Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економічна теорія


708. Приходько Надія Іванівна. Відтворення фінансових ресурсів в сфері малого бізнесу: дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004.



Анотація до роботи:

Приходько Надія Іванівна. Відтворення фінансових ресурсів в сфері малого бізнесу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.01.01 – економічна теорія.

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.

Робота присвячена дослідженню відтворення фінансових ресурсів, його особливостей в сфері малого бізнесу. Зроблено аналіз стану малого бізнесу не тільки в Україні в цілому, але і в окремих її регіонах.

Деталізовано формулу кругообігу вартості з урахуванням руху елементів фінансових ресурсів. Розкрита особиста роль при відтворенні фінансових ресурсів інтелекту людини.

Визначена роль амортизаційних відрахувань для відтворення фінансових ресурсів малого підприємництва, зокрема основних фондів.

Розглянуто питання оподаткування суб’єктів малого бізнесу в Україні як одного із факторів відтворення їх фінансових ресурсів, стягнення податків до бюджету з використанням формули Больцмана. Застосовано для спрощеної системи оподаткування модель Ланжевена (з урахуванням кривої Лаффера) при обчисленні середнього податку на одного суб’єкта малого підприємництва -типу.

Ключові поняття: малий бізнес, фінансові ресурси, оподаткування, соціальне партнерство, державна підтримка та регулювання.

Однією з необхідних умов для становлення економіки країни та функціонування ринкових відносин є малий бізнес.

Відтворення фінансових ресурсів в сфері малого бізнесу відноситься до найбільш актуальних проблем транзитивної економіки. Вирішення питань забезпечення малого бізнесу фінансовими ресурсами та пошук шляхів їх відтворення вимагає свого негайного рішення, що і зумовило необхідність даного дослідження.

Дано визначення малого бізнесу з точки зору відтворення фінансових ресурсів.

Побудовано розширену схему кругообігу вартості з урахуванням руху окремих компонентів фінансових ресурсів, наприклад: амортизаційного фонду, фонду заробітної плати, витрат на матеріали, сировину.

Показано, що одним із головних чинників підприємницького прибутку в конкурентному середовищі є інтелект людини, її особистість. Тому людський капітал і венчурне фінансування стають фундаментальними особливостями відтворення фінансових ресурсів малого підприємництва в економіці знань.

Для теоретичного обґрунтування спрощеної системи оподаткування суб’єктів малого підприємництва застосована модель Ланжевена з урахуванням кривої Лаффера при обчисленні рівня середнього податку. Вона враховує взаємодію підприємців з податковими органами. Це дало можливість детально обґрунтувати зміну рівня середнього податку у двох граничних випадках. Коли адміністративна влада слабка, а рівень організації діяльності суб’єктів підприємництва максимальний, середній податок прямує до нуля. І, навпаки, коли адміністративна влада сильна, а рівень організації ринку слабкий, то розмір середнього податку, що надходить до бюджету, стає максимально можливим. Найбільше значення надходження податку приходиться на максимум кривої Лаффера.

Визначено, що франчайзинг як система взаємовигідних партнерських відносин є одною з форм джерел відтворення фінансових ресурсів.

Важливим засобом відтворення фінансових ресурсів є соціальне партнерство (малих підприємств, малих і великих, підприємств і держави та інших структур) через об’єднання матеріальних, фінансових та інтелектуальних ресурсів для досягнення мети партнерської акції завдяки синергетичному ефекту, який проявляється як в кооперативних явищах, так і у виробленні нових знань, методів та форм щодо задоволення суспільних потреб.

Тільки науково обґрунтовані методи відтворення фінансових ресурсів можуть дати значне і якісне зростання сфери малого бізнесу, а з ним і економіки України.

Публікації автора:

Статті у фахових наукових виданнях

1. Приходько Н.І. Малий бізнес в Україні та проблеми його фінансового забезпечення // Ринкова трансформація економіки. Збірник наукових праць. Випуск 4. Харків: -ХІБМ - 1998.- С. 150-159.

2. Приходько Н.І. Економічна суть та структура фінансових ресурсів // Вісник Харківського державного університету. Економічна серія. - 1999. - № 446. - С. 61-64.

3. Приходько Н.І. Оподаткування суб'єктів малого підприємництва в Україні // Вісник Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Економічна серія. - 2000. - № 468. - С. 238-242.

4. Приходько В.І., Приходько Н.І. Малий бізнес: його соціально-економічний зміст, фінансові ресурси та оподаткування // Вісник Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Економічна серія. -2001. - № 508. - С. 306-312.

Інші роботи

5. Приходько Н.І. Соціальна роль малого підприємництва в Україні // Соціальні пріоритети в транзитивній економіці. Збірник наукових праць. - Харків:- ХІБМ-1999. - С. 125-129.

6. Приходько В.І., Приходько Н.І. Соціальне партнерство держави та малого бізнесу Харків. - Центр Прав людини «Древо життя».-2002.-С.19-21.