Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Урологія


Ковальчук Дмитро Іванович. Внутрішньовенне лазерне опромінення крові та ентеросорбція в комплексному лікуванні уросепсису : Дис... канд. наук: 14.01.06 - 2003.



Анотація до роботи:

Ковальчук Д.І. Внутрішньосудинне лазерне опромінення крові та ентеросорбція у комплексному лікуванні уросепсису. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.06 – урологія. – Дніпропетровська державна медична академія.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності лікування уросепсису. У роботі наведені науково обгрунтовані можливості використання ендоваскулярного лазерного опромінення крові та ентеросорбції в комплексному лікуванні уросепсису. Комбіноване застосування методу в комплексі з традиційною терапією обумовлює на 10-12-ту добу значне покращення стану процесів вільного радикального окислення і збільшення активності антиоксидантної системи, зниження показників циркулюючих імунних комплексів і зростання відсотка завершеності фагоцитозу, покращення функціонального стану печінки та нирок, усуває клінічні прояви уросепсису, призводить до більш повної елімінації патогенної мікрофлори і знижує її вірулентні властивості. Основні результати праці знайшли застосування у лікуванні уросепсису в урологічних відділеннях.

У роботі, на підставі визначення характеру динаміки змін окисно-відновних процесів, імунної системи, функціонального стану печінки та нирок під впливом дії ВЛОК та ентеросорбції запропонована оптимізована схема комплексного лікування хворих на уросепсис, що забезпечує покращення його результатів.

1. Застосування ВЛОК і ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на уросепсис, порівняно з традиційним, забезпечує більш інтенсивну позитивну динаміку процесів вільного радикального окислення та збільшення активності антиоксидантної системи на 10-12 день від початку лікування.

2. Застосування ВЛОК і ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на уросепсис приводить до підвищення показників активності фагоцитарної ланки (активність лізоциму, фагоцитарна активність та індекс, відсоток завершеності фагоцитозу) з достовірним зниженням до норми рівня ЦІК; відбувається підвищення показників клітинного імунітету як важливих факторів протиінфекційного захисту: Т-активних лімфоцитів, Т-хелперів та імунорегуляторного індексу.

3. Темп зростання чи зниження відповідних показників свідчать про порушення функціонального стану печінки при уросепсисі у хворих, лікування яких передбачало ВЛОК і ентеросорбцію, перевищує подібний у випадках традиційного лікування. При цьому відновлення білковоутворюючої функції печінки випереджає відновлення детоксикаційної функції.

4. Комплексне лікування хворих на уросепсис із застосуванням ВЛОК і ентеросорбції обумовлює зростання показників ефективного ниркового плазмотоку, клубочкової фільтрації, зниження фільтраційної фракції сечовини до норми, але показники креатиніну залишаються ще підвищеними за рахунок ендогенного джерела креатиніну, що накопичено у катаболічній фазі.

5. ВЛОК і ентеросорбція є патогенетично обумовленими методами лікування хворих на уросепсис. Доцільне використання як вуглецевих сорбентів, які ефективно адсорбують сечовину і креатинін, так і сорбентів на основі поліметилсилькану (Сорбогель), більш ефективно адсорбуючих білірубін.

6. Застосування ВЛОК та ентеросорбції в комплексній терапії забезпечує виражений позитивний клінічний ефект, що проявляється в швидщій ліквідації лихоманки, симптомів інтоксикації та больових проявів у порівнянні з традиційними методами лікування хворих на уросепсис.

Публікації автора:

  1. Люлько О.В., Ковальчук Д.І. Діагностична цінність оцінки ендогенної інтоксикації при гострому пієлонефриті //Урологія. – 2002. - №1. – С. 17-19.

  2. Ковальчук Д.І. Вплив ентеросорбції та внутрішньовенного лазерного опромінення крові (ВЛОК) на функціональний стан печінки у хворих на уросепсис // Урологія. - 2001. – Т. 5. - № 2. – С. 43-46.

  3. Люлько О.В., Стусь В.П., Ковальчук Д.І., Гарміш О.С. Антибактеріальна терапія уросепсису // Медичні перспективи. – 2001. - № 4. – С. 6-15.

  4. Ковальчук Д.І. Вплив ентеросорбції та внутрішньовенного лазерного опромінення крові на стан імунної системи у хворих на уросепсис //Медичні перспективи. - 2000. – Т.V. - №3. – С. 78-81.

  5. Ковальчук Д.І. Вплив внутрішньовенного лазерного опромінення крові та ентеросорбції на процеси вільного радикального окислення у хворих на уросепсис // Урологія. - 2000. – Т. 4. - №3. – С. 32-35.

  6. Ковальчук Д.І. Вплив ВЛОК та ентеросорбції на функціональний стан нирок у хворих на уросепсис // Науковий вісник Ужгородського державного університету. – Серія: “Медицина”, 1999. – Вип. 8. – С. 221-223.

  7. Деденко И.К., Ковальчук И.А., Ганич О.Н., Шницер Р.И., Сиксай Л.Г., Ковальчук Д.И. Энтеросорбция в комплексном лечении почечной недостаточности // Материалы IV Всесоюзного съезда гастроэнтерологов. – М.: Медицина, 1990. – С. 76-77.