Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Біохімія


Микитин Юрій Васильович. Вплив амінокислотного та енергетичного живлення на інтенсивність обміну речовин та продуктивність поросят-сисунів : Дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Інститут біології тварин УААН. — Л., 2004. — 139арк. — Бібліогр.: арк. 104-134.



Анотація до роботи:

Микитин Ю.В. Вплив амінокислотного та енергетичного живлення на інтенсивність обміну речовин та продуктивність поросят-сисунів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 03.00.04 – біохімія. – Інститут біології тварин УААН, Львів, 2004.

Досліджено вплив різного рівня і співвідношення найбільш лімітуючих незамінних амінокислот (лізину, метіоніну і треоніну) і різного вмісту жиру в раціоні поросят-сисунів на обмін білків і ліпідів та активність антиоксидантної системи в їх організмі, вдосконалено на основі одержаних результатів рецептуру стандартного комбікорму для поросят-сисунів. Встановлено, що при підвищенні рівня вказаних незамінних амінокислот в комбікормі відповідно з 9,8, 6,3 і 6,3 г/кг до 13,8, 9,2 і 9,2 г/кг в крові вірогідно збільшується вміст альбумінів, -глобулінів та глутатіону, середньодобові прирости підвищуються на 12%. Згодовуваня поросятам-сисунам комбікорму з підвищеним вмістом жиру і досліджуваних амінокислот приводить до вірогідного підвищення у плазмі крові концентрації загальних ліпідів і фосфоліпідів та зниження концентрації вільного холестеролу.

Розроблено рецептуру комбікорму для поросят-сисунів з оптимальним вмістом вказаних незамінних амінокислот і жиру та встановлена його висока продуктивна дія при згодовуванні поросятам у виробничих умовах.

Вивчено вплив різного рівня лізину, метіоніну, треоніну і енергії в раціоні поросят у підсисний період на обмін білків і ліпідів, стан антиоксидантної системи в їх організмі та інтенсивність росту. Розроблено рецептуру стартерного комбікорму для поросят-сисунів з оптимальним вмістом найбільш лімітуючих амінокислот і енергії.

1. При збільшенні кількості лізину, метіоніну і треоніну в стандартному комбікормі поросят-сисунів відповідно з 9,8, 6,3 і 6,3 г/кг до 13,8; 9,2 і 9,2 г/кг комбікорму в їх крові вірогідно підвищується концентрація -глобулінів та активність аспартатамінотрансферази, знижується концентрація сечовини, середньодобові прирости підвищуються на 12%, що свідчить про стимулюючий вплив цих незамінних амінокислот на імунну функцію поросят в ранньому віці і підвищення ретенції азоту в їх організмі.

2. При збільшенні кількості лізину, метіоніну і треоніну в стандартному комбікормі поросят-сисунів відповідно з 9,8, 6,3 і 6,3 г/кг до 13,8; 9,2 і 9,2 г/кг комбікорму в їх крові вірогідно підвищується концентрація -глобулінів та активність аспартатамінотрансферази, знижується концентрація сечовини, середньодобові прирости підвищуються на 12%, що свідчить про стимулюючий вплив цих незамінних амінокислот на імунну функцію поросят в ранньому віці і підвищення ретенції азоту в їх організмі.

3. Згодовуваня поросятам-сисунам комбікорму з підвищеним вмістом жиру і досліджуваних амінокислот приводить до вірогідного підвищення у плазмі крові концентрації загальних ліпідів і фосфоліпідів та зниження концентрації вільного холестеролу.

4. При підвищенні в раціоні поросят-сисунів рівня лізину, метіоніну і треоніну в їх крові підвищується активність антиоксидантних ферментів (глутатіонпероксидази, каталази) і знижується концентрація продуктів перекисного окиснення ліпідів (гідроперекисів ліпідів, малонового діальдегіду).

5. При високому рівні жиру в раціоні поросят-сисунів в їх крові підвищується концентрація гідроперекисів ліпідів, малонового діальдегіду і знижується активність глутатіонпероксидази і каталази відповідно на 26,8 та 9,1 %.

6. Підвищення рівня жиру до 3 і 6% в раціоні поросят-сисунів приводить до дозозалежного підвищення в їх крові концентрації адреналіноподібних речовин.

7. При згодовуванні поросятам-сисунам стартерного комбікорму з добавками лізину, метіоніну, треоніну та кормового жиру їх прирости підвищуються на 5,2 - 35,2%. Найбільші прирости у поросят-сисунів виявленні у тварин 3-ї дослідної групи при згодовуванні їм стартерного комбікорму з добавками лізину – 4 г/кг, метіоніну і треоніну – по 2,9 г/кг, жиру –30 г/кг комбікорму.

Публікації автора:

1. Вплив добавок лізину, метіоніну, треоніну і жиру до раціону підсисних поросят на окремі показники білкового обміну в крові / Ю.В. Микитин, О.З. Огородник, Р.Я. Іскра, С.В. Гірченко. / Наук.-техн. бюл. Ін-ту біол. тварин. - 2002. - Вип. 4, №1. – С. 102-105. (Дисертант особисто провів визначення вмісту загального білка, сечовини, сечової кислоти, аспартат- і аланінамінотрансферази, статистично опрацював результати, проаналізував одержані дані).

2. Микитин Ю.В., Іскра Р.Я., Огородник О.З. Балансування низькопротеїнових комбікормів для підсисних поросят за лізином, метіоніном, треоніном і метаболічною енергією // Наук. вісник Львівської держ. академ. ветер. мед. ім. С.З. Гжицького. – 2002. - Т. 4, №2, Ч. 3. - С. 55-58. (Дисертант особисто провів визначення середньодобових приростів, збереженості тварин, статистично опрацював результати, проаналізував одержані дані).

3. Вплив добавок лізину, метіоніну, треоніну і жиру до раціону підсисних поросят на деякі показники обміну ліпідів у плазмі крові / Ю.В. Микитин, О.З. Огородник, Р.Я. Іскра, В.В. Снітинський. / Матер. Міжнар. науково-практичної конф. “Науково-практичні аспекти кормовиробництва та ефективного використання кормів”. – Львів: Львівський держ. аграр. Універ., 2003. – С. 123-128. (Дисертант особисто провів визначення ліпідного складу, статистично опрацював результати, проаналізував одержані дані).

4. Вплив добавок лізину, метіоніну, треоніну і жиру до раціону підсисних поросят на вміст окремих білків у плазмі крові / Ю.В. Микитин, О.З. Огородник, Н.О. Салига, І.Я. Максимович. / Наук.-техн. бюл. Ін-ту біол. тварин. - 2004. - Вип. 5, №1-2. – С. 33-35. (Дисертант особисто провів визначення вмісту білків і співвідношення окремих білкових фракцій, статистично опрацював результати, проаналізував одержані дані).

5. Данчук В.В., Микитин Ю.В., Данчук О.В. Оксидаційний стрес – патологічний процес чи адаптація? // Тваринництво України. – 2004. - №4. – С. 21-24. (Дисертант брав участь у пошуку і підготовці матеріалів, аналізі одержаних даних, оформленні статті).

6. Снитинский В.В., Микитин Ю.В. Интенсивность перекисного окисления липидов у подсосных поросят в зависимости от содержания лимитирующих аминокислот и кормового жира в их рационе // Матер. 10-й Междунар. научно-производственной конф. “Перспективы развития свиноводства”. - Гродно: ГГАУ, 2003. – С. 194-195. (Дисертант особисто провів визначення вмісту гідроперекисей ліпідів, малонового діальдегіду, статистично опрацював результати, провів аналіз одержаних даних, брав участь в оформленні статті).