Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Ветеринарні науки / Ветеринарна мікробіологія та вірусологія


Романович Микола Степанович. Вдосконалення терапії і профілактики шлунково-кишкових хвороб новонароджених телят шляхом застосування нових засобів імунокорекції: дисертація канд. вет. наук: 16.00.03 / Національний аграрний ун-т. - К., 2003. : табл.



Анотація до роботи:

Романович М.С. Вдосконалення терапії і профілактики шлунково – кишкових хвороб новонароджених телят шляхом застосування нових засобів імунокорекції. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.03-ветеринарна мікробіологія та вірусологія.-Національний аграрний університет, Київ, 2003.

Дисертацію присвячено вивченню впливу імуностимулюючих препаратів лактогену, гематину і бовітоксу для підвищення життєздатності новонароджених телят і профілактики захворювань гастроентеритом з ознаками діареї в постнатальний період.

Розроблено і випробувано комплексний мікроелементний препарат лактоген для корекції обмінних процесів у корів і телят шляхом парентеральних ін’єкцій. Телята, що народжуються від корів і нетелей, яких обробляли імуностимуляторами, були більш стійкі до захворювання діареєю. Захворюваність серед них зменшилася в 3-4 рази, вміст Т-лімфоцитів був у 2 рази вищим.

Вперше застосовано тканинний препарат з крові корів гематин для стимуляції загальної резистентності організму новонароджених телят.

Показано ефективність лактогену, гематину і бовітоксу як препаратів, що мають позитивний стимулюючий захист для телят у ранній період після народження.

Експериментально доведено, що рання асептизація тканин пупка в комплексі з застосуванням імуностимулюючих препаратів дає змогу підвищити ефективність лікувально-профілактичних заходів телят при гастроентеритах, знизити збитки від захворювань новонароджених телят.

  1. На основі вивчення показників загальної неспецифічної резистентності організму глибокотільних корів та етіології шлунково-кишкових захворювань новонароджених телят доведено, що хвороба має поліетіологічний характер і обґрунтовано доцільність та ефективність застосування імуностимуляторів глибокотільним коровам та новонародженим телятам.

  2. Вперше розроблено і впроваджено комплексний метод терапії і профілактики шлунково-кишкових хвороб новонароджених телят на основі застосування препаратів бовітоксу, лактогену і гематину, який забезпечує більше 90,0 % їх збереженість.

  3. Парентеральне введення розчину мікроелементів: йоду, калію, цинку розчинених в соняшниковій олії коровам і нетелям в другу половину вагітності у вигляді препарату лактоген, позитивно впливає на біохімічні, гематологічні та імунологічні показники їх крові (підвищує кількість загального білку та його фракцій на 8,0 %, нормалізує кислотно-лужну рівновагу тощо).

  4. Телята, що народилися від корів і нетелей, яких обробляли імуностимулятором, були більш стійкі до захворювання діареєю. В порівнянні з контрольною групою тварин захворюваність серед них зменшилася в 3-4 рази, вміст Т- лімфоцитів був у два рази вищим.

  5. Дворазове застосування тканинного препарату із крові великої рогатої худоби (гематину) та розчину мікроелементів: йоду, калію і цинку в олії (лактогену) телятам у перші доби життя нормалізує лейкопоез і еритропоез, сприяє збільшенню кількості лімфоцитів, моноцитів і зменшенню кількості нейтрофілів, стимулює продукцію гемоглобіну, сприяє відновленню обміну білку і його фракцій, підвищує загальну резистентність організму і ефективність лікування.

  6. Застосування лактогену, гематину і бовітоксу новонародженим телятам, хворим діареєю, стимулює фізіологічні функції їх організму, підтримує у тварин високий рівень природної резистентності, сприяє активізації обмінних процесів, значно знижує захворюваність (на 8,0-10,0%) їх діареєю, та на 10,0-12,0% підвищує їх збереженість.

  7. Якісна обробка кукси пуповини антисептиками дала можливість знизити захворюваність новонароджених телят омфалітами та розладами травлення на 40,0-45,0 %, летальність–на 12,0-15,0 %.

  8. Рання асептизація тканин пупка в комплексі з застосуванням бовітоксу, лактогену і гематину дозволяє підвищити ефективність лікувально-профілактичних заходів, знизити збитки від захворювання новонароджених телят гастроентеритами.

  9. Застосування імуностимуляторів лактогену, гематину, бовітоксу при лікуванні хворих діареєю новонароджених телят дає економічний ефект в межах 7,84-8,79 грн. на одну тварину (в цінах на 01.01.1999р.)

Публікації автора:

11. Романович М.С. Стимуляція резистентності організму корів та їх приплоду – важливий захід профілактики шлунково-кишкових захворювань новонароджених //Ветеринарна медицина України. -1997. -№ 5. –С. 16.

2. Романович М.С. Реакція організму телят на неспецифічні стимулятори резистентності //Ветеринарна медицина України. -1998. -№ 7. –С. 38.

3. Завірюха В.І., Крупник Я.Г., Романович М.С. Ефективність застосування лактогену і гематину у стимуляції механізмів резистентності організму новонароджених телят //Наук. вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Ґжицького. –Львів. -1998. –Вип. 1. –С. 43-49 (дисертант особисто виконав експериментальну частину роботи та статистичну обробку результатів).

4. Романович М.С. Порівняльна ефективність бовітоксу, лактогену і гематину для профілактики шлунково-кишкових захворювань новонароджених телят //Наук. вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Ґжицького. –Львів. -2001. –Т. 3. -№ 4. –Вип. 3. –С. 167-173.

5. Романович М.С. Профілактика омфалітів в системі заходів боротьби при шлунково-кишкових інфекціях новонароджених телят //Збір. стат. міжнар. наук.-практ. конф. “Сучасні проблеми біології, ветеринарної медицини, зооінженерії та технології продуктів тваринництва”. –Львів, 1997. –С. 234-236.

6. Романович М.С. Реакція організму тільних корів на неспецифічний імуностимулятор //Наук. стат. ІІ міжнар. конфер. “Проблеми неінфекційної патології тварин”. –Біла Церква. -1998. –С. 93-95.