Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Імунологія та алергологія


Куценко Неля Леонідівна. Вплив монтелукасту та дезлоратадину на імунну відповідь на ало- та гетероантигени : дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Куценко Н.Л. Вплив монтелукасту та дезлоратадину на імунну відповідь на ало- та гетероантигени.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.08 – імунологія та алергологія.- Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Київ, 2006.

Дисертація присвячена дослідженню впливу монтелукасту та дезлоратадину на первинну та вторинну імунну відповідь на ало- та гетероантигени та на апоптоз Т регуляторних клітин в експерименті та при клінічних спостереженнях для поглиблення знань про регуляцію функціонального стану імунної відповіді.

Імунізація тварин алоспленоцитами та одночасний прийом монтелукасту або дезлоратадину призводить до підсилення алогенної реакції (збільшення маси регіональних лімфатичних вузлів), що свідчить про стимулюючий вплив препаратів в реалізації імунної відповіді обумовленої алоантигенами. Введення монтелукасту або дезлоратадину на фоні імунізації тварин еритроцитами барана підсилює синтез гемолізинів та гемаглютинінів переважно за умов вторинної відповіді, що обумовлено індукцією імунної відповіді на гетероантигени в експерименті.

CD4+CD25+ T регуляторні клітини хворих атопічною бронхіальною астмою сенсибілізованих алергенами домашнього пилу, збагаченого дерматофагоїдними кліщами, піддаються алергенспецифічному апоптозу, що є одним із патогенетичних механізмів розвитку алергічного запалення. Прийом дезлоратадину 5мг на добу протягом 10 днів попереджує розвиток алергенспецифічного апоптозу CD4+CD25+ T лімфоцитів хворих атопічною бронхіальною астмою, що свідчить про залучення Н1 та/або Н2 рецепторів до регуляції процесів апоптозу цих клітин.

У роботі отримані дані, що монтелукаст та дезлоратадин виявляють регулюючий вплив на розвиток первинної та вторинної імунної відповіді на ало- і гетероантигени в експерименті та на функціональну активність CD4+CD25+ T лімфоцитів в реалізації імунної відповіді обумовленої алергенами домашнього пилу, збагаченого дерматофагоїдними кліщами, під час алергічного запалення.

  1. Вивчення впливу монтелукасту та дезлоратадину на розвиток алогенної реакції в локальному варіанті після імунізації алоантигенами (алоспленоцитами) у щурів, на рівень титру специфічних антитіл після імунізації гетероантигенами (еритроцитами барана) у мишей та на процеси апоптозу CD4+CD25+ T лімфоцитів дозволяє провести аналіз впливу препаратів на імунну відповідь на ало- та гетероантигени та на патогенетичні механізми розвитку алергічних захворювань.

  2. Введення монтелукасту експериментальним тваринам в дозах 0,015; 0,15; 1,5 мг/кг збільшує масу регіональних підколінних лімфатичних вузлів в локальному варіанті реакції відторгнення алогенного трансплантату та РТПХ за умов розвитку первинної та вторинної імунної відповіді на алоантигени, що свідчить про стимулюючий вплив препарату на імунну відповідь на алоантигени в експерименті.

  3. Монтелукаст в усіх експериментальних дозах у імунізованих тварин еритроцитами барана підсилює синтез антиеритроцитарних антитіл, що обумовлено індукцією імунної відповіді на гетероантигени. Стимулюючий вплив препарату на синтез гемолізинів та гемаглютинінів (збільшення на 20%) спостерігається переважно за умов розвитку вторинної імунної відповіді.

  4. Введення дезлоратадину під час імунізації тварин алоантигенами призводить до індукції реакції відторгнення алогенного трансплантату та РТПХ в локальному варіанті (максимальне збільшення різниці регіональних лімфатичних вузлів за умов розвитку первинної імунної відповіді, майже в 3 рази під впливом препарату в дозі 0,07мг/кг, а за умов вторинної імунної відповіді – в 2 рази в максимальній дозі дезлоратадину), що свідчить про стимулюючий вплив препарату на імунну відповідь на алоантигени.

  5. Індукція первинної імунної відповіді обумовленої гетероантигенами під впливом дезлоратадину, переважно, направлена на синтез гемолізинів, а за умов вторинної імунної відповіді відбувається стимуляція продукції як гемолізинів, так і гемаглютинінів (збільшення титру, майже, на 20%).

  6. CD4+CD25+ T лімфоцити хворих атопічною бронхіальною астмою сенсибілізованих алергенами домашнього пилу, збагаченого дерматофагоїдними кліщами, піддаються алергенспецифічному апоптозу, що є одним із патогенетичних механізмів розвитку алергічного запалення. Прийом дезлоратадину 5мг на добу протягом 10 днів попереджує розвиток алергенспецифічного апоптозу CD4+CD25+ T лімфоцитів за умов розвитку імунної відповіді обумовленої алергенами домашнього пилу, збагаченого дерматофагоїдними кліщами, при алергічному запаленні.

  7. Внесення гістаміну в дозах 0,01; 0,1 та 1 мкМ до суспензії лімфоцитів донорів викликає підсилення апоптозу CD4+CD25+ T клітин через 24 години інкубації та збільшення їх загальної кількості. А в присутності дезлоратадину в дозах 0,1; 1 та 10 мкМ CD4+CD25+ T клітини відповідають зменшенням рівня апоптозу та експресії клітин з фенотипом CD4+CD25+, що свідчить про залучення Н1 рецепторів до регуляції процесів апоптозу та функціональної активності Трег клітин.

Публікації автора:

  1. Куценко Н.Л., Кайдашев І.П., Боброва Н.О. Вплив монтелукасту та дезлоратадину на первинну імунну відповідь на алоантигени // Проблеми екології та медицини.-2003.- №1-2.-С.7-9.

  2. Кайдашев І.П., Куценко Н.Л. Імунорегуляторні ефекти гістаміну // Астма та алергія.-2004.-№3-4.-С.5-11.

  3. Куценко Н.Л., Боброва Н.О., Кайдашев І.П. Вплив дезлоратадину на антигенспецифічну імунну відповідь в експерименті // Імунологія та алергологія.-2005.-№1.-С.13-17.

  4. Кайдашев І.П., Куценко Н.Л. Дослідження процесів апоптозу CD4+CD25+ Т-клітин у хворих атопічною бронхіальною астмою // Український пульмонологічний журнал.-2005.-№2(48).-С.60-63.

  5. Аллергенспецифический апоптоз Т-регуляторных клеток как фактор патогенеза атопической бронхиальной астмы / И.П. Кайдашев, Н.Л. Куценко, О.А. Борзых, Л. ДюБаске // Журнал АМН України.-2005.-№2, т.11.-С.361-369.

  6. Кайдашев І.П., Куценко Н.Л. Участь лейкотрієнів в регуляції імунної відповіді // Імунологія та алергологія.-2005.-№2.-С.3-7.

  7. Деклараційний пат. України 60667 А, МПК 7 А61К38/00. Спосіб корекції імунної відповіді: 60667 А, МПК 7 А61К38/00 / І.П. Кайдашев, Н.Л. Куценко, Т.В. Мамонтова, Н.О. Боброва (Україна).-№ 2003010740; Заявл. 28.01.2003; Опубл.15.10.2003, Бюл. № 10.-С.4.45-4.46.

  8. Apoptotic disorders of CD4+CD25+ cells in atopic patients / I.P. Kaidashev, N.L. Kutsenko, O.A. Geyko, O.A. Borzih, I.A. Neruh, L.M. DuBuske // Immunology.-2004.-Р.103-109.

  9. Апоптоз мононуклеарных клеток периферической крови больных атопической аллергией опосредован через CD95, МНС І и МНС ІІ молекулы / Кайдашев И. П., Мамонтова Т. В., Беркало Л. В., Гейко О. А., Куценко Л. А., Боброва Н. Л., Ножинова О. А., Рябенко В. В., Куценко Н. Л. // V Cъезд иммунологов и аллергологов СНГ.-Санкт-Петербург, Россия.-Аллергология и иммунология.-2003.- №2.-С.79.

  1. Куценко Н.Л. Вплив дезлоратадину та монтелукасту на імунну відповідь на алоантигени // 58 наук.-практ. конф. „Актуальні проблеми сучасної медицини”.-Київ.-2003.-С.57.

  2. Куценко Н.Л., Бондарєва Н.В. Дезлоратадин модулює антиген-специфічну імуннувідповідь // Школа молодих вчених „Сучасні аспекти клінічної імунології та алергології”.-Полтава.-Проблеми екології та медицини.-2003.-Т.7, №5-6.-С.35-36.

  3. Куценко Н.Л., Кайдашев І.П. Вплив дезлоратадину на первинну та вторинну імунну відповідь на гетероантигени // І Всеукр. наук.-практ. конф. „Иммунотропные препараты в клинической практике”.-Київ.- Імунологія та алергологія.-2004.- №1.-С.50-51.

  4. Кайдашев І.П., Куценко Н.Л. Вплив монтелукасту на імунну відповідь на гетероантигени в експерименті // VIІ Укр. наук.-практ. конф. з актуальних питань клінічної і лабораторної імунології, алергології та імунореабілітації.-Київ.- Імунологія та алергологія.-2005.- №3.-С.83.

  5. Apoptotic disorders of CD4+CD25+ cells in atopic patients / I.P. Kaidashev, N.L. Kutsenko, O.A. Geyko, O.A. Borzih, I.A. Neruh, L.M. DuBuske // 12th International Congress of Immunology and 4th Annual Conference of FOCIS.-Montreal, Canada.- Immunology.-2004.-Р.103-109.

  6. The influence of desloratadine on apoptosis of CD4+CD25+ cells in atopic patients / I. Kaidashev, N. Kutsenko, O. Borzih, L. Mular, L.M. DuBuske // Annual Meeting American College of Allergy, Asthma and Immunology.-Boston, USA.-2004.-P.16.

  7. Apoptotic disorders of CD4+CD25+ cells in atopic patients / I.P. Kaidashev, N.L. Kutsenko, O.A. Geyko, O.A. Borzih, I.A. Neruh, L.M. DuBuske // XXIII European Academy of Allergology and Clinical Immunology Congress.-Amsterdam.-2004.-P.98.

  8. Histamine and antagonist (desloratadine) influence apoptosis of CD4+CD25+ cells in atopic patients and healthy individuals / I. Kaidashev, N. Kutsenko, O. Borzih, L. Mular, L.M. DuBuske // American Academy of Allergy, Asthma and Immunology Annual Meeting.-San Antonio, USA.-2005.-P.S220.

  9. Effects of desloratadine on apoptosis of T regulatory (Treg) cells in atopic patients / I. Kaidashev, N. Kutsenko, O. Borzih, L.M. DuBuske // XIX World Allergy Organization Congress, XXIV Congress of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology.-Munich, Germany.-2005.-P.455.

  10. Desloratadine influences antigen specific immune response and lymphoid cell apoptosis in rats / I. Kaidashev, N. Kutsenko, I. Yastremskaya, L.M. DuBuske // Annual Meeting American College of Allergy, Asthma and Immunology.-Anaheim, USA.-2005.-P.110-111.