Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


53. Лапан Тетяна Дмитрівна. Вербування і депортація населення України до Німеччини та умови його праці і побуту у неволі (1939-1945 рр.): дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. - Л., 2005.



Анотація до роботи:

Лапан Тетяна Дмитрівна. Вербування і депортація населення України до Німеччини та умови його праці і побуту у неволі (1939-1945 рр.). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України. Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів, 2005.

Дисертація присвячена дослідженню і порівняльному аналізу проблеми вербування і депортації українців з різних частин окупованої території УРСР, а також умов їх праці і побуту у ІІІ Райху під час Другої світової війни. Показано різні методи і форми мобілізації, вербування й вивезення українського населення з генерал-губернаторства (дистрикт Галичина) та райхскомісаріату Україна і прифронтової смуги, умови праці і побуту українських робітників з різних теренів України у німецькій промисловості і сільському господарстві; з’ясована специфіка у ставленні німецької влади і німецького населення до українських остарбайтерів і робітників з дистрикту Галичина; проаналізована ефективність діяльності спеціально створених систем – системи мобілізації та депортації (переважно на окупованих територіях УРСР), а також наглядово-каральної системи в самому ІІІ Райху стосовно експлуатації праці українських робітників. Показано неоднозначне ставлення до вивезення українських робітників на роботи до нацистської Німеччини з боку уряду СРСР, українського національно-визвольного руху, радянського підпілля, церков. Досліджено роль і значення громадських організацій галицьких українців, створених як у дистрикті Галичина, так і у Німеччині під час Другої світової війни.

Публікації автора:

  1. Колтун Т. Умови і шляхи повернення українських остарбайтерів на Батьківщину // Наукові зошити історичного факультету Львівського національного університету імені І. Франка. Зб. наук. праць. Вип.3. – Львів: Вид-во ЛНУ, 2000. – С. 295-300.

  2. Колтун-Лапан Т. Українці на примусових роботах у Німеччині під час Другої світової війни та проблеми їх післявоєнної адаптації // Шляхами історії. Науковий збірник історичного факультету ЛНУ імені Івана Франка на пошану професора К. Кондратюка / Упорядник О. Сухий. – Львів: Видавництво “Піраміда”, 2004. – С. 392-408.

  3. Лапан Т. Процес репатріації та система репатріаційних органів в СРСР (з оглядом на Галичину) // Ефективність державного управління: Зб. наук. праць Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України / За заг. ред. А.О. Чемериса. Вип. 5. – Львів: Вид-во ЛРІДУ НАДУ, 2004. –– С.164-171.

  4. Лапан Т. Порівняльний аналіз становища українців дистрикту Галичина і райхскомісаріату Україна на роботах у Німеччині під час П Світової війни // Ефективність державного управління: Зб. наук. праць Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України / За заг. ред. А.О. Чемериса. Вип. 6. – Львів: Вид-во ЛРІДУ НАДУ, 2005. –– С.176-181.

  5. Лапан Т.Д. Німецька наглядовокаральна система та іноземні робітники під час Другої світової війни у ІІІ Райху // Проблеми та перспективи викладання політології у вищій школі: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. Львів, 9-10 листопада 2004 р. – Частина І. – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2004. – С. 56-63.