високу економічну ефективність;

- державне стимулювання розвитку венчурного інвестування;

- заходи підтримки та стимулювання як зовнішніх, так і внутрішніх інвесторів, які впроваджують високотехнологічне виробництво в нашій країні;

- розвиток оренди (лізингу) наукоємного обладнання;

- застосування протекціоніської державної політики у патентній і винахідницькій діяльності;

- створення національної контрактної програми з метою реалізації інноваційних проектів, як за рахунок бюджету, так із залученням позабюджетних коштів.

7. Принципи управління економікою повинні ґрунтуватись на наукових підходах використання методології збалансування показників економічної діяльності для різних рівнів управління за допомогою запровадження техніко-технологічної та економічної збалансованості, що визначає максимізацію економічної ефективності при використанні певних обсягів фінансових ресурсів. Цьому сприятиме розроблена методологія економічної оцінки стану суб’єктів господарювання, яка базується на економіко-математичній моделі використання ресурсних можливостей та моделі “економічної відповідальності” суб’єктів господарювання, які використовують одержані фінансові ресурси, що виявляє економічну ефективність господарського механізму. Важелем економічного впливу визначено систему оцінки чинників економічного зростання як відповідного інструментарію приросту національного доходу у розподільчому механізмі держави, що базується на принципах визначення рівня загальної рентабельності виробництва, через введення показника економічної ефективності як критерію здатності управлінського персоналу до проведення господарської діяльності, як механізму наповнення бюджету. Визначено підходи щодо переоцінки основних фондів для виробничих галузей господарства та схема визначення ціни продукції, за умов запровадження прогресивної технології, що є чинником наповнення доходної частини фінансово-кредитної системи.

8. Розвиток та ефективне функціонування національного фондового ринку є сучасним підходом щодо створення привабливого інвестиційного клімату в країні і впровадження напрямків удосконалення сталого функціонування вітчизняної фінансово-кредитної системи. Проблеми сталого розвитку ринку цінних паперів набувають своєї актуальності ще й у зв’язку із необхідністю проведення реформування пенсійної системи в Україні, що є новітнім фактором розширення управлінських впливів на функціонування фінансово-кредитної системи. В Україні існують всі елементи структури ринку цінних паперів, але ці елементи як підсистеми процесу управління системою, якою є ринок цінних паперів, повинні взаємодіяти із всіма учасниками цього ринку також і на горизонтальному рівні, що надасть спрямованості та забезпечення універсальності управління цими процесами, а на вертикальному рівні розкриє функціональну сутність зв’язків між суб’єктом й об’єктом, якими є фінансово-кредитна система і ринок цінних паперів, чому в змозі сприяти розроблена діагностика ієрархічних рівнів пропозиції цінних паперів вітчизняних підприємств та система рейтингів об’єктів фондового ринку.

9. Визначено, що основними механізмами, які в змозі забезпечити реалізацію інновацій для розвитку високотехнологічних галузей промисловості стануть фінансово-промислові групи за допомогою державних фінансово-кредитних механізмів (економічний важіль), а також встановлені державою законодавчі й нормативні акти, правові механізми (правовий важіль впливу). З цією метою обґрунтовано засоби стратегії поглиблення економічних перетворень, через досвід діяльності ФПГ та ТНК, як сучасні принципи управління господарською діяльністю на основі аналізу економічної доцільності процесу відтворення економіки. Розкрито підходи до законодавчого закріплення основоположних засад створення та діяльності ФПГ в Україні, що надасть значного поштовху і впливу на процеси розвитку економічних відносин й буде спонукати до посилення значимості ФПГ у відтворенні ринкової економіки. Розроблено методику побудови економіко-математичної моделі оцінки ефективності роботи підприємств ФПГ, що дозволяє виявляти критерії ефективності різних ієрархічних рівнів діяльності господарського механізму.

10. Проголошення нового принципу функціонування економічних відносин мусить базуватись на економічних формах реалізації процесу відтворення. Проведення таких перебудов передбачає симетричні зміни функцій органів управління та набуття ними специфічних знань. Взаємовідносини всіх учасників економічних процесів повинні ґрунтуватись на контрактній основі, конкретному виконанні договорів, в яких не тільки фіксуються стандарти якості, терміни постачання, а й визначаються матеріальні санкції за порушення договірних зобов’язань і механізми їх виконання, що набуває економіко-правової форми закріплення господарських взаємовідносин. Правове виконання законодавчих актів повинно послідовно реалізовуватись в господарському житті, покладаючись ще й на економічне спрямування запропонованих п’ятьох принципів “С” в процесах становлення ринкових відносин – самооплатність, самофінансування, самоврядування, самовизначення і самоосвіта. Ці положення економічного змісту господарських відносин визначають спонукаючі мотиви проведення процесів відтворення в країні та набувають особливого значення для впровадження єдиних форм і методів реалізації господарського механізму. Цьому можуть сприяти розроблені науково-методичні підходи щодо визначення впливу самоосвіти (системи знань) в управлінській діяльності, покладаючись на вітчизняні реалії проведення економічної діяльності за методом дій - “Пізнання – Знання – Усвідомлення”, який визначає самоосвіту як один з найважливіших чинників кардинальних суспільних трансформацій людини у спрямуванні до постійного оволодіння та удосконалення різноманітних потреб.

11. Визначено, що вузловими проблемами, на яких слід зосередитись як у теоретичному, так і практичному спрямуванні, слід визначити такі, як:

- підсилення дієвості керівництва у реалізації основних завдань економічної стратегії, при одночасному розширенні самостійності підприємств та їх об’єднань на основі самоврядування і встановленні прямої залежності рівнів доходів від ефективності їх роботи;

- перехід до економічних методів керівництва на всіх рівнях національного господарства, на основі удосконалення прогнозного планування фінансово-кредитного механізму, системи ціноутворення, постачання ресурсів;

- перебудова на сучасній основі організаційно-управлінських структур через створення міжгалузевих науково-технічних комплексів та територіально-виробничих формувань;

- забезпечення оптимального сполучення територіального й галузевого управління, з урахуванням необхідності розширення прав місцевих органів, у першу чергу, при проведенні фінансово-кредитної політики.

12. Встановлено, що запровадження економічних методів управління господарством має надати певної децентралізації у прийнятті рішень щодо інвестиційних ресурсів, що повинно підвищити зацікавленість підприємців (виявити економічний інтерес) у максимально ефективному використанні коштів і можливістю капіталовкладень в удосконалення виробництва. Визначається важливість вивчення проблем та відпрацювання механізмів і наукових підходів, які дозволяють прискорити розвиток тих секторів економіки, які мають принаймні національні конкурентні переваги. Теоретичне обґрунтування й практичне забезпечення норм господарського права, перебудова господарсько-правового мислення управлінців усіх рівнів та запровадження знань і вмінь, є однією із важливіших ланок роботи по впровадженню фінансово-кредитної політики ринкового спрямування.

Публікації автора:

монографії:

1. В.Є. Власюк. Теоретичні і практичні аспекти функціонування фінансово - кредитної системи: Монографія. - Дніпропетровськ: ДДФА. 2005. - 246 с.

2. В.Є. Власюк. Важелі управлінських впливів на проведення фінансово-кредитної політики: Монографія. – Дніпропетровськ: ДНУЗТ. 2006. – 268 с.

у фахових виданнях:

  1. Власюк В.Є. Фінансові аспекти інтеграційних процесів. Фінанси України / №11(47) листопад 1999. - С. 51-57.

  2. Бойцун Н.Є., Власюк В.Є. Вплив інвестиційної діяльності на розвиток зовнішньоекономічного потенціалу Дніпропетровської області. Економіка: проблеми теорії та практики. Міжвузівський збірник наукових праць. Випуск 7. - Дніпропетровськ: Наука і освіта. ДДУ. 1999. – С. 78–86. (Особистий внесок здобувача: аналіз суб’єктивних і об’єктивних впливів інвестицій на зовнішньоекономічний потенціал області).

  3. Власюк В.Є., Єкімов С.В. Деякі аспекти ступеню монополізації ринків в Україні. Економіка: проблеми теорії та практики. Міжвузівський збірник наукових праць. Випуск 35. - Дніпропетровськ: Наука і освіта: ДДУ. 2000. - С. 98-102. (Особистий внесок здобувача: аналіз суб’єктивних і об’єктивних впливів інвестицій на зовнішньоекономічний потенціал області).

  4. Власюк В.Є. Факторы влияния инвестиционной деятельности на занятость населения. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 107. - Дніпропетровськ: ДНУ. - 2001. – С. 52-57.

  5. Власюк В.Є. Особливості дослідження теоретичних підходів до сутності руху капіталів. Економіка: проблеми теорії та практика. Збірник наукових праць. Випуск 113. Дніпропетровськ. - ДНУ. 2001. – С. 115-118.

  6. Власюк В.Є. Про деякі аспекти суті і функцій грошей як складової концепції капіталу. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 135. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. – С. 88-91.

  7. Власюк В.Є. Щодо еволюційних надбань теорії грошей, капіталу і фінансів. Економіка: проблеми теорії та практика. Збірник наукових праць. Випуск 139. - Дніпропетровськ: ДНУ. - 2002. - С. 189 - 193.

  1. Власюк В.Є. Щодо дослідження теоретичних підходів західних економістів до впливу інвестицій на розвиток економіки. Економіка: проблеми теорії та практика. Збірник наукових праць. Випуск 159. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. - С. 195 - 200.

  2. Власюк В.Є. Про деякі теоретичні аспекти впливу інвестицій як факторного підходу на регулювання фінансово-кредитної системи. Економіка: проблеми теорії та практика. Збірник наукових праць. Випуск 160. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. - С. 224 - 230.

  3. Власюк В.Є. Про деякі аспекти залежності інфляційних процесів і безробіття та їх вплив на фінансово-кредитну систему. Економіка: проблеми теорії та практика. Збірник наукових праць. Випуск 163. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. - С. 232-235.

  4. Власюк В.Є. Проблемні питання формування сучасних фінансових регуляторів. Економіка: проблеми теорії та практика. Збірник наукових праць. Випуск 177: В 2 - х т. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2003. Том II. - С. 409 - 413.

  5. Власюк В.Є. Щодо аналізу основних принципових підходів до впровадження кредитно-грошової політики. Економіка: проблеми теорії та практика. Збірник наукових праць. Випуск 182. В 3-х т. Том III. - Дніпропетровськ: ДНУ. 2003. - С. 624 - 628.

  6. Власюк В.Є. Щодо теоретичного інструментарію практики запровадження інвестиційної привабливості економіки для перехідного періоду. Економіка: проблеми теорії та практика. Збірник наукових праць. Випуск 184. В 3 - х т. Том III. - Дніпропетровськ: ДНУ. 2003. – С. 552 - 556.

  7. Власюк В.Є. Щодо практики застосування регулюючих чинників до системного розвитку фінансово-кредитної системи. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 185: В 4 т. Том III. – Дніпропетровськ: ДНУ. 2003. - С. 585 - 592.

  8. Власюк В.Є. До особливостей державних регулюючих впливів та становлення фінансової компетентності у фінансово-кредитній системі. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 186. В 4 т. Том III. – Дніпропетровськ: ДНУ. 2003. – С. 672 - 680.

  9. Власюк В.Є. Практика відтворення управлінських впливів у запровадженні фінансової компетентності окремих західних держав. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 188; В 4 т. Том III. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. - С. 830 - 837.

  10. Власюк В.Є. Розвиток фінансової компетентності регіональної адміністративної еліти. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 189: В 5 т. Том V. - Дніпропетровськ: ДНУ. 2004. - С. 1349 - 1359.

  11. Власюк В.Є. До особливостей проведення економічної політики у розвинених країнах світу. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 190: В 4 т. Том 1. – Дніпропетровськ: ДНУ. 2004. – С. 289 - 296.

  12. Власюк В.Є. Щодо тенденцій економічної політики розвинених країн до ефективного управління грошовими потоками. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 192: В 4 т. Том 1. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – С. 118 - 122.

  13. Власюк В.Є. Управлінська діяльність у контексті культурологічного розвитку адміністративного персоналу. Актуальні проблеми державного управління: Зб. наук. пр. / Ред кол.: С. М. Серьогін (голов. ред.) та ін. –Д.: ДРІДУ НАДУ, 2004. –Вип. 2(16). –С. 172 – 178.

  14. Власюк В.Є. Державний вплив на становлення фінансово-кредитної системи. Фінанси України / № 10(107) жовтень 2004. - С. 89 - 94.

  15. Власюк В.Є. Практичне застосування теоретичних розробок у розвитку фінансово-кредитної системи. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 194: В 5 т. Том III. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – С. 875 – 882.

  16. Власюк В.Є. Концептуальні засади чинників впливу на процеси економічної інтернаціоналізації світової практики у інвестиційній діяльності. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 195: В 4 т. Том IV. – Дніпропетровськ: ДНУ. 2004. – С. 452 – 461.

  17. Власюк В.Є. Обґрунтування напрямів формування фінансово-кредитної системи в умовах світової глобалізації. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 197: В 5 т. Том IV. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – С. 1063 – 1070.

  18. Власюк В.Є. Трансформація фінансово-кредитних систем перехідних економік. Фінанси України / № 1(110) січень 2005. - С. 4 - 9.

  19. Власюк В.Є. Управлінська діяльність у контексті комунікативних впливів. Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць. Спец. - вип. до 100-річчя Київського національного економічного університету та 40 - річчя кафедри управління персоналом. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. Т. 2. Управління персоналом в організаціях. - К.: КНЕУ, 2005. - С. 34 - 38.

  20. Власюк В.Є. Проблематика розвитку банківських послуг в ринковій економіці наприкінці XX століття. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 201: В 5 т. Том 1. – Дніпропетровськ: ДНУ. 2005. – С. 163 – 170.

  21. Власюк В.Є. Щодо застосування новітніх форм функціонування банківської системи в світовій практиці. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 202: В 4 т. Том IV. Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. - С. 1028 - 1035.

  22. Власюк В.Є. Формування фінансово-кредитної системи в умовах світової глобалізації. Фінанси України / № 12(121) грудень 2005. - С. 89 - 94.

  23. Власюк В.Є. Регулюючі чинники державного впливу на управління економікою у деяких розвинених країнах. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 206: В 4 т. Том IV. Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. - С. 1060 - 1067.

  24. Власюк В.Є. Про особливості системного підходу у функціонуванні фінансових ринків на початку нового століття. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 207: В 5 т. Том V. Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. - С. 1239 - 1249.

  25. Власюк В.Є. Функціональний підхід до проведення фінансово-кредитної політики. Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 208: В 4 т. Том III. Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. - С. 612 - 619.

  26. Власюк В.Є. Дослідження регуляторних впливів на проведення підприємницької діяльності. Вісник ДДФА. Економічні науки. Науково – теоретичний журнал Дніпропетровської державної фінансової академії. № 2(14). 2005. – С. 72 – 80.

  27. Власюк В.Є. До характерних особливостей впливів освіченості та культурології на формування управлінського персоналу // Науковий вісник Національного гірничого університету. – 2006. - № 4. – С. 115 - 118.

за матеріалами конференцій:

1. Власюк В.Є. Проблеми активізації пропозиції вітчизняних товаровиробників при виході на зовнішній ринок. Економічна теорія: сучасна парадигма та її еволюція на порозі XXI століття: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, 1 - 2 березня 2000 року / Відп. ред. В. Д. Базилевич. - К. КДТЕУ, 2000. - С. 85-88.

2. Власюк В.Є., Єкімов С.В., Волошко В.А. Деякі аспекти ступеню монополізації в Україні. Тези доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції “Шляхи зміцнення фінансово-економічної самостійності регіонів України” - Дніпропетровськ: ДНУ. Наука і освіта, 2000. – С. 15 - 18. (Особистий внесок здобувача: виявлено етапи визначення монопольного становища).

3. Власюк В.Є., Єкімов С.В. Проблеми становлення фінансово-кредитної системи в Україні. Тези доповідей IV Міжнародної конференції «Наука і освіта 2001». - Том 1. Економічні науки. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2001. - С. 44. (Особистий внесок здобувача: аналіз проблемних факторів фінансово-кредитної системи).

4. Власюк В.Є. Факторні особливості функціонування окремих складових фінансового ринку. Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції “Наука і освіта 2002”. - Том 8 Економіка. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2002. - С. 31 - 32.

5. Власюк В.Є. Особливості підходів до функціонування кредитів. Матеріали Другої Всеукраїнської науково-практичної конференції “Україна наукова 2002”. Том 2. Економіка. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2002. - С. 39-40.

6. Власюк В.Є. Проблематика функціональних засад прийняття рішень у сфері банківської діяльності. Тиждень економіки ДНУ: матеріали доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених «Фінансово-кредитна система України: проблеми та шляхи їх вирішення». Випуск 2. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. – С. 117 - 119.

7. Власюк В.Є. Щодо особливостей методології визначення резервної норми у банківській системі. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Фінансово-кредитна система України: шляхи розвитку”. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. - С. 38 - 41.

8. Власюк В.Є. Особливості застосування монетарного інструментарію для української грошово-кредитної системи. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Державне регулювання економіки та місцеве самоврядування”. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. – С. 14-18.

9. Власюк В.Є. Щодо дослідження факторних підходів до впровадження ролі грошей у сталій економіці. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Україна наукова 2003”. Том 21. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. - С. 10-11.

10. Власюк В.Є. Про особливості теоретичних концепцій кредитно-грошового регулювання. Матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень 2003”. Том 20. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. - С. 10-13.

11. Власюк В.Є. Щодо опрацювання окремих теоретичних моделей у практиці розвитку фінансово-кредитної системи. Матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень 2003”. Том 27. Економіка підприємства. - Дніпропетровськ: Наука і освіта. 2003. - С. 11-16.

12. Власюк В.Є. Щодо практики прояву фінансової компетентності для становлення фінансово-кредитної системи. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Сучасні проблеми економіки підприємства”. - Том III.- Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. – С. 9-15.

13. Власюк В.Є. До особливостей проведення фінансово-кредитної політики наприкінці століття в деяких країнах світу. Матеріали III Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень 2004”. Том 37. Фінансові відносини. - Дніпропетровськ: ДНУ. Наука і освіта, 2004. – С. 16 - 19.

14. Власюк В.Є. Щодо управлінських впливів у реалізації грошово-кредитної політики. Матеріали III Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень 2004”. Том 49. Фінансові відносини. – Дніпропетровськ: ДНУ. Наука і освіта, 2004. - С. 30 - 33.

15. Власюк В.Є. Щодо важелів впровадження економічної політики у світовій практиці наприкінці XX століття. Матеріали III Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень 2004”. Том 37. Фінансові відносини. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – С. 16-19.

16. Власюк В.Є. До особливостей структурної перебудови банківського сектору. Матеріали VIII Міжнародної науково-практичної конференції “Наука і освіта 2005”. Том 71. Банки та банківська система. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. - С. 23-27.

17. Власюк В.Є. Щодо визначення факторів вибору при проведенні управлінської діяльності на транспорті. Тези доповідей V Міжнародної наукової конференції «Проблеми економіки транспорту». - Дніпропетровськ: ДНУЗТ, 2006. – С. 16–17.