Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Струк Володимир Федорович. Вплив бактеріального вагінозу на невиношування вагітності та інфікування плода і новонародженого: дисертація канд. мед. наук: 14.01.01 / Львівський держ. медичний ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2003.



Анотація до роботи:

Струк В.Ф. Вплив бактеріального вагінозу на невиношування вагітності та інфікування плода і новонародженого. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія.

Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького, Львів, 2003.

Дисертація присвячена вивченню взаємозв’язку між бактеріальним вагінозом і невиношуванням вагітності та інфікуванням плода і новонародженого, а також розробці ефективних методів діагностики бактеріального вагінозу у вагітних та раціональних методів лікування вагітних з бактеріальним вагінозом. Встановлено, що бактеріальний вагіноз є причиною і фактором ризику невиношування вагітності, а також призводить до інфікування плода і новонародженого.

На підставі проведеного клініко-лабораторного обстеження запропонований скринінговий тест для діагностики бактеріального вагінозу – гематоксиліновий тест, а також розроблені раціональні диференційовані схеми лікування вагітних з бактеріальним вагінозом препаратами орнідазол (“Тиберал”), “Хілак форте - краплі” та індигенними лактобактеріями, які дозволяють провести ефективну профілактику невиношування вагітності та інфікування плода і новонародженого у жінок з бактеріальним вагінозом.

У роботі на основі клініко-лабораторного обстеження вагітних з бактеріальним вагінозом встановлено закономірності патологічного перебігу вагітності і вплив бактеріального вагінозу на переривання вагітності, внутрішньоутробний стан плода, удосконалено методику діагностики бактеріального вагінозу у вагітних та розроблено методи лікування бактеріального вагінозу з метою профілактики розвитку ускладнень гестаційного і перинатального періодів.

  1. Вагітні з бактеріальним вагінозом складають групу високого ризику акушерської та перинатальної патології. Бактеріальний вагіноз є фактором ризику і причиною невиношування вагітності, передчасного розриву навколоплідних оболонок та інфікування плода і новонародженого.

  2. У жінок з бактеріальним вагінозом частота переривання вагітності у 2,8 раза вища, ніж у вагітних з нормоценозом піхви. Найчастіше вагітність у жінок з бактеріальним вагінозом переривається у терміні від 9 до 14 тижнів вагітності (16,66%), у терміні від 21 до 24 тижнів вагітності (5,37%) і у терміні від 29 до 32 тижнів вагітності (6,97%). Дані терміни гестації слід вважати критичними по невиношуванню вагітності у жінок з бактеріальним вагінозом.

  3. У 18,28% жінок з бактеріальним вагінозом переривання вагітності починається з передчасного розриву навколоплодових оболонок, що складає серед жінок у котрих вагітність переривалася у 2 та 3 триместрах вагітності 79,07%. У жінок з нормоценозом піхви у жодному випадку не відмічено передчасного розриву навколоплодових оболонок.

  4. При мікробіологічному дослідженні піхвового вмісту у вагітних жінок з бактеріальним вагінозом виявлено переважання облігатно-анаеробних і мікроаерофільних бактерій у високій концентрації і знижена концентрація або відсутність до певної міри лактобактерій.

  5. У жінок з бактеріальним вагінозом відмічається первинна колонізація новонароджених і абортних плодів різноманітною мікрофлорою у значно вищій концентрації, ніж у жінок з нормоценозом піхви з переважанням облігатно-анаеробних бактерій. Новонароджених у жінок з бактеріальним вагінозом можна вважати внутрішньоутробно інфікованими облігатно-анаеробними бактеріями з високим ступенем ризику реалізації інфекції.

  6. Застосування гематоксилінового тесту є інформативним методом скринінгової діагностики бактеріального вагінозу у вагітних, так як його чутливість складає 87,30%, а специфічність – 85,00%.

  7. Встановлено, що загальна рання ефективність терапії бактеріального вагінозу препаратами орнідазол (“Тиберал”) і “Хілак форте-краплі” дорівнює 96,92%, а через 1 місяць стійкий клінічний і мікробіологічний ефект мав місце у 95,38% випадків. Загальна ефективність терапії бактеріального вагінозу індигенними лактобактеріями і препаратом “Хілак форте-краплі” склала 97,83%.

  8. Розроблена методика лікування бактеріального вагінозу (препаратами орнідазол (“Тиберал”), “Хілак форте-краплі” і індигенними лактобактеріями) є ефективним засобом профілактики невиношування вагітності, передчасного розриву навколоплодових оболонок та інфікування плода і новонародженого у жінок з бактеріальним вагінозом.

Публікації автора:

  1. Струк В.Ф. Мікробіоценоз піхви у жінок із невиношуванням вагітності / Вісник наукових досліджень. – 2000. - №4. – С. 74-76.

  2. Струк В.Ф. Ефективність застосування препаратів “Тиберал” і “Хілак форте-краплі” для лікування бактеріального вагінозу у вагітних // Одеський медичний журнал. – 2001. - №1(63). – С. 53-56.

  3. Струк В.Ф. Профілактика невиношування вагітності у жінок з бактеріальним вагінозом // Галицький лікарський вісник. – 2001. – Т.8, №1. – С. 122-124.

  4. Струк В.Ф. Використання гематоксиліну для діагностики бактеріального вагінозу // Науковий вісник Ужгородського університету, серія “Медицина”. – 2001. – Вип.13. – С.194-195.

  5. Струк В.Ф. Вплив бактеріального вагінозу на інфікування плода і новонародженого при невиношуванні вагітності / Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2001. - №4(386). – С. 110-113.

  6. Струк В.Ф. Особливості видового складу лактобактерій та їх чутливість до антибактеріальних препаратів у жінок з бактеріальним вагінозом при невиношуванні вагітності // Одеський медичний журнал. – 2002. - №4 (72). – С.99-101.

  7. Гудивок І.І., Струк В.Ф. Роль інфекційного фактору в невиношуванні вагітності // Галицький лікарський вісник. – 2000. – Т.7, №3. – С. 31-32. (здобувач здійснив підбір хворих, їх клініко-лабораторне обстеження; сформулював актуальність наукової роботи; провів аналіз отриманих результатів, підготував наукову працю до друку).

  8. Гудивок І.І., Струк В.Ф. Вплив бактеріального вагінозу на перебіг вагітності і пологів // Буковинський медичний вісник. – 2000. – Т4, №4. – С.36-39. (здобувач здійснив підбір хворих, їх клініко-лабораторне обстеження; сформулював актуальність наукової роботи; провів аналіз отриманих результатів, підготував наукову працю до друку).

  9. Струк В.Ф. Профілактика інфікування плода та новонародженого у жінок з бактеріальним вагінозом // Зб. наук. пр. Асоціації акушерів-гінекологів України. – К.: “Фенікс”, 2001. – С.597-599.

  10. Струк В.Ф., Гудивок І.І. Спосіб лікування бактеріального вагінозу у вагітних з невиношуванням вагітності // Актуальные проблемы урогинекологии: Материалы трудов IX Областной конференции урологов и гинекологов с международным участием /Ответственный редактор А.С. Переверзев. – Харьков, 2001.– С. 181 – 185. (здобувач здійснив підбір хворих, їх клініко-лабораторне обстеження; сформулював актуальність наукової роботи; провів аналіз отриманих результатів, підготував наукову працю до друку).

  1. Гудивок І.І., Струк В.Ф., Ласитчук О.М. Вплив системної ензимотерапії при багатоводді на тлі бактеріального вагінозу/ Тези доповідей І науково-практичної конференції “Епідеміологія, імунопатогенез, діагностика та лікування TORCH-інфекцій” // Імунологія та алергологія. – 2001. - №4. – С.24-25 (здобувач провів клініко-лабораторні обстеження пацієнток, сформулював актуальність наукової роботи, обговорення даних і висновки та підготував її до друку).

  2. Струк В.Ф., Гудивок І.І. Одноетапний метод лікування бактеріального вагінозу у вагітних / Матеріали конференції “Актуальні питання сучасного акушерства”// Вісник наукових досліджень. – 2002. - №2 (26) додаток. - С.280-282 (здобувач провів клініко-лабораторне обстеження та лікування пацієнток, статистичну обробку одержаних результатів та підготував наукову роботу до друку).

  3. Коломійцева А.Г., Гудивок І.І., Струк В.Ф. Профілактика невиношування вагітності у жінок з бактеріальним вагінозом (методичні рекомендації). – Київ, 2002. - 20с. (здобувач сформулював актуальність проблеми, розробив методи діагностики та лікування бактеріального вагінозу та підготував роботу до друку).

  4. Струк В.Ф., Гудивок І.І. Використання 0,5% спиртового розчину гематоксиліну для діагностики бактеріального вагінозу // Інформаційний листок № 2001 – 35, РДАСНТІ 76.29.48. – Івано-Франківський ЦНТЕІ, 2001 (здобувач розробив метод діагностики бактеріального вагінозу).

  5. Струк В.Ф., Гудивок І.І. Використання препаратів “Тиберал” і “Хілак форте-краплі” для лікування бактеріального вагінозу // Інформаційний листок №2001- 36, РДАСНТІ 76.29.48. – Івано-Франківський ЦНТЕІ, 2001 (здобувач розробив метод лікування бактеріального вагінозу).